Γενικά Τα Yellow Crowned αμαζονάκια μου μεγαλώνοντας σε βίντεο

Για πες Ανέστη, τους φέρνεις σ΄επαφή με τον μπαμπά τους;(σε απόσταση ασφαλείας εννοώ:D)
 
Για πες Ανέστη, τους φέρνεις σ΄επαφή με τον μπαμπά τους;(σε απόσταση ασφαλείας εννοώ:D)


Όχι καθόλου. Οι γονείς (και οι δύο) ξεσηκώνονταν πολύ άσχημα όταν έβλεπαν τ'άλλα πουλιά ακόμη κι όταν τα άκουγαν. Έκαναν πολύ ώρα να ηρεμήσουν κι ήταν σε επαγρύπνηση για αρκετές ημέρες μετά. Ζούν σε ξεχωριστά μεταξύ τους μέρη από πέρσι τα 2 ζευγάρια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Το άλλο που κάνουν τελευταία (και δεν έχω εξακριβώσει ποιός ή αν το κάνουν και οι δύο) είναι να γαβγίζουν ακριβώς με το γάβγισμα της Σάμερ. Στην αρχή ξαφνιαστήκαμε όλοι μιας κι έτυχε η Σάμερ να κοιμάται δίπλα μας και να την κάνουν να πεταχτεί πάνω έξαλλη να τρέξει να βρει απο που στο καλό ήρθε άλλο σκυλί στο σπίτι. :D Την φωνάζουν και με έντονη φωνή κάποιες φορές "Σαμερίτσα!" όπως τη φωνάζουμε εμείς όταν κάνει κάτι το οποίο θέλουμε να σταματήσει. Τώρα πια τους έχει πάρει χαμπάρι και τους αγνοεί. 😛
😀 θεικάααα! Με τους ξένους ανθρώπους που δεν γνωρίζουν πως τα πάνε; Δηλαδή αν έρθω εγώ σπίτι σου και τα πλησιάσω πως θα αντιδράσουν (που λέει ο λόγος) ; 😛
 
😀 θεικάααα! Με τους ξένους ανθρώπους που δεν γνωρίζουν πως τα πάνε; Δηλαδή αν έρθω εγώ σπίτι σου και τα πλησιάσω πως θα αντιδράσουν (που λέει ο λόγος) ; 😛

H καλύτερή τους είναι να βλέπουν "νέο αίμα". Παρατηρούν για λίγο και μετά δίνουν ρεσιτάλ. :D
 
Σκαλίζοντας βρήκα κι αυτά. Ακόμη δεν είχαν κόψει την μωριδίστικη φωνή που με παρακαλούσαν για φαγητό συνέχεια. :D

Η Μπέττυ που ήταν πιο μαμόθρεφτο αλλά και η πιο γκρινιάρα ως μωρό (τώρα πια είναι η πιο ήρεμη απο όλα)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

κι ο Μπάρνι ο πιο ανεξάρτητος
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Βλέποντας τα βίντεό μου, μου λείπει ώρες ώρες η παιδική τους φάση που ζήσαμε. 😳 Τώρα βέβαια έχουμε άλλες χάρες, γλώσσα ροδάνι. :D Μόνο αν αφήνα μια κάμερα να γράφει όλη μέρα θα μπορούσα να αποδώσω το πανηγύρι που γίνεται καθημερινά.

Ευχαρίστως θα μεγάλωνα κι άλλο ένα νομίζω.:D
 
Βλέποντας τα βίντεό μου, μου λείπει ώρες ώρες η παιδική τους φάση που ζήσαμε. 😳 Τώρα βέβαια έχουμε άλλες χάρες, γλώσσα ροδάνι. :D Μόνο αν αφήνα μια κάμερα να γράφει όλη μέρα θα μπορούσα να αποδώσω το πανηγύρι που γίνεται καθημερινά.

Ευχαρίστως θα μεγάλωνα κι άλλο ένα νομίζω.:D

Αυτή η χρονική περίοδος, είναι για ''άλλες'' παιδικές (σας) φάσεις! 😛
Πιστεύω πως σίγουρα κάποια στιγμή θα ξαναμεγαλώσεις αμαζονάκια!👍
 
Πραγματικά τι να πω βλέποντας αυτά τα video μιλάμε για πραγματική εμπειρία ζωής!

Μπράβο ρε συ Ανέστη να σου ζήσουνε οι Αμαζόνες σου είναι πανέμορφες.
Να είσαι καλά και να της χαίρεσαι φίλε 😉
 
Back
Top