Γενικά Τα συμπεράσματα δικά σας

Ρε παιδιά γίνεται να σκάσουμε ομαδικές αναφορες στο κανάλι του να κλείσει ο λογαριασμός να καταλάβει ότι αυτό δεν είναι σωστό? Να πάρει το μήνυμα κατά κάποιο τρόπο έστω έτσι αρχικά.
 
Εντάξει τι να πω;
Καλύτερα να κάπνιζε.
Το να βλάπτει μόνο τον εαυτό του, θα αποδείκνυε κάποια... "σοφία" και σεβασμό. Που να τον βρει άραγε!
 
Αυτο που κάνει το συγκεκριμένο παιδί είναι λάθος. Όπως είπε και ο Γιάννης είναι παιδί. Που σημένει πως αν κάποιος το μαλώσει μπορεί να πάει στο άλλο άκρο( να αντιδράσει πιάνοντας περισσότερα πούλια). Για να μην μακρυγορώ πρέπει κάποιος να του δώσει να καταλάβει του παιδιού με ωραίο τρόπο πως αυτό που κάνει πρώτων είναι λάθος γιατί καταστρέφει την φύση και δεύτερων γιατί είναι παράνομο.
 
Η μικρη ηλικια εχει παντα ελαφρυντικα κατα την αποψη μου και ο πρωταγωνιστής μας εδω πληροί ηλικια τις προϋποθέσεις γι αυτα.

Ειμαι θεμα αγωγής και παιδειας καο για την ελλειψη τους δεν φέρει καμια ευθυνη.
 
Αν σε έναν τύπο σαν τον μπαμπά ή τον θείο που μιμείται ο μικρός πας να εξηγήσεις πολιτισμένα και με επιχειρήματα ότι αυτό που κάνει δεν είναι σωστό, θα σε φτύσει τελείως με την συμπεριφορά του γιατί σε όλα αυτά τα ανθρωπάκια κάνει κουμάντο το κομπλεξικό τους εγώ.

Η έλλειψη παιδείας δυστυχώς μεταβιβάζεται όπως μεταβιβάζεται και η αναζήτηση του "εύκολου". Για να αποκτηθεί παιδεία χρειάζεται αυτογνωσία και κόπος.. Και σίγουρα να παραμερίσεις το.. ΕΓΩ..
 
Εδώ θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη. Όταν κάποιος είναι εν μέρη οργανικά η λειτουργικά αναλφαβητος αδυνατεί να καταλάβει έστω και τα στοιχειώδη. Όταν σε ένα άτομο δεν έχουν καλλιεργηθεί οι πνευματικές αρετές πως είναι δυνατόν να καταλάβει για το αν αυτό που πράττει είναι σωστό ή όχι; Συνήθως ακούει και κάνει αυτά που του λένε άλλοι όμοιοι του με αποτέλεσμα την έλλειψη ηθικού χαρακτήρα καθώς και την επικράτηση συμφεροντολογικων απόψεων. Θα μπορούσα ώρες και ώρες να μιλώ για αυτό το θέμα αλλά εφόσον δεν τα ακούνε οι υπεύθυνοι του παραπάνω αποτελέσματος το σταματάω εδώ. Εύχομαι να αλλάξει ο κόσμος μυαλά το συντομότερο δυνατόν.
[automerge]1549992874[/automerge]
Τώρα αυτό δεν είναι κακοποίηση ζώου;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ολα τα videos καταργήθηκαν... Εύχομαι αυτό να μην είναι μια απλή κίνηση του τύπου "μην μας πιάσουνε" αλλά να είναι μια συνειδητή αλλαγή συμπεριφοράς... (ρομαντικός;)...
 
Ναι το είδα αυτό Νεκτάριε..Αυτός ο κάποιος του είχε μιλήσει και λίγο.. Βαρειά🙄.. Τέλος πάντων.. Τουλάχιστον τα βίντεο δεν αποτελούν πλέον παράδειγμα προς μίμηση.
 
Back
Top