Αναπαραγωγή Τα πρώτα gloster του 2016

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
καλημέρα σε όλη την φτεροπαρέα!
σας παρουσιάζω τα 5 πρώτα GLOSTER JUNIORS του 2016 !
στις πρώτες τρεις(3) φωτογραφίες.. Οι 2 νεοσσοί που είδαν πρώτοι το όμορφο φως της ζωής στις 17/03/2016 το πρωί και στις επόμενες δύο(2) φωτογραφίες οι άλλοι 3 νεοσσοί που ήρθαν να προστεθούν στην οικογένειά μας το Σάββατο το πρωί 19/03/2016.
δώρο θεού για μένα(αν και το περίμενα.. Το ομολογώ) ότι και οι 4 γονείς ταίζουν τα μικρά τους με πολύ ευλάβεια & με την σειρά τους ο καθένας. Σαν βγει η μαμά απ'την φωλιά για να μπουκωθεί, ο μπαμπάς μπαίνει μέσα και τα κρατά ζεστά.. Εν συνεχεία,όταν ο μπαμπάς είναι πλέον έτοιμος.. Δίνει το σύνθημα, η μαμά αποτραβιέται και ο μπαμπάς ταίζει!
τόσο η δική μου χαρά όσο και της γυναίκας μου καθώς και των παιδιών μου δεν περιγράφεται, γι αυτό και θέλουμε όλοι μαζί να σας πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις τόσο πολύτιμες συμβουλές και συζητήσεις που μοιραστήκαμε, οι οποίες με έκαναν καλύτερο άνθρωπο και μου έδωσαν τις γνώσεις και τα εφόδια να προχωρώ σωστά, σιγά-σιγά προς μια καλή και υγιή εκτροφή καναρινιών, που τόσο όλοι μας λατρεύουμε!
Σας ευχαριστούμε πολύ όλους, φίλοι μου! Moderatos και μέλη της παρέας αυτής!
δείτε τα ζουζούνια μας και..χαρείτε μαζί μας!
 

Συνημμένα

  • νεοσσοί 17-3-2016 1.webp
    νεοσσοί 17-3-2016 1.webp
    11 KB · Προβολές: 134
  • νεοσσοί 17-3-2016 2.webp
    νεοσσοί 17-3-2016 2.webp
    11,9 KB · Προβολές: 139
  • νεοσσοί 17-3-2016 3.webp
    νεοσσοί 17-3-2016 3.webp
    10,3 KB · Προβολές: 126
  • νεοσσοί 19-03-2016 1.webp
    νεοσσοί 19-03-2016 1.webp
    13,5 KB · Προβολές: 122
  • νεοσσοί 19-03-2016 2.webp
    νεοσσοί 19-03-2016 2.webp
    13,1 KB · Προβολές: 123
Να τα χαίρεσαι Δημήτρη μου και καλοκλαρωτα να είναι. Πόσο ωραίες στιγμές είναι αυτές! Ωραίες εικόνες. Ο κόπος σου και η αγάπη σου ανταμοιβονται. Στο είχα ξαναπεί ότι η ανταμοιβή σου κοντοζυγωνει και να τώρα που οι νεοσσοι στις φωλιές γεμίζουν χαρά εσένα και την οικογένειά σου και εμάς όλους που βλέπουμε τα αποτελέσματα της εκτροφής σου. Θα περιμένω να τα καμαρώσω και στο κλαρι!
 
εννοείται, Παναγιώτα μου! Κάμερα και κινητά είναι ήδη στημένα, σε απόσταση ασφαλείας.. Να μην ενοχλούμε και πολύ!
 
Γιάννη, σε ευχαριστώ πολύ.. Πάρα πολύ,τόσο για τα καλά σου λόγια από καρδιάς, αλλά κυριως για το ''σπρώξιμο'' που μου'ριξες! ''διάβασε'' .. ''διάβασε''.. ''διάβασε'' μου'λεγες πάντα και μίλα με τα παιδιά της παρέας! Μετά..σκέψου, δοκίμασε, φρενάρισε ή.. Προχώρα!
και οι 5 πρώτοι νεοσσοί είναι το αποτέλεσμα πολύ διαβάσματος, αλλά κυρίως εφαρμόζοντας τις χρήσιμες εμπειρικές συμβουλές όλης της παρέας!
ευχαριστώ..
 
Μπράβο να σου ζήσουν, με το καλό στο κλαρί και καλότυχα να είναι!
 
Κώστα,Μαρία,Βασίλη..σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο και στα δικά σας φτερωτά αγγελούδια!
 
tinypic-no-longer-available.jpg

Με το καλό και στο κλαρί Δημήτρη!
 
σ'ευχαριστώ πολύ,Σίσσυ! απ'την αρχή..ήσουν δίπλα μου! Με καλές και προσεγμένες συμβουλές!👍
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Συμμερίζομαι τη χαρά σου για τη δημιουργία της ζωής. Εκτός από τη μαμά και το μπαμπά τους αξίζουν και σε εσένα πολλά συγχαρητήρια για όλα αυτά που τους προσφέρεις. Καλοκλαρωτα να είναι και να σας χαρίσουν όμορφες στιγμές!
 
Μιράντα μου..σε ευχαριστώ πολύ!
Αντώνη.. Επίσης σε ευχαριστώ!
και..σας εύχομαι ολόψυχα μια όμορφη και δημιουργική από πλευράς νεοσσών και υγείας αυτών αναπαρ. Περίοδο!👍
 
Να σαι καλα! Εμεις ειμαστε ψειριασμενοι, χαιρομαστε με τη χαρα των αλλων!
 
Να σου ζήσουν χαζόπαππού! 😛
Αλίκη μου, σε ευχαριστώ! Μπορεί τελικά να μην συμπεθερέψαμε. Για μένα όμως παραμένεις "συμπεθέρα".
σου εύχομαι ολόψυχα μια πολύ καλή αναπαραγωγή. Γεμάτη ζωή και νέες φωνούλες και σε σένα! 🙂👍
 
Αλίκη μου, σε ευχαριστώ! Μπορεί τελικά να μην συμπεθερέψαμε. Για μένα όμως παραμένεις "συμπεθέρα".
σου εύχομαι ολόψυχα μια πολύ καλή αναπαραγωγή. Γεμάτη ζωή και νέες φωνούλες και σε σένα! 🙂👍
Σε υπερευχαριστώ συμπέθερέ μου γλυκέ! ❤️️️️ Οφ τοπικ: από κοινά δεν έχεις κανένα τελικά;
 
Back
Top