Γενικά Τα όμορφα πουλιά μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mamadok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
πρώτος ο Ευδόκιμος, παλαιότερος όλων, γι αυτό και απαξιεί να μας κοιτάξει, κελαιδάει όταν θέλει. Δεύτερος το νεώτερο μέλος ακόμη δεν βαφτίστηκε(ακούω ονόματα) και άν μπορείτε φίλοι μου να μου πείτε την ράτσα του. Τρίτος ο Περικλής,τονέχω κι αυτόν 4-5 χρόνια και κελαιδάει υπέροχα και συνέχεια με δυνατή φωνή,τώρα ανταγωνίζεται τον παπαγάλο. Και τέταρτος ο Σαλτιπάγκος, γιατί ποτέ δεν είναι σε νορμάλ θέση, πότε ανάποδα, πότε κρεμασμένος από το ένα πόδι είναι σκέτη απόλαυση η καρδερίνα μου.
πρώτος ο Ευδόκιμος, παλαιότερος όλων, γι αυτό και απαξιεί να μας κοιτάξει, κελαιδάει όταν θέλει. Δεύτερος το νεώτερο μέλος ακόμη δεν βαφτίστηκε(ακούω ονόματα) και άν μπορείτε φίλοι μου να μου πείτε την ράτσα του. Τρίτος ο Περικλής,τονέχω κι αυτόν 4-5 χρόνια και κελαιδάει υπέροχα και συνέχεια με δυνατή φωνή,τώρα ανταγωνίζεται τον παπαγάλο. Και τέταρτος ο Σαλτιπάγκος, γιατί ποτέ δεν είναι σε νορμάλ θέση, πότε ανάποδα, πότε κρεμασμένος από το ένα πόδι είναι σκέτη απόλαυση η καρδερίνα μου.
στη θεση του ευδοκιμου που μας
 
σήμερα αντικατέστησα τον ευδόκιμο που μας άφησε τα Χριστούγεννα με ένα πανέμορφο ζωηρό πολύχρωμο καναρίνι, αβάπτιστο ακόμη, αν κελαηδήσει και όμορφα ίσως με αποζημιώσει για τον χαμό του ευδόκιμου που ήταν καναρίνι φωνής, γέμισε το κλουβάκι του,θα γεμίσει άραγε και την ψυχή μας;:)
 
Θα κελαιδίσει Λίζα μου, στην αρχή μέχρι να προσαρμοστεί τα ξέρεις, θέλει λίγη υπομονή, να σου ζήσει!
 
Κοιταξε εδω petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
τα έκανα όλα οπως πρέπει ακόμη έκανα και περικοπή της εικόνας για να μικρύνει αλλά πάλι μου βγάζει λάθος
 
σήμερα αντικατέστησα τον ευδόκιμο που μας άφησε τα Χριστούγεννα με ένα πανέμορφο ζωηρό πολύχρωμο καναρίνι, αβάπτιστο ακόμη, αν κελαηδήσει και όμοργθφα ίσως μ617400IMG_20140122_134623.webp ε αποζημιώσει για τον χαμό του ευδόκιμου που ήταν καναρίνι φωνής, γέμισε το κλουβάκι του,θα γεμίσει άραγε και την ψυχή μας;:)
 
Πολύ όμορφο! Να το χαίρεσαι! Μια καινούργια σχέσης αγάπης μόλις ξεκίνησε! Φυσικά θα γεμίσει τη ψυχή σας, αλλά ποτέ δε θα αντικαταστήσει τον Ευδοκιμό σας... Να τον θυμάστε με αγάπη!

Υ. Γ.: μη ξεχνάς την καραντίνα! 😉
 
Πολύ όμορφο! Να το χαίρεσαι! Μια καινούργια σχέσης αγάπης μόλις ξεκίνησε! Φυσικά θα γεμίσει τη ψυχή σας, αλλά ποτέ δε θα αντικαταστήσει τον Ευδοκιμό σας... Να τον θυμάστε με αγάπη!

Υ. Γ.: μη ξεχνάς την καραντίνα! 😉
ευχαριστω για τα καλα σου λογια
, αλλα για την καραντινα τι πρεπει να κανω;
 
Διάβασε αυτό: Καραντίνα στα πουλιά, μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης :)
Ό,τι άλλη απορία έχεις μη διστάσεις!
Διάβασα τα σχετικά αλλά τα πουλιά μου τα έχω στο σαλόνι μου πού να το πάω αυτό, στο δωμάτιό μου; Όλα τα άλλα τα κάνω,ξεχωριστά, καθαριότητα, νεράκι και τώρα άρχισε να ψιλοκελαηδάει, σαν σφυρίχτρα τροχονόμου.
 
Απλά βάλτο λίγο πιο μακρυά από τα υπόλοιπα... Κάνα μέτρο.. Πιστεύω δεν υπάρχει φόβος.. Και πρώτα να φροντίζεις τα υπόλοιπα και τελευταία τον καινούργιο της παρέας! 😉
 
Απλά βάλτο λίγο πιο μακρυά από τα υπόλοιπα... Κάνα μέτρο.. Πιστεύω δεν υπάρχει φόβος.. Και πρώτα να φροντίζεις τα υπόλοιπα και τελευταία τον καινούργιο της παρέας! 😉
ευχαριστώ αυτό μπορώ να το κάνω, γιατί αλλιώς θα με διώξει ο άνδρας μου μαζί με τα πουλιά μου.
 
γειά σου φίλε και χρόνια πολλά, καλή χρονιά. Ευχαριστώ για τις ευχές σου, τον παπαγάλο μετά απο σύσκεψη της οικογένειας τον ονομάσαμε ΛΕΟ, αν και δεν ξέρω τι γένους είναι αν μπορείς να με διαφωτήσεις θα ήταν πολύ καλό.Από τα καναρίνια μου λείπει ο ευδόκιμος που μας άφησε παραμονή
Χριστουγέννων και μου λείπει γιατί τον είχα 6-7 χρόνια. Και πάλι ευχαριστώ.



Λυπάμαι για την απώλειά του ευδόκιμου αλλά θα είναι πάντα νια γλικιά ανάμνηση στην καρδιά σου.
Μου αρέσει πολύ το παπαγαλάκι είναι πολύ ιδιέτερο και πολύ όμορφο.
Να σου ζήσουν τα πουλάκια σου και να τα χαίρεσαι.
 
Λυπάμαι για την απώλειά του ευδόκιμου αλλά θα είναι πάντα νια γλικιά ανάμνηση στην καρδιά σου.
Μου αρέσει πολύ το παπαγαλάκι είναι πολύ ιδιέτερο και πολύ όμορφο.
Να σου ζήσουν τα πουλάκια σου και να τα χαίρεσαι.[
ευχαριστω πολυ να εισαι καλα
 
IMG_20140122_134447.webp IMG_20140619_130250 (480x640).webp IMG_20140122_134447.webp δυστυχώς το νέο μου καναρίνι με άφησε πολύ νωρίς δεν του είχα δώσει ακόμη όνομα. Σάββατο ήρθε ένας φίλος,ξετρελάθηκε μαζί του, δευτέρα πρωί χάθηκε το πουλάκι μου, χωρίς λόγο, φούσκωσε και πέθανε. Ο πετσοπ μου είπε μάτι...
αυτή τη φορά το αντικατέστησα αμέσως με τον Σκουφά όμορφος και κελαηδάει με ίδια φωνή με τον προηγούμενο.
 
Back
Top