Παρουσιάζω Τα πρώτα κοτοπουλάκια βγήκαν

Όταν γυρίζουμε τα αυγά ο νεοσσός από μέσα γυρίζει αντίθετα πάντα προς τα απάνω για να βρει την έξοδο αν εμείς συνεχίζουμε να γυρίζουμε θα τον μπερδέψουμε και στο τέλος δεν θα τα καταφέρει στην προσπάθεια του να γυρίσει, υπάρχει και περίπτωση να βγεί αλλά σε πολύ μικρά ποσοστά
Σταμάτη, παίζει οι νεοσσοί να έχουν μεγαλώσει πολύ μέσα στο αυγό και για αυτό να δυσκολεύονται να γυρίσουν;
 
Ευχαριστω,Οχι εχει και μεγαλοσωμα, τσαρουχατα, διάφορα!

Μια χαρά!
Αν θες, έχω κότες με πράσινα αυγά μεγάλα..
Τσαρουχάτες και νανάκια έχω κι εγώ 😛 ...
 
Σταμάτη, παίζει οι νεοσσοί να έχουν μεγαλώσει πολύ μέσα στο αυγό και για αυτό να δυσκολεύονται να γυρίσουν;
Και γιαυτό το λόγο τα σταματάμε νωρίτερα τα γυρίσματα γιατί είναι δύσκολο όταν αναπτυχθεί ο νεοσσός να γυρίσει!

Τα πουλάκια του Σταμάτη είναι από αυτή τη μηχανή. Για να βάλουμε αυγά στην κλωσσομηχανή, πρέπει...

Να τα χαίρεσαι Σταμάτη, καλή συνέχεια.
Ναι είναι από τη μηχανή την ημιαυτόματη, από την αυτόματη σήμερα ξεκινάνε να βγαίνουνε!
 
Σταμάτη, πού θα διαβιώσουν τα μικρά; Σε ποια περιοχή;
Για τις πρώτες 40 μέρες της ζωής τους θα κάτσουν στο πτηνοτροφιο 🙂 μετά θα μετακομίσουν στην εξοχή, πιο συγκεκριμένα Κόρφο (ένα χωριό πριν την Επίδαυρο). Εκεί έχουν κοτέτσι 30 τμ και προαυλιζονται σε 250 τμ παρτερι
 
Να χαίρεσαι τα όμορφα κοτοπουλάκια σου Σταμάτη!
... Μετά θα μετακομίσουν στην εξοχή, πιο συγκεκριμένα Κόρφο (ένα χωριό πριν την Επίδαυρο). Εκεί έχουν κοτέτσι 30 τμ και προαυλιζονται σε 250 τμ παρτερι
😛Θα περάσουν ζωή και κότα:D👍
 
Back
Top