Γενικά Τα συμπεράσματα δικά σας

GreekMan72

PB Known Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.149
Πόλη
Ραφήνα
Προφανώς ο μικρός δεν φταίει σε τίποτα.. Θα ήθελα ομως να πω δύο λόγια στους γονείς του.. ( νεφτι για καθάρισμα φτερών από την κόλλα!)..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Κάποιος με υπομονή να του εξηγήσει (στο κανάλι του) για το παράνομο των πράξεών του και για τον κίνδυνο που απορρέει από αυτές του τις ενέργειες.
Λογικά ο μικρός καμαρώνει για τα κατορθώματά του... και ζητάει και like.
Είναι τόσο μεγάλη η άγνοιά του που έχει γράψει και το ονοματεπώνυμό του στο κανάλι.
Απίστευτο που δεν έχει φτάσει στ' αυτιά του το κακό που γίνεται.

Με το μαλακό παιδιά... είναι μικρό παιδί
 
Δημήτρη, ο πιτσιρικάς έχει κι άλλο λογαριασμό στο YouTube και δίνει συμβουλές για το "πως να εξημερώσεις σωστά και εύκολα" τον παπαγάλο σου με βασική συμβουλη να τον αφήσεις νηστικό για μερικές μέρες. Αναγνώρισα αμέσως τη φωνή του 😡
 
Το θεωρώ ακρος απαράδεκτο! Αν ψάξετε στο κανάλι του θα δείτε πως έχει αφήσει Θεονηστικο ένα σκαρθακι και αυτό από την πείνα τρώει από το χέρι του και αυτός νομίζει πως το εξημερωσε! Αν είναι δυνατόν! Ξέρω και άλλα τέτοια μικρά παιδιά που έχουν βίντεο στο YouTube για το πως να πιάσεις αγριοπουλια!
 
Εχω πεσει σε πολλα τετοια βιντεακια απο παιδια στην επαρχια που ασχολουνται με πιασιματα.

Ειναι η αντιθετη περιπτωση απο αυτα τα παιδια που τα προτρεπουμε να αφησουν το κινητο και να βγουν στη φυση!
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Δείτε και φριξτε!
 
Βάλε κι αυτό το video Ζωή...
Θα το ψάξω τώρα και αν το βρω φυσικά θα το ανεβάσω. Πέρα από τα άτομα που τον εκραζαν υπήρχαν δυστυχώς και άτομα που ζητούσαν συμβουλές για να τις εφαρμόσουν στα δικά τους. Και απορώ, δεν έχουν γονείς αυτά τα παιδιά;
 
Να κραζεις ενα παιδι σε αυτη την ηλικια το μονο που θα καταφερεις ειναι το "πεισμωσεις" και να συνεχισει αυτο που κανει πιο εντονα.

Εδω δεν καταλαβαινουν οι μεγαλοι που κανουν το ιδιο με σκοπο το κερδος.
 
Και απορώ, δεν έχουν γονείς αυτά τα παιδιά;
Μπορεί ναι μπορεί όχι...
Οι συγκεκριμένοι σίγουρα δεν ξέρουν τους κινδύνους όλων αυτών των πράξεων..
Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να το μάθουν.
 
Δεν ξέρω τι να πω. Χριστέ μου! Συμφωνώ ακράδαντα και επαυξάνω με τα γραφόμενα των προλαλήσαντων. Είναι άσχημο και κακό αυτό που είδαμε να πράττει το παιδί. Ευελπιστώ να βρεθεί κάποιος, ώστε συμβουλεύοντας το, να το αποτρέψει από όλα αυτά και να το επαναφέρει στον ίσιο και σωστό δρόμο. Ο ενθουσιασμός, η ανωριμότητα, η επιπολαιότητα και η άγνοια της νιότης του δεν του επιτρέπει να δει την πραγματικότητα και το δέον.
 
Προφανώς ο μικρός δεν φταίει σε τίποτα.
Εγώ δεν συμφωνώ με αυτό. Φταίει και παραφταίει και αν υπήρχε οργανωμένο κράτος θα έπρεπε να είχε ήδη τιμωρηθεί. Αν και για οποιονδήποτε λόγο θεωρηθεί ότι έχει μειωμένο καταλογισμό, τότε πρέπει να τιμωρηθεί αυτός που είναι υπεύθυνος για αυτό το παιδί.

Ας αφήσουμε για λίγο το ιδιαίτερο κομμάτι του ανθρωπισμού που αφορά στο βασανισμό άλλων ζωών κι ας αντιληφθούμε ότι εδώ συντελείται επανειλημμένα μία παρανομία η οποία έχει μάλιστα και χαρακτηριστικά προτροπής. Πώς είναι δυνατό να μη φταίει κανείς για αυτό;

Δυστυχώς, σε αυτή την κωλοχώρα δεν υπάρχει αυτό που αποκαλούμε "οργανωμένο κράτος", οπότε ίσως σε αυτή και σε αντίστοιχες περιπτώσεις να πρέπει να ενεργούμε με τον τρόπο που προτείνει ο Γιάννης, όσο κι αν αυτό φαντάζει δύσκολο για ορισμένους από εμάς.

Κάποιος με υπομονή να του εξηγήσει (στο κανάλι του) για το παράνομο των πράξεών του και για τον κίνδυνο που απορρέει από αυτές του τις ενέργειες.

Ίσως αυτό πρέπει σ' ένα κράτος που η σχολική μόρφωση και κατ επέκταση η παιδεία αποτελεί αποκλειστική ευθύνη των γονιών και όχι των αρμοδίων λειτουργών, επιστημόνων και θεσμών. Ίσως πρέπει -κατά παράβαση κάθε λογικής-, στους υπεύθυνους γονείς και πολίτες, να αναλάβουν την ευθύνη που αναλογεί σε άλλους, ανεύθυνους γονείς. Σ' εμένα προσωπικά, πάντως, το δυσκολότερο κομμάτι σε τέτοιου είδους καταστάσεις είναι να διαχειριστώ το γεγονός ότι, αύριο μεθαύριο, αυτός ο τύπος του βίντεο θα πάει να ψηφίσει.

Εγώ τι φταίω;
 
Συμφωνώ ακράδαντα με τα λεγόμενά σου Σταύρο και επαυξάνω! Πολλοί είναι οι λόγοι που μπορεί να φέρουν αυτό το αποτέλεσμα. Το πιο μεγάλο ποσό ευθύνης το φέρουν οι γονείς του. Ίσως η αδιαφορία προς το πρόσωπο του παιδιού καθώς και η ολική άγνοια της κατάστασης να συμμετέχουν επίσης. Δυστυχώς, κανένας δεν ενδιαφέρεται ούτε πρόκειται να ενδιαφερθεί για το αν ειναι παράνομο όλο αυτό. Οι περισσότεροι κοιτούν μόνο την πάρτη τους και τίποτα άλλο.
 
Εγω θα συμφωνησω κ με το Σταυρο! Σαφεστατα φταινε κ οι γονεις γιατι ειναι το τι μηνυματα περνας στα παιδια σου! Αν τους εχουν μαθει να αγαπανε τα ζωα και να τα σεβονται!Βεβαια εδω βλεπουμε ολοκληρους ανθρωπους να το κανουν αυτο το πραγμα αλλα πιστευω οτι παιζει κ ρολο τι εχει κ ο καθενας μεσα του ασχετως ηλικιας!
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Σε επόμενο βίντεο αφήνει την «όμορφη» καρδερίνα του! Προφανώς δεν την ήθελε κανένας φίλος του...
 
Ίσως η αδιαφορία προς το πρόσωπο του παιδιού καθώς και η ολική άγνοια της κατάστασης να συμμετέχουν επίσης.
Μακάρι η αδιαφορία να είναι το πρόβλημα και όχι η ανωμαλία των γονιών. Τι να πω παιδιά για τον γείτονα μου στην Ελλάδα που μάθαινε στον τετράχρονο γιο του να πετάει με το όπλο μπίλιες σημαδεύοντας τον σκύλο μου και να σεντουκιαζει πιασμένες καρδερίνες! Έχουν επίγνωση του νόμιμου και του παράνομου απλά δεν ενδιαφέρονται. Εδώ δεν ενδιαφέρονται που μεγαλώνουν τέρατα.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Σε επόμενο βίντεο αφήνει την «όμορφη» καρδερίνα του! Προφανώς δεν την ήθελε κανένας φίλος του...
Ίσως να μην το άκουσες αλλά είπε ΘΥΛΗΚΙΑ καρδερίνα. Που πάει να πει άχρηστη εφόσον δεν κελαηδάει.
 
Back
Top