Γενικά Συμβουλή για αγορά καρδερίνων

Krima pou to blepeis etsi, poli krima. Oute pistebo eisai poulopiastei, oute pistebo pragmatika gelas. To mono pou pistebo einai egrapses kati pou akouses apo tous "balious".

Kai emeis den kriboume mpiso apo ta computer, oute mpiso apo to forum. Mono leme tin gnomi mas, kai afto pou pisteboume. Kai afto epitrepete se kathe forum kai se kathe zitisi pou ginete se forum kai apo prosopo se prosopo. Kai parxei edo ena "klima" pou einai pros ektrofei kai kontra piasmena. An tha diabaseis ligo apo ta Link pou sou edina, katalabeneis giati pisteboume etsi einai me tis Karderines, kai me kathe Pouli europaikon dasson. Kai eimai sigura o Andreas apo Rodo enoouse to idio, mono xrisiomopei ligo pio skliro logia. Ala gia ta kala ton poulion to kanei.

Makari na katalabeneis tin thesi mas kai min fefgeis tora apo lathos arxei. Giati poli boris na perneis apo edo meza.

Εχω και εγω το δικαιωμα να λεω τη γνωμη μου ελευθερα και επισης εχω το δικαιωμα να πραξω οπως νομιζω εγω, εαν θελω παιρνω εκτροφης εαν θελω παιρνω και πιασμενα, εχω το δικαιωμα επιλογης, δε δεχομαι εξαναγκασμους απο κανεναν

Και κατι αλλο δε φταιω γω εαν πουλανε πιασμενα σε ενα καταστημα, ας φερουν εκτροφης κανενα προβλημα... Και οσοι εχετε κομπλεξ με τις καρδερινες πηγαινετε γραφτειτε μελοι σε οικολογικες οργανωσεις μη μας ζαλιζεται
 
Ωπα βρε παιδια. Αν ηξερα οτι θα ξεκινουσε 'πολεμος' δεν θα το ανοιγα καθολου το θεμα. Τελος παντων. Η ιδεα να βρω καρδερινουλες εκτροφης ζευγαρι μου αρεσε αρκετα για να ξεκινησω. Μονο για να μην την πατησω θα ηταν εφικτο να μου πειτε απο που μπορω να προμηθευτω 1 ζευγαρακι και σε μια σχετικα λογικη τιμη; Εστω αν μπορειτε να μου πειτε και σε pm

Υ. Γ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ
 
παιδια λιγο ψυχραιμια. Δικαιωμα του καθενος να λεει την γνωμη του. Δικαιωμα του καθενος να προσπαθει να αλλαξει την γνωμη σε καποιον αλλο. αυτη η παρεα υπαρχει γιατι εχουμε ενα κοινο χομπυ η παθος αν θελετε. συζηταμε τα προβληματα μας,τις εμπειριες μας, μαθαινουμε, προβληματιζομαστε, διαφωνουμε, μοιραζομαστε τις αποριες μας,τις χαρες μας, ακομα και την θλιψη μας. με στεναχωρει ομως οταν καποια αντιπαραθεση ξεφευγει απο το κοσμιο υφος του φορουμ. Δεν εχει νοημα να τσακωνομαστε και να παρεξηγιομαστε και να προσπαθουμε να επιβαλλουμε την γνωμη μας με λαθος τροπο γιατι ετσι χανουμε και το οποιο δικιο εχουμε. Θελω να διαβαζω μονο τις αποψεις σας εδω μεσα και οχι ειρωνιες τσακωμους και δεν ξερω τι αλλο. Οσοι εχουν προβλημα να στελνουν πμ. σε λιγο θα πλακωθουμε κιολας...
 
Εχω και εγω το δικαιωμα να λεω τη γνωμη μου ελευθερα και επισης εχω το δικαιωμα να πραξω οπως νομιζω εγω, εαν θελω παιρνω εκτροφης εαν θελω παιρνω και πιασμενα, εχω το δικαιωμα επιλογης, δε δεχομαι εξαναγκασμους απο κανεναν

Και κατι αλλο δε φταιω γω εαν πουλανε πιασμενα σε ενα καταστημα, ας φερουν εκτροφης κανενα προβλημα... Και οσοι εχετε κομπλεξ με τις καρδερινες πηγαινετε γραφτειτε μελοι σε οικολογικες οργανωσεις μη μας ζαλιζεται

Φιλε εισαι λαθος οτι και να λες... Δημοκρατια υπαρχει μα αυτη η δημοκρατια εχει ορους που πρεπει να σεβομαστε για να μην υπαρχει ασυδοσια. Ενας πολυ μικρος και με μικρα γραμματα νομος τον οποιο λιγοι σεβονται και ακολουθουν ειναι οτι απαγορευεται η αιχμαλωτιση αγριων πουλιων και εισαι υπωχρεωμενος να συμβιβαστεις με αυτο, αν παλι δεν συμβιβαζεσαι υπαρχει η πολιτεια να κανονισει γι αυτο. Ομως εφοσων σου δινεται η δυνατοτητα να μιλησεις σε αυτο το φορουμ πρεπει τουλαχιστον να συμβιβαστεις με τους κανονες του και ενας απο αυτους με λιγα λογια ειναι να μην αναφερομαστε στην αιχμαλωτιση αγριων πουλιων ως θετικο αποτελεσμα. Και προφανως επειδη εισαι νεος σε αυτο το φορουμ οπως και εγω σου δοθηκε η ευκαιρια οχι να αναιρεσεις τα λογια αλλα τουλαχιστον να μην συνεχισεις να λες αυτα που λες θα επρεπε να ζητησεις συγνωμη και να πεις και ευχαριστω. Πιστευω οτι αυτος που εχει κομπλεξ οπως λες εισαι εσυ και οχι αυτοι που σου απαντησαν σε αυτο το φορουμ εντελως καλοβουλα στην αρχη. Μετα ομως μονος σου εθεσες τον εαυτο σου ακαληπτο σε σκληρα σχολια και ασχημη κριτικη. Πρεπει πριν πεις κατι να το σκεφτεις πολυ καλα κατι το οποιο εσυ δεν εκανες και συνεχιζεις να πιστευεις οτι οι αλλοι εχουν προβλημα. Εγω παντως κλεινωντας εχω να πω οτι δεν εχεις καμια δικαιολογια σε αυτα που ελεγες γιατι απο τα λεγομενα σου καταλαβα οτι ειχες διαβασει καλα το φορουμ πριν μπεις και γραψεις.
Αυτα.

Καραλης Φιλιππος
 
Εχω και εγω το δικαιωμα να λεω τη γνωμη μου ελευθερα και επισης εχω το δικαιωμα να πραξω οπως νομιζω εγω, εαν θελω παιρνω εκτροφης εαν θελω παιρνω και πιασμενα, εχω το δικαιωμα επιλογης, δε δεχομαι εξαναγκασμους απο κανεναν
Tin gnomi sou boris na les elefthera, afto einai to dikeoma sou. Na perneis piasmena, eisai ektos nomos, pali dikaioma sou. Ala na grafeis afto edo, afto to dikaoma den exeis. Giati einai kontra tous kanones tou forum. Afto selame na katalabeneis. Kai gia afto sou diname to LINK stis kanones

Και κατι αλλο δε φταιω γω εαν πουλανε πιασμενα σε ενα καταστημα, ας φερουν εκτροφης κανενα προβλημα... Και οσοι εχετε κομπλεξ με τις καρδερινες πηγαινετε γραφτειτε μελοι σε οικολογικες οργανωσεις μη μας ζαλιζεται
O kathenas pou pernei ta piasmena ftei, an den pernei kanenas ta piasmena DEN feroune. Poli aplo. Kanena Pet-Shop fernei kati pou den poulai. Den exei anangei na pame na graftoume se tetoies organoseis, exoume to forum edo. Kai EMEIS den zalisoume kanenan an den erthei edo na mas kanei ton Eksipno.
 
Απαγορεύεται να βρίζετε ή να χρησιμοποιείτε λέξεις και φράσεις σε ύφος και τόνο που προσβάλλει τα άλλα μέλη. Απαγορεύεται επίσης η δημόσια προσωπική αντιπαράθεση μεταξύ των μελών για οποιονδήποτε λόγο. Το PetBirds δεν πρόκειται να γίνει μέσον έκφρασης εμπαθών ή άλλου είδους επιθέσεων για κανέναν.

και για ακομη μια φορα για οσους δεν το διαβασαν.
https://community.petbirds.gr/threads/%CE%9A%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%99%CE%B8%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CF%8E%CE%BD-%CE%A0%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B9%CF%8E%CE%BD.18655/
 
Back
Top