Γενικά Τζίμης ο γλυκούλης (zako)

eleftheria_zou

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουλ 2012
Μηνύματα
8
καλημερα σας απο δω ο Τζιμης μας περιπου 6 μηνων!ειμαι πολυ χαρουμενη που τον απεκτησα τον μελετουσα καιρο... κι τελικα εγινε πραγματικοτητα!νομιζω ειμαστε και οι δυο ευχαριστημένοι απο τη μέχρι τωρα συμβίωση μας!
[automerge]1608374289[/automerge]
Καταγραφή.webpΚαταγραφή.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Φοίβος καλησπερα..ζει εδώ είναι 1m×1m×1,70!προς το παρόν του δίνω ένα mix της versele laga prestige loro parquet african parrot mix και λίγα πέλετ που να σου πω την αλήθεια δεν τα πολύ θέλει!σύντομα όμως λέω να δοκιμάσω ένα συγκεκριμένο πλάνο διατροφής περιμένω κάποιους σπόρους για να αρχίσω όπου θα ανακατεύονται με λαχανικά και όσπρια να δω πως θα πάει
[automerge]1608406230[/automerge]
@Φοιβος
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20201219-211536_Photos.webp
    Screenshot_20201219-211536_Photos.webp
    66,2 KB · Προβολές: 37
  • 20201219_212849.webp
    20201219_212849.webp
    48,7 KB · Προβολές: 36
  • 20201219_212910.webp
    20201219_212910.webp
    64,1 KB · Προβολές: 36
Τελευταία επεξεργασία:
@marapo ευχαριστω πολύ!το είδα στο διαδίκτυο πανάκριβο και δεν στοίχισε τίποτα σε εμάς απλά κάναμε μια βόλτα στο χωριό...Όχι όμως ότι κι ότι ξυλο είναι δρυς
[automerge]1608439422[/automerge]
@Φοίβος οχι ο εκτροφέας μου τον παρέδωσε περίπου 3.5 μηνών αφού είχε κόψει τη κρέμα...παλιπαιδιζει μόνο κάποιες φορές κάνει αυτήν την πόζα που παίρνουν τα μωρά στα χάδια αλλά κάποιες φορές!τρώει κανονικά τους σπόρους του και τα σνακ!
[automerge]1608440318[/automerge]
@Φοίβος εχουμε ένα θέμα με τα παιχνίδια αργεί πολύ να τα συνηθίσει το μάτι του φοβάται... ενώ είναι ατρόμητος γενικά δεν φοβάται κινήσεις φωνές πχ πράγματα που βρίσκει πάνω σε τραπέζι όμως με τα παιχνίδια έχει θέμα . .μεσα στο κλουβι του έχω ένα μεγάλο Κρεμαστό όπου κρύβεις μέσα πράγματα...είχα κι αλλά αυτά του δέντρου και τα έβγαλα γιατί χτυπιοταν μέσα στο κλουβι από το φόβο . ..όπου κατάλαβα ότι προτιμά να τα έχει έξω όπου έχει την επιλογή να πετάξει αν του συμβεί κάτι πάρα μέσα στο κλουβι αγχώνεται περισσότερο έτσι αποδέχτηκε το ένα παιχνίδι μέσα όμως έχει κάτω πολλά κουκουνάρια που λατρεύει να τα διαλύει και μπαλάκια από ρολά χαρτιού που κρύβω μέσα φιστίκια τώρα παίζει τα έξω και όχι το μέσα όμως κάθε μέρα με επιβράβευση το πλησιάζει όλο και περισσοτερο..Μόλις καταλάβει τι κάνει αυτό το παιχνίδι θα του φύγει και ο φοβος😉
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ελευθερία καλημερα. Μούτρο το ζακουδακι σου πραγματικά & υποψιάζομαι είσαι πολύ πολύ καλή μαμμα :)
Τα παιχνίδια πάντα θα τα φοβάται. Με Οτιδήποτε νέο πάντα θα τρομοκρατείται. Κανεις πολύ καλά που δεν του βάζεις παιχνίδια στο κλουβί. Το τρομοκρατείς το πουλακι χωρίς λόγο. Μεγάλο το στρες κ πίστεψε με δεν θες να το μεγαλώνεις έτσι. Πρώτα σύστησε του κάθε παιχνίδι έξω όταν το έχεις ελεύθερο...παίξε με το παιχνίδι εσυ πρώτα να σε βλέπει ότι το επεξεργαζεσαι και δεν φοβάσαι ούτε εσυ. Από εσένα μαθαίνει τα πάντα κρατα στο μου. Εσυ πάντα πρώτη. Μόλις συνηθίσει την παιχνίδι βάλτο στο κλουβί και μετά θα το διαλύσει :)
(Προσωπικά δε μ φαίνεται για Τζίμης να ξέρεις...ο εκτροφεας σ είπε είναι αρσενικό 🧐🤔)
 
Αυτό έχω σαν αντίληψη για τα παιχνίδια έχεις δίκιο!όσον αφορά το φύλλο Ναι ο εκτροφέας μου είπε το φύλλο χωρίς να έχω εκφράσει προτίμηση. .. δεν μπορώ παρά να του έχω εμπιστοσυνη αφού τον επέλεξα μετά από έρευνα μου για την αγορά 🙃επίσης δεν ξέρω άν μετράει έχω μια ζακο γειτόνισσα εντελώς τυχαια...ενός χρόνου τώρα απο τον ιδιο εκτροφεα και νομίζω ότι έχουν εμφανή διαφορά μεγέθους δεν ξέρω άν είναι μέτρο διαπίστωσης φύλλου αυτό τι λες?
 
Back
Top