Αναπαραγωγή Τα πρώτα gloster του 2016

Μπράβο φιλαράκι και καλή συνέχεια με υγεία και βραβεία στα νέα σου πουλάκια :)
 
Σε υπερευχαριστώ συμπέθερέ μου γλυκέ! ❤️️️️ Οφ τοπικ: από κοινά δεν έχεις κανένα τελικά;
όχι, βρε Αλίκη μου! Με κέρδισαν τα φουσκωτά glosterάκια! Ειλικρινά.. Τα λατρεύωκαι το επόμενό μου βήμα σίγουρα θα είναι τα yorkshire!
μη νομίζεις όμως πως σταμάτησα να ψάχνω για λευκό κυρίαρχο αρσενικό. Για σένα!

καλοί μου φίλοι Στέφανε,Λάμπρο, Παναγιώτη,Γιώργο..σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και εύχομαι σε όλους καλή αναπαραγωγική περίοδο!
σύντομα θα ανεβάσω κι άλλες φωτό των μικρών μου..σήμερα βγήκε και το 6ο μικρούλι που περίμενα από την κουκλάρα μου,τη Χαρά! 🙂👍
 
καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους !

25/3 σήμερα..ρεπό για μένα, ημέρα φωτογράφησης και γενικής καθαριότητας για τα καναρίνια μου!
πάμε λοιπόν..
οι πρώτες δύο(2)φωτό είναι των νεοσσών που έσκασαν μύτη στις 17/3.. 9 ημερών σήμερα!
οι επόμενες δύο(2)φωτό είναι των νεοσσών που έσκασαν μύτη στις 19/03..7 ημερών σήμερα!
οι επόμενες δύο(2) φωτό είναι του μοναχικού νεοσσού που έσκασε μύτη στις 23/3..3 ημερών σήμερα!
.. Αναμένονται άλλοι τρεις(3) μπόμπιρες...
οι γονείς ταίζουν επιμελώς και για την ώρα δεν βλέπω οι μαμάδες να ενοχλούνται ή παραξενεύονται από τα δαχτυλίδια κλειστού τύπου των μικρών !
 

Συνημμένα

  • 25-3 2 νεοσσοί 1.webp
    25-3 2 νεοσσοί 1.webp
    11,8 KB · Προβολές: 64
  • 25-3 2 νεοσσοί 2.webp
    25-3 2 νεοσσοί 2.webp
    13,4 KB · Προβολές: 57
  • 25-3 3 νεοσσοί 1.webp
    25-3 3 νεοσσοί 1.webp
    13,7 KB · Προβολές: 59
  • 25-3 3 νεοσσοί 2.webp
    25-3 3 νεοσσοί 2.webp
    10,8 KB · Προβολές: 61
  • 25-3 1 νεοσσός 2.webp
    25-3 1 νεοσσός 2.webp
    8,9 KB · Προβολές: 63
  • 25-3 1 νεοσσός 1.webp
    25-3 1 νεοσσός 1.webp
    13,8 KB · Προβολές: 58
Γιάννη και Βασίλη, σας ευχαριστώ πολύ!
και εσύ,Βασίλη.. Κράτα χώρο, γιατί μόλις μεγαλώσουν,ξέρεις...👍
 
Χρόνια πολλά σε όλους! Δημήτρη ξεπετάγονται σιγά σιγά τα νινάκια γκλοστεράκια. Είδες η αγάπη και η σωστή φροντίδα τι κάνουν; Να ζήσουν πολλά χρόνια και να έχουν υγεία!
 
Χρόνια πολλά σε όλους! Δημήτρη ξεπετάγονται σιγά σιγά τα νινάκια γκλοστεράκια. Είδες η αγάπη και η σωστή φροντίδα τι κάνουν; Να ζήσουν πολλά χρόνια και να έχουν υγεία!
καλημέρα,Στέφανε καλέ μου φίλε! αν ξεπετάγονται λέει!
με τους μπαμπάδες δεν ξέρω τι να κάνω.. Ταίζουν μεν, πυρωμένοι στο φουλ δε! Δεν βάζουν κώλο κάτω, βρε φίλε..σαν το Βέγγο σε κλουβί ένα πράγμα😡! Και είναι σχετικά νωρίς για να βάλω 2ες φωλιές, δεν έχουμε φτάσει ακόμη τις 10-11 μέρες των μικρών! Ουφ!
 
με τους μπαμπάδες δεν ξέρω τι να κάνω.. Ταίζουν μεν, πυρωμένοι στο φουλ δε! Δεν βάζουν κώλο κάτω, βρε φίλε..σαν το Βέγγο σε κλουβί ένα πράγμα😡! Και είναι σχετικά νωρίς για να βάλω 2ες φωλιές, δεν έχουμε φτάσει ακόμη τις 10-11 μέρες των μικρών! Ουφ!
Μην τους δίνεις σημασία! Άσε τον καιρό να περάσει αφού ταίζουν όλα κυλούν φυσιολογικά! Μόλις τα μικρά είναι έτοιμα να βγουν απ τη φωλιά τότε να πας για 2η γέννα. Το λινκ του άρθρου δε στο βάζω καν ξέρω πως το έχεις διαβάσει 10000 φορές! 😛
 
καλησπέρα σε όλη την παρέα!
να'μαστε πάλι εδώ..15 ημέρες μετά την γέννησή τους,τα μικρά glosters έχουν αρχίσει να βγάζουν φτερά, ανοίξαμε τα μάτια μας, αντιλαμβανόμαστε λιγάκι το περιβάλλον και συνεχώς πεινάμε! Μα συνεχώς όμως!
για.. Καμαρώστε μας!:D👍
 

Συνημμένα

  • τα 2 αδέλφια.webp
    τα 2 αδέλφια.webp
    18,8 KB · Προβολές: 65
  • τα 3 αδέλφια.webp
    τα 3 αδέλφια.webp
    16,7 KB · Προβολές: 59
  • το μοναχούλι του.webp
    το μοναχούλι του.webp
    16,5 KB · Προβολές: 63
Πως καταλαβαίνουμε αν είναι consort ή corona; Φαίνεται κάτι τετοιο σε νεαρές ηλικίες;
Να τα χαιρεσαι! Και να χουν και καλή τύχη!
 
Πως καταλαβαίνουμε αν είναι consort ή corona;
Γιάννη..corona ονομάζονται τα λοφειοφόρακαι από τα πρώτα 6 μικρά μόνο 1 είναι σκουφάτο! consort ονομάζονται αυτά που δεν έχουν λοφείο(σκουφάκι) αλλά ένα πολύ ελκυστικά έντονο φρύδι.
 
32 και 34 ημερών, σήμερα, οι πρώτοι του 2016 και πλέον μετακόμισαν σε μεγάλη κλούβα πτήσης. Έχουν μάθει όλοι τους να τρώνε σπόρους, είχαν καλούς δασκάλους μάλλον και μάλλον εκεί θα μείνουν για τις καλοκαιρινές τους διακοπές και από Σεπτέμβρη.. Καθείς στο διαμέρισμά του!
 

Συνημμένα

  • 20160419_185830.webp
    20160419_185830.webp
    10,6 KB · Προβολές: 48
  • 20160419_185846.webp
    20160419_185846.webp
    10,2 KB · Προβολές: 51
Back
Top