Διατροφή Συνταγες για αυγοτροφες budgie

εμ οταν αρχισω τις αυγοτροφες μπορει να προετιμαστει για αναπαραγωγη;
 
Έτσι κι αλλιώς η προτεινόμενη διατροφή είναι ιδανική για κάθε εποχή. Απλά ενισχύουμε περισσότερο το αυγό. Όταν έρθει η ώρα τους θα ζευγαρώσουν. Εκτός από αυτά, για μια επιτυχημένη γέννα, πρέπει να είσαι κατάλληλα προετοιμασμένη και εσύ. Δεν είναι τόσο απλό, διάβασε όσο περισσότερα άρθρα μπορείς να ενημερωθείς και όλα θα γίνουν με την ώρα τους:
Άρθρα για τη Διατροφή των Πουλιών
Άρθρα για την Αναπαραγωγή - Νεοσσούς των Πουλιών
 
πειραζει που στο κλουβι δεν εχω κοκκαλο σουπιας και εχω πετρα απο ασβεστη;
 
Δεν γνωρίζουμε τα ακριβή συστατικά της πέτρας ενώ γνωρίζουμε για το σουπιοκόκκαλο ότι είναι μεγάλη πηγή ασβεστίου. Το μικρό της versele laga έχει 1,35 ευρώ. Απλά πρέπει να πας να το αγοράσεις.
 
Δεν γνωρίζουμε τα ακριβή συστατικά της πέτρας ενώ γνωρίζουμε για το σουπιοκόκκαλο ότι είναι μεγάλη πηγή ασβεστίου. Το μικρό της versele laga έχει 1,35 ευρώ. Απλά πρέπει να πας να το αγοράσεις.
μπορω να αγορασω απο πετ σοπ αυγοτροφη
 
Μπορείς να αγοράσεις τονίζοντας "αυγοτροφή" γιατί δίνουν κάτι κίτρινα πράγματα ως βιταμίνες και να προσθέσεις και ένα βραστό αυγό γιατί έχει μικρή ποσότητα.
 
Μπορείς να αγοράσεις τονίζοντας "αυγοτροφή" γιατί δίνουν κάτι κίτρινα πράγματα ως βιταμίνες και να προσθέσεις και ένα βραστό αυγό γιατί έχει μικρή ποσότητα.
μπορεις να μου στειλεις μια φωτο να δω πως ειναι για να ξερω τι θα αγορασω
 
Υπάρχουν διάφορες μάρκες πως να ξέρω τι θα έχει το μαγαζί που θα πας εσύ;
α ενταξει οταν αγορασω να σου στειλω σε μην την μαρκα να μου πεις αν ειναι καλη αν δεν εχει μαρκα να μην την αγορασω;
 
και κατι αλλο λριν την αναπαραγωγη αν δεινω μονο φρουτα/λαχανικα και οχι αυγοτροφες θα γινει κατι;
 
Ενισχύουμε τις πρωτείνες στην προετοιμασία. Πειράματα συνήθως κάνουν οι πολύπειροι εκτροφείς. Δεν θα στο συνιστούσα. Καλύτερα ακολούθησε το σύστημα. :)
 
Back
Top