Παρουσιάζω Ταχυδρομικά περιστέρια χρώματα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης George98
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

George98

PB Known Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2015
Μηνύματα
2.599
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πριν από λίγες μέρες σας έδειξα κάποια από τα μικρά που έβγαλα φέτος τώρα θα σας ανεβάσω κάποια από τα ενήλικα ταχυδρομικά περιστέρια μου σε διάφορα χρώματα.


Έχω βάλει και μπλε φόντο πίσω για ομορφιά :)

No 1peristeria1png.webp
No 2peristeria2png.webp
No3 peristeria3png.webp
No 4peristeria4png.webp
No 5peristeria5png.webp
No 6peristeria6png.webp
 
Τέλεια όλα, φτου φτου φτου!
Δεν ξέρω αν είναι ίδια, πιο όμορφα μου φαίνονται το 3ο και το 8ο. Είναι πιο τσουπωτά, πιο μπαμπάτσικα και πιο στρογγυλεμένα :)
 
Τέλεια όλα, φτου φτου φτου!
Δεν ξέρω αν είναι ίδια, πιο όμορφα μου φαίνονται το 3ο και το 8ο. Είναι πιο τσουπωτά, πιο μπαμπάτσικα και πιο στρογγυλεμένα :)

Βασικά οι φωτο είναι 6 απλά κάποιες βγήκαν δύο φορές δες τώρα που τις εφτιαξα και πες πια εννοούσες :)

Να πω οτι το άσπρο είναι λίγο μαζεμένο γιατί κλωσούσε και το πήρα για να το βγάλω φώτο και τρόμαξε λίγο :D
 
Καλε γιατι δεν το αφηνες το πουλακι να κλωσσησει και να μας το δειξεις αλλη φορα;
 
Δεν παθαίνουν τίποτα μόλις τελείωσα με τις φώτο πήγε και ξανακάθισε στα αυγά :)
*Αυτό ήταν πριν απο 4-5 μερες τώρα έχει μικρά είναι 2 ημερών και κίτρινα ακόμα με το χνούδι :D
 
Εσυ τα ξερεις καλυτερα, εγω στην αγνοια μου δεν θα τα ενοχλουσα!
 
Καλά και να τα ενοχλούμε πολύ δεν κάνει αλλα γενικός αφήνουν την φωλιά και μόνα τους για να φάνε λιγο και πάνε πάλι πισω.
Αλλά έχω δει και περιστεράδες να τα παίρνουν απο τα αυγά να τα πετάνε και αυτα μόλις πέφτουν να πάνε πάλι στα αυγά :)
 
Το καθε ειδος ειναι ενα τεραστιο κεφαλαιο... Με λιγα κοινα πραγματα με τα υπολοιπα! teach us master!
 
😀 απο ότι φαίνεται το καθε ένα είδος έχει τα δικά του :)

Απο ότι βλέπω πάντως σας ενδιαφέρουν τα περιστέρια! απο την πρώτη μέρα που ήρθα μου είπατε να σας ανεβάσω φώτο (απο μικρά, μεγάλα και περιστερώνα) μέχρι στιγμής έχω κάνει τα 2 και σας χρωστάω μονο τον περιστερώνα :)
 
Ολα με ενδιαφερουν προσωπικα!

Και γιατι να μην θελω να δω την αγαπη του αλλου, οπως βλεπουν οι αλλοι την δικη μου αγαπη; Γιατι να μην "ανοιξουν οι οριζοντες" και με αλλα θεματα; Ειναι πολυ ωραιο να ψαχνεσαι και να ανακαλυπτεις πραγματα, και τις περισσοτερες φορες κατι σου κινει το ενδιαφερον και ειναι το εναυσμα να ψαχτεις. Εγω πχ δεν ηξερα καν οτι υπηρχαν τοσα πολλα, ομορφα και αξιοπροσεκτα ειδη, και οταν το εψαξα εννθουσιαστηκα!
 
Λοιπον Γιωργο επειδη με γυρισες,35χρονια πισω, το νουμερο 3 μου θυμισε ενα ασμανι που δεν μπορουσα να βολταρω και συνηθως κοιμοταν εξω. Τωρα εσυ και internet να μην εχεις, τον τροπο σου να στελνεις το μηνυμα πιο γρηγορα και ασφαλη, με τους αθλητες που βλεπουμε τον εχεις.
Oλα ειναι υπεροχα.
 
Παρα πολυ ομορφα Γιωργο! Και το φοντο 😀😛
να κανω και μια ερωτησουλα...
Τα ταχυδρομικα τα αφηνεις κ ελευθερα και ξαναερχονται μονα τουςή ειναι παντα στο κουμασι;
 
Δεν θα είχε νόημα να τα έχω μονο στο κουμάσι :) αλλιώς θα έπαιρνα κότες! 😀 ναι τα βγάζω κάθε μέρα να πετάξουν και κάποιες φορές τα αφήνω και απο μακριά και ξαναέρχονται για προπόνηση
 
... Πωπω απιστευτο...🙂
Αρχιζω να ζηλευω 😛 😀

Αυτο συμβαινει μονο με τα ταχυδρομικα ή γενικα μετα περιστερια;
εχει τυχει να μην γυρισει καποιο;
 
όλα τα περιστέρα τα βγάζεις έξω να πετάξουν και ξαναγυρνάνε αλλα οι ταχυδρόμοι ξέρουν να γυρνούν απο οπουδήποτε κάνουν μέχρι και 1000 χιλιόμετρα σε μια ημέρα!
 
Back
Top