Γενικά Το ζευγάρι μου μαλώνει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Giannis25
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τα πουλιά ζευγάρωσαν 3 μερες πριν κάνει τα αυγά μεχρι να κανει το 1ο αυγο αυτο γινότανε συνέχεια λετε να ειναι ασπορα;
Μεχρι να κανει και το 3ο αυγο.
Εγω δεν μπορώ να καταλάβω τι συμπεριφορά του αρσενικού του δινω μονο την τροφή του δεν του εδωσα ουτε αυγο ουτε τίποτα αλλο ειναι πρωτη φορα που ζευγαρωνει τον εχω 3.5 χρόνια το θυληκο μου το εδωσαν πριν 3 μήνες ..ουτε κελαειδουσε οταν ήθελε να τι ζευγαρωσει αυτη τον φωναζε καθότανε και αυτος πήγαινε πανω τις 3 μερες πτιν κανουν το πρώτο αυγο μεχρι και το 3ο αυγο ζευγαρωναν οτν εκατσε ομως το θυληκο αυτος θα ήθελε κιαλο και ορμησε μεσα στη φωλιά τι να πω δεν ξέρω
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Giannis25 Τρεις μέρες πριν είναι αρκετές για να είναι ενσπορα.. Κάντε ωοσκοπηση την 5-6 ημέρα. Θα καταλάβετε αν είναι ενσπορο η όχι. Υπάρχουν εικόνες ανάπτυξης ενσπορων αυγών ανά ημέρα. Βασικά αν είναι άσπορο τα πράγματα θα είναι απλά καθότι το χρώμα είναι ενιαίο κίτρινο ανοικτό όταν βάζεις φακό. Προσοχή τα αυγά τα πιάσουμε με λαβίδα ειδική πλαστική ή με κουτάλι καθότι δεν είναι καλό να τα αγγίζουμε.

Αν κατάλαβα σωστά γιατί πάλι δεν δίνετε ημερομηνία, εννοείτε τρεις μέρες από το πρώτο αυγό, δλδ 18/4 το πρώτο και το βάτεμα από 15-17 Σωστά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Back
Top