Γενικά Τα δυο νέα υπέροχα μωράκια lovebird

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα στην ομορφη παρεα!Σημερα πηρα δυο υπεροχα μωρακια lovebird να εχει παρεα και η θηλυκια μου😍Πηγα σημερα γιατι λογο καποιων αναποδιων δεν πηγα χθες που θα πηγαινα κανονικα!Πηρα το ενα ομορφο μωρακι μετάλλαξη και ακριβης ημερομηνία γέννησης θα σας πω το βραδυ που θα μου τις στειλει ο εκτροφεας.Ειμαι σε θεση οτι κανονικα θα επαιρνα ενα αλλα μου εκατσε και ενα δευτερο.Μου το χαρισε ο εκτροφεας επειδη εχει splayed legs στο ενα ποδαρακι(αυτο χωρις το δαχτυλιδι) θα κανω τα παντα να προσπαθησω να το βοηθησω αλλα αν παθει τιποτα θα προσπαθησω να το ξεπερασω😔Περιμενω να μου κλεισει ραντεβου η Δουκακη να το παω σε μια ειδικη που σιγουρα θα ξερει επειδη ειναι η δουλεια της.Εγω του εκανα ενα προχειρο ναρθηκακι απι σφουγγάρι και του τα εδεσα με ενα λαστιχάκι.Αν ξερατε ποσο το λυπαμαι αλλα γινετε για καλο σκοπο! Αν καταφερω και το σωσω θα ειμαι πολυ χαρουμενος για μια τετοια πραξη.20210107_193316_copy_696x1237.webp20210107_193346_copy_928x1650.webp20210107_193651_copy_928x1650.webp20210107_193626_copy_928x1650.webp20210107_193336_copy_928x1650.webp20210107_193318_copy_464x825.webp
 
@giannisvlg κουκλάκια! Εύχομαι πραγματικά να είναι πάντα γερά και ευτυχισμένα πλάι σου! Είναι πανέμορφα μωράκια! Όσο για το μικρό με την ιδιαιτερότητα εύχομαι να πάνε όλα καλά! 😍
 
@giannisvlg Να τα χαιρεσαι Ειναι κουκλια και τα δυο!Να ειναι γερα και δυνατα!Οσο για το μικρουλι πιστευω οτι θα κανεις τα παντα με την βοηθεια της γιατρου για να το κανετε καλα 😁Ολα θα πανε καλα!Να τα χαιρεσαι και να εισαι παντα χαρουμενος και ευτυχισμενος!ειναι τυχερα πολυ που ηρθαν στην αγκαλιτσα σου! Με το καλο κιολας που το θελεις τοσο πολυ το 1 απο τα 2 να ειναι αγορι και γιατι οχι να ειναι και τα 2 αγορια!Να τα χαιρεσαι τα γλυκουλια σου😍
 
Πρώτον είναι ΥΠΕΡΟΧΑ! Να τα χαίρεσαι!

Δεύτερον, respect που ανέλαβες να μπεις σε αυτή τη διαδικασία για να σώσεις μια ψυχούλα η οποία μάλλον δε θα απέφερε κέρδος και για αυτό χαρίστηκε... Μπράβο σου φίλε μου!
 
@Chrisad Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια 😁
Θα κανψ τα παντα να καταφερω να σωσω το ποδαρακι του.Σημερα θα παμε στη γιατρο να εχω μια γνωμη το τι συμβαινει!Ελπιζω ολα να κυλησουν ομαλα..🦜
 
@giannisvlg , να τα χαίρεσαι. Πολύ όμορφα μωράκια. Είναι απογαλακτισμένα; Τι ηλικίες έχουν; Συγχαρητήρια που αποφάσισες να αναλάβεις και το πουλάκι με τα splayed legs. Ελπίζω ότι θα βελτιωθεί η ισορροπία του.
 
@ΜΑΡΙΑαα Σε ευχαριστω πολυ! 😊

@ianos Ειμαι πολυ θετικος μπορω να πω,οτι θα βρεθει λυση!Οχι δεν ειναι απογαλακτισμενα ειναι μικρουτσικα ειδικα αυτο με το ποδαρακι!Το μεγαλο τσιμπαει μιλλετ αλλα δε τρωει ακομα.Σημερα θα μου πει ποσο ημερων ειναι ακριβως.
 
Μολις γυρισα απο γιατρο!Πηγαμε στη γιατρο μας εκανε ακτινογραφια και άλλαξε το δεσιμο τον ποδιων με μια γαζουλα και με λαστιχακι. Δυστυχώς δε θα καταφερει πιθανον να αποκτήσει το 100% της ισορροπίας του.Αλλα ειναι μικρο και ευελπιστεί να διορθωθει.Την εμπιστεύομαι πολυ ειναι η αληθεια!Το μικρο μου δεν ειναι το θεμα οτι εχει το θεμα απλα εχει το splayed legs το κατω κομμάτι στο ποδι(αστράγαλος) ειναι στραβό προς την αντιθετη μερια και αυτο ειναι που με ανησυχει.Σε μια βδομαδα το βγαζω αλλα παράλληλα θα κανω μασαζ με αλοη gel.Ειμαι αισιόδοξος.😁😪
 
Καλορίζικα Γιάννη! Ήθελα να σου πω ότι το δεσιμο πρέπει να κρατάει τα πόδια του ευθεία κι όχι όπως στη φώτο, μπορούμε να δούμε το καινούριο δέσιμο απο το γιατρό?
 
Σου είπε η γιατρός ότι σκοπεύει πρώτα να "στρίψει" το πόδι λίγο προς τα μέσα και έπειτα θα δέσει και το τμήμα που χρειάζεται ώστε να στραφεί και λίγο ο "αστράγαλος";
Θα το ξαναδεί ή απλά το συγκεκριμένο θεραπευτικό δέσιμο είναι για μια εβδομάδα;
Μπράβο σου που ασχολείσαι με το πουλάκι.
 
Back
Top