Φροντίδα Σχάρα για κλουβί παπαγάλου

xeniaminog

PB New Member
Εγγραφή
24 Μαϊ 2021
Μηνύματα
21
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σας,

Αγόρασα για το κοκατίλ μου ένα κλουβί από ferplast (συγκεκριμένα το piano 6: https://www.ferplast.com/products/piano-6?variant=41958464782492 )

γνώριζα πως δεν παρέχεται σχάρα, ωστόσο θα ήθελα να προσέθετα μία στον πάτο εξτρά.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που μπορεί να μου φτιάξει μία ανάλογη βάσει διαστάσεων;
Η κλουβοτεχνική μου είπε να απευθυνθώ σε λιανικής κατάστημα και πως εκείνοι αναλαμβάνουν μόνο χοντρική. Κάποια άλλη ιδέα;

Ευχαριστώ!
 
@xeniaminog ρώτα στον καναρινόκοσμο που συνεργάζεται με την κλουβίτεχνική μήπως μπορούν μέσω αυτού. Τσεκαρέ όμως κ το κόστος μην ανέβει λόγω του μεσάζοντα.
Υγ. Δεν μου ανοίγει ο σύνδεσμος του κλουβιού που ανέβασες.
 
  • Screenshot 2023-12-06 130544.webp
  • Overall dimensions 87 x 46,5 x h 70 cm
  • Internal dimensions 83 x 43 x h 67 cm

Eίναι το παραπάνω και έλεγα να έβαζα δύο, από μία σε κάθε συρταράκι.
Βρήκα και σε ιστοσελίδες με παρόμοιες διαστάσεις, αλλά έλεγα να έκανα μία κατασκευή ακριβώς στο μέγεθος των συρταριών.

Ευχαριστώ για την πρόταση!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Όταν αντιμετώπησα το ίδιο πρόβλημα με το ίδιο κλουβί, απλά χρησιμοποίησα ένα παλιό κινέζικο κλουί που είχα, 40χ20χ40, το διέλησα και χρησιμοποιήσα τις μεγάλες πλευρές, σαν σχάρες πάτου
 
@xeniaminog Σε γενικές γραμμές, ναι.
Απλά θα σου πω οτι είναι δύσκολο στην διαχείρηση του χώρου εσωτερικά, λόγω των μικρών "πορτών" που έχει, και τα γατζάκια που έχει για να κρατάει το κλουβί με την σκάφη, δεν εφάρμοζαν καλά, και αναγκάστικά να βάλω επιπλέον γατζάκια.
Επίσης, εγώ είχα lovbirds εκεί μέσα και δεν με βόλεψε λόγω πορτών, φαντάσου εσύ με το πιο μεγαλόσωμο cockatiel
[automerge]1701866201[/automerge]
Α, επίσης, ξέχασα να σου πω οτι ίσως εχεις θεμα με τις ποτίστρες, που έχουν μικρή χωρητικότητα, και δεν μπορείς να βαλεις τις κλασικές του εμπορίου, λόγω οριζόντιων συρμάτων...
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Back
Top