Αναπαραγωγή Τα πρωτα φλερτ των καναρινιων μου

Παντελή όλα πολύ όμορφα! Πες μας αν θες πως τα έχεις χωρίσει τα ζευγάρια σου! Με το καλό! Καλές γέννες! :)
 
Παντελή όλα πολύ όμορφα! Πες μας αν θες πως τα έχεις χωρίσει τα ζευγάρια σου! Με το καλό! Καλές γέννες! :)
Καλησπέρα κατά αρχήν τα θηλυκά μου όλα είναι πρωταρες μεταξύ 10-11 μηνών. Τα έχω χωρίσει αρχικά βάση χρώματος και θα δούμε. Ποιο πολύ με ενδιαφέρει να έχω νεοσους για την κλούβα μου πάρα τα περίεργα χρώματα.
 
Πρώτος στόχος η καλή υγεία... Τα άλλα απλά ακολουθούν.
Η καλύτερη λύση σε αυτό πιστεύω πώς είναι όλοι οι φυσικοί τρόποι χωρίς κανένα φάρμακο... Ευχαριστώ
 
Τελικά η κλούβα πόσα πουλάκια έχει; :)
Έχεις δίκιο που μπερδεύτηκες. Η κλούβα μου έχει το κόκκινο αρσενικό καναρινι, το λούγαρο και την κίτρινη θηλικια εντός (ΚΛΟΥΒΙΟΥ)για το απαραίτητο πυρωμα. Έχω αντικαταστισει απλά κάποιες θηλυκές.
 
Μπράβο σου βρε Παντελή που έβαλες μόνο ένα ζευγαράκι! Τώρα δε ξέρω το λούγαρο μην κάνει καμιά βλακεία με τα αυγά, ή μην τσακώνεται με τον αρσενικό. Αν δεις κάτι τέτοιο πρέπει να βγάλεις το λούγαρο! Από το ζευγάρι της κλούβας θα πάρεις πορτοκαλί μικρά! 😉 Και ποια είναι τα υπόλοιπα ζευγαράκια σου;
 
Μπράβο σου βρε Παντελή που έβαλες μόνο ένα ζευγαράκι! Τώρα δε ξέρω το λούγαρο μην κάνει καμιά βλακεία με τα αυγά, ή μην τσακώνεται με τον αρσενικό. Αν δεις κάτι τέτοιο πρέπει να βγάλεις το λούγαρο! Από το ζευγάρι της κλούβας θα πάρεις πορτοκαλί μικρά! 😉 Και ποια είναι τα υπόλοιπα ζευγαράκια σου;
Το έχω υπόψη μου για το λούγαρο. Τα υπόλοιπα ζευγάρια τα έχω ανεβάσει σε φώτο λίγο πιο πάνω... Ευχαριστώ
 
Back
Top