Γενικά Τις γνώσεις σας παρακαλώ για παπαγάλο Αμαζονίου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ada
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δε ξέρω ποια είναι τα γκριζακια, που λες είναι ξαδελφάκια με τις αμαζόνες

Αφρικανικος γκρίζος (African grey) είναι τα γκριζακια η αλλοιώς δεκαοχτουρες με κόκκινη ουρα 😛
 
Ναι έχουν αυτή τη φήμη, μπορώ να το επαληθευςω... Θα συμφωνήσω αλλά Πρεπει να προσθέσω Οτι είναι τα πιο χαδιαρικα Κ ναζιαρικα επισης 😛
Αλλά είναι δύσκολα πουλιά για κάποιον πρωτάρη Είχες ποτέ σου μεσαίο/μεγάλο παπαγάλο, αλήθεια; Η τώρα κάνετε το μεγάλο βήμα; 👍
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
@thunderfck, Τώρα πρώτη φορά, πάντα ήθελα, ενάμισυ χρόνο διαβάζω και ένα χρόνο ψάχνω για πουλί, σταθήκαμε άτυχοι άσε...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πουλιά υπάρχουν @Ada θα βρεις είμαι σιγουρος. Κατά περιόδους βγάζουν προς πώληση, διάφοροι εκτροφεις :)
Ότι διαβάζεις κ ψάχνεσαι τόσο καιρό μόνο καλό μπορεί να κάνει κ σε εσάς αλλά κ στο μούτρο που θα έρθει σπίτι σας :) πολύ σωστό κ ευχάριστο είναι αυτο :) μακάρι όλοι να έπρατταν όπως εσεις 👍
 
Πουλιά υπάρχουν @Ada θα βρεις είμαι σιγουρος. Κατά περιόδους βγάζουν προς πώληση, διάφοροι εκτροφεις :)
Ότι διαβάζεις κ ψάχνεσαι τόσο καιρό μόνο καλό μπορεί να κάνει κ σε εσάς αλλά κ στο μούτρο που θα έρθει σπίτι σας :) πολύ σωστό κ ευχάριστο είναι αυτο :) μακάρι όλοι να έπρατταν όπως εσεις 👍
Μα μόνο από θέση ευθύνης ξεκινάς. Είναι τεράστιο βήμα, δε σου κρύβω ότι δυσκολεύομαι παρά πολύ όσο κι αν διαβάσω. Δεν έχω δει από κοντά. Από φωτό και βίντεο δε μπορείς να θυμάσαι τις διάφορες, χαρακτηρικων κλπ κλπ όποτε για ορισμένα πράγματα είμαι μπερδεμένη, στα pet shop βλέπεις, μπατζι, κανένα μονκκλπ Αθήνα στην Αθήνας δε πάω διότι είναι μαθηματικώς βέβαιο θα τσακωθώ, για τις συνθήκες, άσε που δεν υπάρχει περίπτωση, να πάρω από pet .σε μια γνωστή αλυσίδα, είχα πάει για κλουβί να είμαστε έτοιμοι που να μη πήγαινα είχαν ένα σκαρλετ δε θυμάμαι ποσών χρόνων για πούλημα βέβαια θα μας έκαναν και καλά καλύτερη τιμή 😀 η οποία ήταν τριπλάσια από αντίστοιχο Μωρό από εκτροφέα, το καημένο ήταν λυπημένο και σε μικρό κλουβί αρρώστησα άσε.
 
Είχα Πάει στη Νέα Ερυθραία, στο μεγάλο πετσοπ π έχει βγαινωντας από την εθνική, πέρυσι. Όσα Μακάο είχε κ όσα ζακο ήταν όλα
Γλόμπος σε άθλια ψυχολογική κατάσταση καταρρακωμένα. Απορούσα πραγματικά πως τα είχαν «προς Πώληση». Δυστυχως αυτή είναι η κατάσταση σε όλα σχεδόν τα πετσοπς @Ada
Παρολαυτα, τι να δεις κ τι να καταλαβεις για ένα τέτοιο ζωντανό από λίγα λεπτά π θα κατσεις εκεί μαζί του; Ενα «ξένο» σώμα π το πλησιάζει κοντά πολύ το ζωντανό είναι ο κάθε πελάτης/επισκέπτης στα πετσοπς. Την καλύτερη δουλειά κανεις μπαίνοντας ψάχνοντας στο διαδίκτυο μιλώντας με άτομα π ήδη έχουν 🙂

Όταν ακούω/διαβάζω πάντως για άμαζονα δε μπορώ να μη σκέφτομαι αυτο το μούτρο εδώ :)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλά είναι ασύλληπτο ξέρεις πόσες φορές το έχω ανεβάσει στο τοίχο μου στο φβ; Λιωωωνωωω
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
😀 ναι ναι :) άκου τώρα σκαλωμα π έχει φάει με τον Pavarotti. Κ ξέρει το τραγούδι πολύ καλά έτσι; Μπαίνει κ πριν αλλά κ μαζί του... «νοιωθει» το παπαγαλομουτρο, κανονικά :)
Αξιαγάπητο πουλακι είναι... Το αγαπημένο μ στο διαδίκτυο :)
 
Υγεία είναι αυτο :) αυτοί οι φόβοι κ οι προβληματισμοί σε κάνουν να ψάχνεσαι να ενημερώνεσαι άρτια κ είναι βέβαιο πως θα γίνεις καταπληκτική παπαγαλομαμά :)👍
 
Υγεία είναι αυτο :) αυτοί οι φόβοι κ οι προβληματισμοί σε κάνουν να ψάχνεσαι να ενημερώνεσαι άρτια κ είναι βέβαιο πως θα γίνεις καταπληκτική παπαγαλομαμά :)👍
Την αρχή σκέφτομαι, τη συνύπαρξη με τα σκυλιά, διακοπές με δυο σκυλιά και παπαγάλο,την υγεία φυσικά το ότι καπνίζουμε όλοι ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ , κι αλλά πως θα τον βγάζω βόλτα το μπάνιο του πως αφού αερίσω θα τον αφήνω ελεύθερο εκτός κλουβιού ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗΜΟΥΦΥΓΕΙ πάει θα τα παίξω
 
Μείνετε σας παρακαλώ στο θέμα της συζήτησης (Τις γνώσεις σας παρακαλώ για παπαγάλο Αμαζονίου). Για οτιδήποτε άλλο ανοίξτε ένα νέο σχετικό θέμα ή χρησιμοποιείστε τα προσωπικά μηνύματα.
 
Θα σας κάνει όλους να βαράτε προσοχες στο εγγυώμαι :) εμένα το κορίτσι είναι η πριγκίπισσα του σπιτιού :). Και το αγόρι το λατρεύουμε όλοι αλλά το κορίτσι έχει άλλη χάρη :) (προτείνω θηλυκό, δαγκωτό)
Το υπνοδωμάτιο σου δεν είναι καλή επιλογή για τη θέση του κλουβιού πάντως κ για εσάς κ για το πουλακι. Μια χαρά θα τα καταφέρεις, είναι έντονη η «φωτιά» π έχεις, μην βασανίζεσαι με τέτοιες σκέψεις 👎;)
 
Εγώ είμαι εκτός θέματος @Ada οχι εσυ μη στενοχωριέσαι κ ΜΗΝ αγχώνεσαι. Με Το θέμα π άνοιξες ζητάς γνωσεις για τις Αμαζόνες... Δε μπορώ να σε βοηθήσω πολύ σε αυτο, δυστυχως δεν έχω αμαζόνες παρότι μ αρέσουν κ αυτές :) αλλά τόση ώρα συζητάμε off topic.
(Συγχωρεσε με Σταύρο, παρασύρθηκα πάλι ☹)
 
Back
Top