Φροντίδα Τα παραδείσια χρειάζονται κρύο ή ζέστη;

Καλημερα... Μια ερωτιση! Το χειμωνα που δεν εχει τοσο πολυ ηλιο, εγω τα εχω κοντα στο τζαμι οχι μπροστα, αλλα εχει φως αρκετο... 😉
Ποια είναι η ερώτηση; Αν έχει αρκετό φως μπροστά από το τζάμι σου το χειμώνα; Πιθανολογώ πως ναι.

Και κατι αλλο εγω τα χω στο σαλονι.. Εχει φως κ εχωτο ερκοντισιον οστε νσ κραται θερμοκρασια 20- 25 για τα μωρακια καλο ειναι!; 😉
Να χρησιμοποιείς ερωτηματικά διαφορετικά δεν βγαίνει νόημα... 20-25 βαθμοί είναι καλή θερμοκρασία για τους νεοσσούς.. Στο aircodintion προσέχουμε να μην φυσάει πάνω τους!
 
Ναι εχεις δικιο... Εχει φως. Οταν δεν εχει ηλιο το χειμωνα... Τι κανουμε.; Που ειπες για βιταμινη d
. Οκ για το ερκοντισιον! Ευχαριστω... 😉
 
Αν η έλλειψη δυνατού φωτισμού είναι μόνο κατά τους χειμερινού μήνες δεν υπάρχει πρόβλημα κατά την γνώμη μου.
Οι βιταμίνες παρέχονται μέσω τις τροφής, σπόροι, φρούτα, χορταρικά, αυγό..
Επίσης υπάρχουν και πολυβιταμινούχα προϊόντα σε σκευάσματα (πχ bogena multi vit) που μπορούμε να τις προσφέρουμε στο νερό ή στην τροφή τους.
 
@maria p μια ερώτηση δεν γίνεται τα παραδείσια να τα έχει κάποιος έξω το καλοκαίρι και τον χειμώνα μέσα;
 
δεν γίνεται τα παραδείσια να τα έχει κάποιος έξω το καλοκαίρι και τον χειμώνα μέσα;
Τα δικά μου βρίσκονται σε μπαλκόνι μόνιμα και δεν έχουν αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, φυσικά είναι προφυλαγμένα από ρεύματα αέρα.
 
Back
Top