Φροντίδα Ταϊστρες κήπου

andreasrodos

PB Member
Εγγραφή
21 Απρ 2006
Μηνύματα
466
Πόλη
Ρόδος
Ψάχνω για κάτι τέτοιο

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Κ. Ανδρεα πραγματικα πολυ ενδιαφερον αυτο που ειδα. Ενα πραγμα μου ηρθε μονο στο μυαλο:Αυτο ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ που το σκεφτηκε και το επραξε, αγαπαει πραγματικα τις καρδερινες... Και ο νοων νοειτω!
 
ανδρεα πολυ καλο το βιντεακι αν οσοι ειχανε κηπο και κανανε το ιδιο θα ηταν ολλα μια χαρα
 
EXO BREI TAISTRES KHPOY STON KIKLO OXI BEBEA IDIES ALLA POLU KALES K OMORFES K EXO SKEFTI NA PARO MIA KAI NA RIXNO OTI PETAO APO TIS TAISTRES ESTO KI AYTO TO LIGO 8A EINAI MIA XARA GIA SPOURGITES KTL
 
Έχω δοκιμάσει μερικές αλλά είτε είχαν πρόβλημα συγκράτησης των σπόρων σε δυνατό άνεμο, είτε είχαν μικρή χωρητικότητα.
Δεν είναι και ότι καλύτερο να ανεβαίνεις σε δέντρο ύψους 6 μέτρων με την βοήθεια ανυψωτικού μηχανήματος σε τακτά χρονικά διαστήματα.
Σε χαμηλότερα δέντρα οι επισκέψεις των πουλιών γίνονταν μόνο κάθε Κυριακή που δεν υπάρχει δραστηριότητα.
Όσον αφορά τα σπουργίτια που ανέφερε ο Γιάννης, να πω ότι αν και υπάρχουν εκατοντάδες δεν ενδιαφέρονται για το μείγμα σπόρων.
 
Αυτό είναι για την Georgina κυρίως και αφορά την αγάπη γενικά για τα αγριοπούλια!

[youtube=youtube;PebfWrRfznsyoutube]?PebfWrRfzns[/MEDIA]
 
Ax κυριε Ανδρεα, ειχατε δεν ειχατε με συγκινησατε βραδυατικα, σας ευχαριστω παρα παρα πολυ!
 
ΑΝΤΡΕΕΕΕΑΑΑ !

"Αχ κύριε Αντρέα" και "φιλάκια";

Τυχερέ !
Αντε να τα δεί η "παντόφλα" να σε δώ.:D
 
Πατέρα θα σε μαλώσω!
Εδώ μιλάμε για ταίστρες κήπου και όχι για παντόφλες οικείας και στην περίπτωση μου πολυκατοικίας!
Πάντως εσύ για καλό και για κακό, κρύβε λόγια!
 
Ωχ! Ελπιζω να μην εγινα η αιτια να δημιουργηθει "διπλωματικο " επεισοδια... Κ Αντρεα...sorry!:sorry


Και για να μην ζηλευει ο κ. Μακης ( μπαμπας σας ή μη)... Κ. Μακη Αυτο απο εμενα και τον γιο μου για τα ωραια βιντεακια που μας βρισκετε και μας ανεβαζουν την διαθεση... Ελπιζω να μην γινει "σφαγη" στο σπιτι!
 
Τι λές τώρα Georgina,τί σφαγή να γίνει;
Εδώ τρόμαξε η κα Εύη(η γυναίκα μου) που φώναζα."Τρέχα να δεις πώς προσέχουν τον άντρα σου". 😉. Με είπε παππού και ξανάρθα στα "κιλά " μου.
-Νάσαι καλά και να δώσεις ένα γλυκό φιλί στον υιό σου απο μένα.

Υ. Γ Καλημέρα στην Ρόδο. Αντρέα ΦΙΛΙΑ!
 
Εδώ δεν μπορούμε να βρούμε "απλές", οι "αντισκιουριακές" μας έλειπαν !
Δείτε στο παρακάτω link το βιντεάκι,έχει πλάκα!
http://www.yankeeflipper.com/droll/index.cfm
 
καποιος πρεπει να σκεφτει και τα καημενα τα σκιουρακια... Πολυ ομορφο παντως εκεινο τα κατακκοκινο πουλι με το λοφιο! Τι πουλακι ειναι αυτο;

ΜΙΑ ΣΗΜΕΙΩΣΗ.. Νομιζω πως ο ανθρωπος που εχει τετοιες ταιστρες στον κηπο του πρεπει να αγαπαει αληθινα τα πουλακια...
Μακαρι να το καναμε οι περισσοτεροι απο μας.
 
πραγματι μιλαμε για πραγματικους ζωοφιλους, για τους κατοχους τετοιων ταιστρων στους κηπους τους!
 
Σταύρο έχουμε βρει στην Γερμανία.
Η αποστολή τους αργεί βέβαια λίγο, αλλά δεν βιαζόμαστε.
 
Υπάρχει και αυτή για όσους ενδιαφέρονται.

vet-circle.gr/images/Products/08.03.033.jpg
 
Φίλε Σταύρο όταν έγραφα στα πρώτα posts ότι έχω δοκιμάσει μερικές, μια από αυτές ήταν και αυτή στην φωτογραφεία σου. Την τοποθέτησα σε ένα δέντρο και υπήρχε πρόβλημα με τον δυνατό άνεμο. Εξαφανίζονταν όλοι οι σπόροι σε
μηδέν χρόνο από ένα κενό που υπάρχει κάτω από την βάση με τις οπές. Δοκίμασα να την κολλήσω στο συγκεκριμένο σημείο αλλά μάταιος κόπος.Άσε που είναι μικρής χωρητικότητας και χρειάζεται τακτικό εφοδιασμό.
 
Χρήσιμη επισήμανση Ανδρέα!
Έχεις βρει καμία πιο πρακτική τελικά;
 
Υπάρχουν δεκάδες φίλε Σταύρο για κάθε γούστο και κάθε τσέπη(25-125 euro)! Τα μεταφορικά όμως είναι περίπου 100 euro για οποιαδήποτε από αυτές. Μιλάμε βέβαια για παραγγελία μέσω internet. Οι ίδιες πάντως εταιρείες δεν έχουν πρόβλημα να σου στέλνουν ογκώδεις φακέλους με καταλόγους προιόντων τους μέσα σε μόλις 2 ημέρες από την επίσκεψη σου στον ιστοχώρο τους. Μόνη μου ελπίδα πλέον είναι ένας φίλος του Αλέξανδρου από Γερμανία ο οποίος έχει υποσχεθεί να μας βρει. Υπομονή ο χειμώνας αργεί ακόμα.

ΥΓ.Ζητώ συγνώμη αν το "κόλλημα" μου έχει κουράσει τους φίλους-μέλη της ιστοσελίδας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Frania
Back
Top