Αναπαραγωγή Τα ζεμπρακια μου άρχισαν να ζευγαρώνουν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Έχουμε τρία αυγὰ τελικὰ εδὼ και δύο μέρες η θηλυκιὰ δεν έκανε άλλα. Κλωσσάνε με αυταπάρνηση που σπάνια μπορώ να δω μιας και δεν βγαίνουν και οι δυο μαζὶ με το που βγαίνει το ένα μπαίνει το άλλο, οπότε δεν μπορὼ να βγἀλω φωτογραφίες
 
Καλή τύχη! Εϋχομαι έστω αυτά τα 2 να είναι ένσπορα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: evans
Τις τελευταίες δυο μέρες παρατήρησα ότι σκίζουν χαρτί και το βάζουν μέσα στη φωλιά τί πρέπει να κάνω τωρα;
 
Συνεχίζουν κανονικά το κλώσημα είναι όλη μερα στη φωλιά, αλλιώς δε θα είχανε καποιον άλλο λόγο να κάθονταν. Πρέπει να κάνω ωοσκόπηση μου φαίνεται.
 
Μόλις ήρθε ο πρώτος μπόμπιρας πρέπει να ναι μερικών ωρών διότι ο πρόβολος του έχει σποράκια μέσα, έφτιαξα αμέσως αυγό και η θηλυκιά έπεσε με τα μούτρα
Τελικά είναι δυο λάθος.:D
 
Μόλις ήρθε ο πρώτος μπόμπιρας πρέπει να ναι μερικών ωρών διότι ο πρόβολος του έχει σποράκια μέσα, έφτιαξα αμέσως αυγό και η θηλυκιά έπεσε με τα μούτρα
Τελικά είναι δυο λάθος.:D
Ευχάριστα νέα. Με το καλό να σκάσει και το τρίτο. Αντε και να τα καμαρώσεις στο κλαρι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: evans
Μπράβο, να σου ζήσουν υγιή και καλότυχα όλα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: evans
Παιδιά βρήκα το ένα μικρό πατημένο ατάιστο πάει και το τελευταίο φαίνεται σχεδόν πεθαμένο ίσα που κουνά το κεφάλι του οι γονείς κόβουν βόλτες έξω. Δεν ξέρω τι έγινε δεν άλλαξε τίποτα στο χώρο τους ούτε ενοχλήθηκαν τί κάνω;Είναι υπερβολικά μικρό για τάισμα και δεν νομίζω να μπορώ να ξαναπεράσω την ίδια διαδικασία με ότι έγινε στα κοκατιλ☹
 
τί κάνω;Είναι υπερβολικά μικρό για τάισμα και δεν νομίζω να μπορώ να ξαναπεράσω την ίδια διαδικασία με ότι έγινε στα κοκατιλ🙁
Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις αφού δεν θέλεις να ταΐσεις, απλά θα αποδεχθείς το μοιραίο. Όχι πως σίγουρα και θα το σώσεις φυσικά αν προσπαθήσεις. Κρίμα...
 
Πόσα μωρά ζουν σήμερα; Τα ταίζουν; Αν όχι ίσως πρέπει να δοκιμάσεις εσύ.. Ούτως ή άλλως αν δεν ταίζουν οι γονείς είναι καταδικασμένα.. ☹
 
Καλύτερα όχι δεν χρειάζεται, ούτε το έτοιμο λευκό νήμα, κι αυτό μπερδεύεται επικίνδυνα στα πόδια τους.

Προσδιόρισε σε παρακαλώ τι να βάλουμε
Παράδειγμα το κορδονέτο (λευκό) κάνει; Δεν είναι ψιλό σαν αυτά τα έτοιμα νήματα που δίνουν τα καταστήματα και το βάζω στα κανάρια
 
Back
Top