Γενικά Τι ειναι τα καναρινια τυπου;

antonis1996

PB New Member
Εγγραφή
25 Μαϊ 2009
Μηνύματα
123
Πόλη
Πετρούπολη
τα καναρινια φωνης ειναι πολυ καλα στο να τραγουδανε,τα καναρινια χρωματος εχουν ωραια χρωματα οπως κοκκινο κ. Τ.λ τα καναρινια τυπου τι ειναι;
 
κοιτα αυτον τον πινακα απο τον κ. Μακη
 

Συνημμένα

  • Pinakas 1.webp
    Pinakas 1.webp
    58,3 KB · Προβολές: 276
-Με λίγες εικόνες για καλύτερη κατανόηση!
Είναι καναρίνια που δημιουργούν εντύπωση με τον σωματότυπό τους
και διαγωνίζονται με κριτήριο μόνον την θέση, το παράστημα, την εξωτερική τους εμφάνηση και εικόνα.
Τέτοια είναι τα ΓΚΛΟΣΤΕΡ,ΝΟΡΙΤΣ,ΚΑΜΠΟΥΡΙΚΑ,ΦΡΙΖΕ, κλπ. κλπ. κλπ. και ένας μεγάλος ακόμα αριθμός.
 

Συνημμένα

  • 190134-Fotos+gro$C3$9F+010+copyright.webp
    190134-Fotos+gro$C3$9F+010+copyright.webp
    11,1 KB · Προβολές: 186
  • Norwich2.gif
    Norwich2.gif
    27,5 KB · Προβολές: 347
  • normal_scotchFancy1.webp
    normal_scotchFancy1.webp
    8,7 KB · Προβολές: 164
  • normal_cDSCN4201.webp
    normal_cDSCN4201.webp
    9,5 KB · Προβολές: 163
μπορειτε να καταλαβεται αν το καναρινι μου ειναι τυπου, χρωματος η φωνης;
 

Συνημμένα

  • user5873_pic11425_1246716868.webp
    user5873_pic11425_1246716868.webp
    21,4 KB · Προβολές: 147
  • user5873_pic11426_1246716868.webp
    user5873_pic11426_1246716868.webp
    25,2 KB · Προβολές: 150
το καναρινι σου ειναι κοινο οποτε δεν ανηκει σε καμια απο της παραπανω κατηγοριες.
 
-Χρωματος δεν ειναι με τιποτα
-Για τυπου δε φερνει σε κατι προφανες.Ισως να ειναι fancy αλλα τετοια φωτογραφια που τραβηξες αδερφε μου...
-Για φωνης δε μοιαζει με τιποτα αλλα ενα καναρινι για να πεις οτι ανηκει σε φωνης πρεπει να το ακουσεις. Μαλινουα και χαρζ μονο απο την εμφανιση δεν ειναι δε ξερω αν τα Tibranos τετοια χρωματα. Καποιος εκτροφεας τιμπρανο θα βοηθουσε

Εγω κατα 99,99% για παρδαλο καναρινι το βλεπω

Δε μπορω να καταλαβω ομως τι λογικη που εχεται οι περισσοτεροι. Πρωτα αγοραζεται και μετα ψαχνεται μηπως αγορασατε ρατσας; Αν ηθελες ρατσα ας ψαχνοσουνα λιγο πρωτου αγορασεις.Αλλα αν ειναι κοινο τι εγινε θα το φροντιζεις λιγοτερο;θα το αγαπας λιγοτερο;
 
Λες όσοι έχουν καναρίνια ή οποιοδήποτε ζώο να το αγαπάνε και να το φροντίζουν μόνο και μόνο επειδή είναι ράτσα; 🙄
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Μη το λέτε παρδαλό το καημένο! Και εμένα ολόιδιο είναι και είναι κούκλος - κούκλα! Δεν ξέρω τί είναι ακόμα...
 
Λες όσοι έχουν καναρίνια ή οποιοδήποτε ζώο να το αγαπάνε και να το φροντίζουν μόνο και μόνο επειδή είναι ράτσα; 🙄
Αυτό που λέω εγώ προσωπικά είναι ότι αυτοί που ασχολούνται αποκλειστικά με μια συγκεκριμένη ράτσα, το κάνουν έπειτα από προσωπική επιλογή με συγκεκριμένα κριτήρια. Η επιλογή αυτή βασίζεται καταρχήν σε κάποιες βασικές γνώσεις γύρω από τα είδη των καναρινιών, τα χαρακτηριστικά της κάθε ράτσας και τις απαιτήσεις τους. Γνωρίζοντας όλα αυτά, μπορεί κανείς να καταλήξει σε μια επιλογή που τον αντιπροσωπεύει, τον ευχαριστεί και τον γεμίζει περισσότερο, μετατρέποντας έτσι την ενασχόλησή του με τη φροντίδα των πουλιών σε μια ευχάριστη και δημιουργική περιπέτεια, μέσα από την οποία προσπαθει να γνωρίσει σε βάθος το είδος με το οποίο έχει επιλέξει να ασχολείται.
 
Μη το λέτε παρδαλό το καημένο! Και εμένα ολόιδιο είναι και είναι κούκλος - κούκλα! Δεν ξέρω τί είναι ακόμα...

γιατι να μην το λενε παρδαλο ρε μαριαννιτα αφου αυτα τα χροματα παρδαλα τα λενε δεν το βριζουνε ουτε του μιωνουνε την προσοπικοτιτα παντος οπος το βλεπω και εγω για ενα κοινο καναρινι μου φαινετε
 
Αλήθεια τώρα που ευθυμήσαμε μου ήρθε στο μυαλό εκείνο το ωραίο του Μπερναρντ Σω.
"Για να πουλήσει κανείς πνεύμα πρέπει πριν απ' όλα, να διαθέτει".
 
Ευθυμίας συνέχεια: Βάσει του μαθηματικού λογισμού ισχύει το αντιθετοαντίστροφο του επίσης
 
δεν μας γλυτωσαν ουτε τα σχολεια.
καντε χιουμορ .
και απο το χερακι να τα παρεις και να τους τα λες, κυτοι τιποτα.
τι αλλο μπορουμε να κανουμε;
 
Back
Top