Γενικά Τα νέα μου λευκά budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panos79
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γενικά τα θηλυκά Μπάτζι κροζουν αρκετά ενώ τα αρσενικά έχουν πιο γλυκές φωνές, δεν χρειάζεται να βάζεις όλα τα λαχανικά μαζί αρκεί ένα την φορά και σε μικρή ποσότητα επίσης όταν βάζεις λαχανικά και φρούτα να μειώνεις την ποσότητα των σπόρων έτσι ώστε να μην παχύνουν
 
Γενικά τα θηλυκά Μπάτζι κροζουν αρκετά ενώ τα αρσενικά έχουν πιο γλυκές φωνές, δεν χρειάζεται να βάζεις όλα τα λαχανικά μαζί αρκεί ένα την φορά και σε μικρή ποσότητα επίσης όταν βάζεις λαχανικά και φρούτα να μειώνεις την ποσότητα των σπόρων έτσι ώστε να μην παχύνουν
Συμφωνώ και το βασικό είναι να επιμένεις. Εγώ, στην αρχή, έβαζα ένα λαχανικό ή βοτανο για μια εβδομαδα καθημερινά. Κάποια στιγμή το δοκίμαζαν και μετά πήγαινα στο επόμενο. Σίγουρα, επειδή και αυτά έχουν γούστα, μπορεί κάτι να μην τους αρέσει και να μην το τρώνε. Αφού βρηκες το κόλπο με το μιλλετ, μια χαρά. Σε εμένα δεν έπιασε.😁
 
Καλημέρα,
Μερικές νέες φώτο από εμάς! Όλα πάνε καλά! Νομίζω ότι ο αρσενικός κάνει προσπάθειες να ζευγαρωσει αλλά δεν ξέρει πώς... Σήμερα ανέβηκε στην πλάτη της θυληκιας και καθόταν σαν στο κλαδί του Χαχαχαχ.
Έχουμε βάλει και φωλιά αλλά η θυλικια αν και πυρωμενη δεν την έχω δει να μπαίνει ποτέ...
Κατά τα άλλα τα ίδια αγκαλιες φιλιά ο κακομοίρης ξύλο και κυνήγι η κοπέλα...
 

Συνημμένα

  • IMG_20210420_134231_800x600.webp
    IMG_20210420_134231_800x600.webp
    31 KB · Προβολές: 14
  • IMG_20210420_134451_800x600.webp
    IMG_20210420_134451_800x600.webp
    32,1 KB · Προβολές: 14
Καλησπέρα!
Ημέρα σχεδόν γενικής σήμερα! Αλλάξαμε το 'υπόστρωμα ' και καθάρισα την σχάρα πατιθρες φωλιά ταιστρες ποτίστρες. Τις ποτίστρες τις κάνω λίγο πρόχειρα κάθε μέρα που αλλάζω νερό. Στην φωλιά δεν έχουμε τίποτα ούτε καν έχουν μπει μέσα παρουσία μου απλά κάθονται από πάνω και είχε κουτσουλιές. Βέβαια σήμερα σαν να είδα την θυληκια περίεργη και να κοίταγε μέσα...
Κατά τα άλλα πάλι ο αρσενικός ανέβαινε επάνω λες και ανεβαίνει σε κλαδί... Θεωρώ ότι η θυληκια είναι δεκτική μιας και σήκωνε την ουρά αλλά ο νέος μας είναι άπειρος! Χαχαχα
 
Back
Top