Γενικά Τα κοκατίλ μου μαλώνουν τα βράδια

@Vada μάλιστα το μικρό δηλαδή ήρθε να κάνει κουμάντο το παλιό χιχιχιι. Η Ο Πίκατσου ξεκινάει την λογομαχία πάντα το βράδυ και ο η αλπίνο θέλει να κοιμηθεί
[automerge]1616400946[/automerge]
@Vada έβαλα τα η ο γιατί την Πίκατσου την ήξερα για θηλυκό και εν τέλει βγήκε αρσενικό και το αρσενικό βγήκε θηλυκό
 
Καλημέρα παιδιά. Γιατί η θηλυκιά μου είναι ακόμα επιθετικια; γνωρίζει κανείς να Μ πει
 
@sarpijk τα έχω χωρίσει διότι το αρσενικό ήταν λίγο αρρωστουλη αλλά όποτε βάζω μέσα το χέρι να αλλάξω το νερό επιτίθεται με ένα χχχ χχχχ και κουνάει το κεφάλι της σαν να θέλει να με δαγκώσει
 
Καλημέρα παιδιά. Γιατί η θηλυκιά μου είναι ακόμα επιθετικια; γνωρίζει κανείς να Μ πει
Μαρία, από το τσουλουφι της φαίνεται πολύ νευριασμένη,😈😈😈. πιστεύω ότι προστατεύει το χώρο της, λογικά θα της περάσει Όταν βλέπεις τέτοια συμπεριφορά καλύτερα να την αφήνεις ήσυχη για λίγο.
 
Μαρία δεν είναι ότι δεν σας αφήνει. Είναι ότι δεν έχετε βρει μάλλον τον κατάλληλο τρόπο. Με τα μη εξημερωμένα πουλιά η πολυκοσμία, η κίνηση και οι θόρυβοι σε ένα σπίτι δρουν αντίθετα κι αποτρεπτικά. Για να κάνεις δουλειά με ένα τέτοιο πουλί χρειάζεσαι αρκετές ώρες ηρεμίας δίπλα του. Ξεκινάς απο εκεί και προσφέροντας του κεχρί εκτός κλουβιού. Το ρυθμό εξημέρωσής του τον βάζει το κάθε ζώο μόνο του και δεν υπάρχουν ούτε κανόνες ούτε καλούπια. Το καθένα έχει διαφορετικά βιώματα και διαφορετική ψυχοσύνθεση.
 
Back
Top