Παρουσιάζω Τα πρώτα κοτοπουλάκια βγήκαν

Προφανώς εννοεί ότι καταλήγουν στο πιάτο μας.
Δυστυχώς για μένα ότι μεγαλονει στα χέρια μου δεν μπορώ να το φάω εγώ εκμεταλλευομαι μόνο τα αυγά, και θαυμάζω την ομορφιά τους, τώρα για να είμαστε και ρεαλιστές κάποια που δίνονται σε γνωστούς ίσως να έχουν και αυτήν κατάληξη. Για τον ίδιο λόγο δεν μπορώ να φάω κατσίκι ή αρνί κάποτε μεγαλοσαν δύο στα χέρια μου και από τότε...
 
Δυστυχώς για μένα ότι μεγαλονει στα χέρια μου δεν μπορώ να το φάω εγώ εκμεταλλευομαι μόνο τα αυγά, και θαυμάζω την ομορφιά τους...
Αυτό εμένα με αγγίζει και το εκτιμώ:)
 
Ανήκουν σε συγκεκριμένες ράτσες; Δηλαδή υπάρχει κάποιο που να εκπροσωπεί π.χ. την ράτσα Sussex?
υ. Γ. Να τα χαίρεσαι με υγεία.
Ορισμένα είναι rod island , νανακια φοίνικας, κλασικά χωριάτικα μεγάλα και νανάκια
 
Ορισμένα είναι rod island , νανακια φοίνικας, κλασικά χωριάτικα μεγάλα και νανάκια

Πως ξεχωρίζουμε τα νανάκια από τα μεγάλα; Εγώ βλέποντας τα εικονιζόμενα δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι νάνος και ποιό κανονικό.
 
Πως ξεχωρίζουμε τα νανάκια από τα μεγάλα; Εγώ βλέποντας τα εικονιζόμενα δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι νάνος και ποιό κανονικό.
Η φωτογραφία δεν βοηθάει επίσης είναι και οι πρώτες 48 ώρες της ζωής τους και φενονται σχεδόν όλα το ίδιο, το πρώτο είναι το μέγεθος και δεύτερο το νανακι είναι ποιο καμαρότο ποιο φιγουρατο, στην φωτογραφία είναι τα δύο τελευταία νανάκια το μαύρο που είναι Μπομπος είναι rod island η θηλυκια μπορει να φθάσει τα 3,5 κιλα νομίζω πως και στην φώτο ξεχωρίζει το μέγεθος
 
Με το καλό στη "ρούγα" γιατί στο κλαρί αποκλείεται...
Όμως και αυτά στο κλαρί κοιμούνται και μάλιστα στο ένα πόδι στο κάτω κάτω πτηνά είναι! 🙂
 
Back
Top