Γενικά Τα 9 καναρίνια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Domna
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εδω υπαρχει θεμα δεν ειναι παντα σταθερο το ωραριο επειδη στο δωματιο που τα εχω στο σπιτι αναβουμε το φως επειδη καθομαστε και ετσι δεν κοιμουνται παντα ιδια ωρα

Απαραίτητο στοιχείο για την ομαλή διαβίωση τους και για την υγειά τους είναι να τηρείται ένα ωράριο που θα ακολουθεί τις ώρες τις φύσης.. Δηλαδή τα πουλιά να κοιμούνται όταν νυχτώνει και να ξυπνούν όταν ξημερώνει.. Το βιολογικό τους ρόλοι είναι ταυτόχρονα ευαίσθητο αλλά και πολύ σημαντικό όπλο για την υγεία τους. Δεν ξέρω τι χώρο έχεις άλλο καλό είναι να αποφύγεις τα μέσα έξω(ή μέσα ή έξω) και να τα έχεις κάπου ήσυχα και με φυσικό φωτισμό. Αυτή την στιγμή τα πουλάκια είναι στρεσαρισμένα και φαίνεται..

Μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα εδώ -> [URL='https://community.petbirds.gr/forums/canaries/?prefix_id=88[/URL] και όλοι θα σπεύσουμε να δώσουμε τις καλύτερες συμβουλές για το πως να εξασφαλίσεις τις καλύτερες δυνατές συνθήκες για τα πανέμορφα μικρά σου. Επίσης, υπάρχουν παρα πολλά άρθρα με συμβουλές διαβίωσης και διατροφής σε αυτό το site.. Κανε την αναζήτηση σου και εδώ είμαστε. 😉
 
Back
Top