Διατροφή Τι είναι τα VAM της budgie versele laga prestige premium;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FIRFIR
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

FIRFIR

PB New Member
Εγγραφή
12 Δεκ 2015
Μηνύματα
157
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Απο τα μιγματα σε μικρες συσκευασιες βλεπω οτι ειναι η μονη που δεν περιεχει αυγο. Τι ειναι ομως οι κοκκοι vam που περιεχει; Την χρησιμοποιει καποιος απο εσας;
 

Συνημμένα

  • budgie versele-300x300.webp
    budgie versele-300x300.webp
    11,5 KB · Προβολές: 29
Καλή είναι, από τις καλύτερες της verele laga. Ίσως καλύτερη από αυτήν να είναι η loro parque της ίδιας εταιρείας αλλά δεν βγάζει για budgies μόνο για μεσαίους και μεγαλύτερους και ίσως τα budgies σου δεν θα μπορούν να φάνε τους μεγάλους ηλιόσπορους που έχει.
Εναλλακτικά χωρίς μπισκοτάκια υπάρχει η Quiko και η Deli Nature πολύ καλές και οι δύο.
Τώρα τα χρωματιστά μπισκοτάκια, θα γράφει η εταιρεία τι είναι, ότι και να είναι σε αφυδατωμένη μορφή δεν έχει και πολλά να προσφέρει και γενικά τα αποφεύγουμε, έχουν και χρωστικές και χρωματίζουν τα ούρα και μας αποπροσανατολίζουν στην παρατήρηση των κουτσουλιών των πουλιών.
 
Είναι μια καλή μάρκα.. Μια καλή τροφή.. Αλλά το μειονέκτημα της είναι αυτά τα πολύχρωμα μπισκότα που περιέχει. Έψαξα για να σου βρω κάποια καλή τροφή.. Κάποιες απο αυτές που βρήκα έχουν αυγό και κάποιες άλλες μπισκότα και φρούτα... Οπότε τις ξεχνάμε...
Θα μπορούσες ίσως να πάρεις και την Βudgies Prestigeq2.webp
Που δεν περιέχει αυγό και μπισκότα, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω εγώ που μπορείς να την βρεις...
Όπως σου είπε και η Μαρία.. Μια καλή τροφή είναι και η Deli Nature αλλά εγώ που την βρήκα λέει πως έχει αυγό μέσα, δεν ξέρω υπάρχει και χωρίς αυγό;
 
Θα μπορούσες ίσως να πάρεις και την Βudgies Prestige
Αυτή δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να τη βρεις.. Το κακό με τα μαγαζιά είναι οτι δεν έχουν ιδιαίτερη ποικιλία σε οτι εχει να κανει με τα πουλιά..
 
Αυτη η απλη της versele laga που λεει η Ευα υπαρχει στο petshop88. Ετσι κι αλλιως απo e-shop θα επαιρνα γιατι εδω στη συμπρωτευουσα δεν εχει τιποτα. Για να δουμε, ελπιζω να ειναι καλη, θα σας ενημερωσω!
 
Είναι μια καλή μάρκα.. Μια καλή τροφή.. Αλλά το μειονέκτημα της είναι αυτά τα πολύχρωμα μπισκότα που περιέχει. Έψαξα για να σου βρω κάποια καλή τροφή.. Κάποιες απο αυτές που βρήκα έχουν αυγό και κάποιες άλλες μπισκότα και φρούτα... Οπότε τις ξεχνάμε...
Θα μπορούσες ίσως να πάρεις και την Βudgies PrestigeView attachment 47761
Που δεν περιέχει αυγό και μπισκότα, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω εγώ που μπορείς να την βρεις...
Όπως σου είπε και η Μαρία.. Μια καλή τροφή είναι και η Deli Nature αλλά εγώ που την βρήκα λέει πως έχει αυγό μέσα, δεν ξέρω υπάρχει και χωρίς αυγό;

Και εγω αυτη τους εδινα και την ειχαν λατρέψει αλλα δεν μπορω να τη βρω πια. Εξαφανιστηκε απ το pet city που την επαιρνα και απο τα γειτονικά πετσοπ. Σε αναζητηση της budgies Prestige versele laga 😵
 
Και εγω αυτη τους εδινα και την ειχαν λατρέψει αλλα δεν μπορω να τη βρω πια. Εξαφανιστηκε απ το pet city που την επαιρνα και απο τα γειτονικά πετσοπ. Σε αναζητηση της budgies Prestige versele laga 😵
Η Δέσποινα είπε πως υπάρχει στο petshop88 μπορείς να την παραγγείλεις απο εκεί! 🙂
 
Την quiko την βρίσκεις; Είναι πολύ καλή. Καλά petcities δεν την έχουν νομίζω όμως. Την έχει το pet4u δεν ξέρω αν έχει κοντά σου.

Το pet city που είναι κοντα μου φερνει μονο μαρκας Vitakraft που ειναι πανάκριβες και της RIO που ειναι οκ αλλα της versele laga ειναι κατα την αποψη μου η καλύτερη.
Θα κοιτάξω και σε αλλα petshop οταν βρω λιγο χρονο μες στη βδομάδα. Quiko δεν εχω δει ποτέ και ψαχνω και την deli nature γιατι ακουω πως και αυτη ειναι καλη.
 
Η Δέσποινα είπε πως υπάρχει στο petshop88 μπορείς να την παραγγείλεις απο εκεί!

Ευχαριστώ αλλα μολις κοιταξα και δυστυχώς ξεμειναν ☹
petshop88.gr/τρωκτικά-2/trofes-gia-poulia/versele-laga-τροφη-για-μεσαιουσ-μεγαλουσ-παπαγαλουσ-1kg-3292-detail
 
Vitakraft δίνω και γω! Καθε φορά που την ανοίγω θέλω να φάω και γω. Και ευτυχώς δεν έχει μέσα αυτα τα πολύχρωμα μπισκοτάκια.
Έχει Μήπως αποξηραμένα φρούτα; Συνήθως αυτές περιέχουν πολύ ρουπσεν. Γιατί δε κοιτάς να βρεις μια πιο καλή;
 
Έχει Μήπως αποξηραμένα φρούτα; Συνήθως αυτές περιέχουν πολύ ρουπσεν. Γιατί δε κοιτάς να βρεις μια πιο καλή;

Έχω την βιτακραφτ πριμιουμ vitality plus έχει μέσα αποξηραμένο καρότο (καλύτερα από βαμμένο ψωμί θεωρώ) μέλι μυρωδικά κόκκινο κ λευκό μιλετ και γενικά ήταν από τις πιο ακριβές που είχε το pet city. Αν είχε κάποια ακόμα καλύτερη θα την αγόραζα χωρίς δεύτερη σκέψη.
 
Έχω την βιτακραφτ πριμιουμ vitality plus έχει μέσα αποξηραμένο καρότο (καλύτερα από βαμμένο ψωμί θεωρώ) μέλι μυρωδικά κόκκινο κ λευκό μιλετ και γενικά ήταν από τις πιο ακριβές που είχε το pet city. Αν είχε κάποια ακόμα καλύτερη θα την αγόραζα χωρίς δεύτερη σκέψη.
Ουου απο το να αγόραζες όμως χύμα τροφή αυτή που παίρνεις είναι χίλιες φορές καλύτερη... :)
Το ρουπσεν τι είναι;
Είναι ένας λιπαρος σπόρος... Είναι τα μαύρα στρογγυλά σποράκια...
Ρουπσεν, δεν υπάρχει όμως μόνο σε μαύρα σπόρια... Υπάρχει και σε κόκκινα.
 
Όχι δεν έχει τέτοια μέσα!

Από όταν μου είπαν εδώ όχι χύμα την έκοψα μαχαίρι κ πέταξα όση ειχα. Δεν διακινδυνεύω την υγεία τους με τίποτα. Θεωρω πολύ low cost να εχεις παπαγαλάκι. Δε θα λυπομουν με τίποτα τα 3-5 ευρώ.
 
Back
Top