Γενικά Τι θερμοκρασίες χρειάζονται τα parrotlets;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gi0
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gi0

PB New Member
Εγγραφή
22 Νοε 2013
Μηνύματα
6
Γεια σας. Εχω αποχτήσει εδώ και 4 μέρες ένα parrotletaki μικρό ενός μήνα αλλα νομίζω έχω κάποιο πρόβλημα. Τι θερμοκρασίες θέλει; Τα κόπρανα του τι χρώμα πρέπει να είναι;
 
Απο που το πηρες; Αυτος που σου το εδωσε δεν σε συμβουλεψε; Κανονικα ειναι υπευθυνος για το πουλακι που σου εδωσε και θα επρεπε ανα πασα στιγμη να νιωθεις ανετα να του τηλεφωνησεις και να τον ρωτησεις το οτιδηποτε!

Απ'οτι καταλαβαινω το μικρο σου τρωει κρεμα. Ρωτας θερμοκρασια για την κρεμα ή για το χωρο; Κρατα το ζεστο διοτι κανονικα θα βρισκοταν ακομη στη ζεστασια της φωλιας του.
 
από εκτροφέα το πήρα αλά θέλω να ρωτήσω για το δωμάτιο θέλη να είναι ζεστό; και τα κόπρανα του έκανε λίγο καφέ με πράσινο σκούρο έτσι πρέπη να είναι;
 
Το δωματιο πρεπει να ειναι ζεστο επειδη ειναι μωρο.:) Παρτον τηλεφωνο και ζαλισε τον στις ερωτησεις! Αυτο θεωρω πως πληρωνεις σε εναν εκτροφεα, τη στηριξη ανα πασα στιγμη.
 
Poop_Amazon_Baby_First_in_Morning_th.jpg


Περιπου ετσι ειναι μια φυσιολογικη κουτσουλια μωρου. Εαν το μικρο ειναι πολυ ενεργητικο οι κουτσουλιες τους μπορει να ειναι πιο μπερδεμενες, εννοω οχι τοσο ξεκαθαρα τα κακα απο τα ουρα του.

υ. Γ. Μη δωσεις σημασια στο μεγεθος της κουτσουλιας στη φωτο, δεν ειναι απο παρροτλετ. :)
 
τροι αυτή την ιδική κρέμα για νεογνά
 
τον ταιζεις εσυ; Εχεις την αναλογη εμπειρια; σου εδειξε ο εκτροφεας το σωστο τροπο ταισματος; Εαν θες πες μας πως την κανεις..
 
τον ταιζεις εσυ; Εχεις την αναλογη εμπειρια; σου εδειξε ο εκτροφεας το σωστο τροπο ταισματος; Εαν θες πες μας πως την κανεις..

φίλε την εμπιρια δεν την έχω μου εδιξε ο εκτροφέας. καταρχάς ζεστένο την κρέμα σχεδο στους 39 βαθμούς κελσίου και του την δίνω νομίζω τώρα άρχισα και παώο καλύτερα.. όμως κιματε συνεχώς δεν ξέρω αυτό αν είναι φυσικό!
 
Την κρεμα του οταν την καταπινει ο νεοσσος θα πρεπει να ειναι μεταξυ των 39 και 40 βαθμων για να μην κολλησει μερος της στον προβολο του και του δημιουργησει μυκητες.

Επισης οταν τα πτηνα ειναι ακομα νεοσσοι και δεν ειναι με τους γονεις τους οπως θα επρεπε τοτε πρεπει να μενουν σε ειδικους θερμοθαλαμους για πτηνα (Brooder).

Ο εκτροφεας που επελεξες, αντιλαμβανομαι απο την κατασταση οτι κοιταει ξεκαθαρα μονο την τσεπη του, που σου εδωσε με τοση περισσια αδιαφορια τοσο μικρο νεοσσο χωρις να εχεις την παραμικρη εμπειρια.

Εσυ παλι απο την μερια σου γιατι τον πηρες;

Στο γραφω οσο πιο απλα γινεται! Εαν δεν βρεις καποιον με εμπειρια να μεγαλωσει σωστα τον νεοσσο σου, θα σου πεθανει.

Αργοτερα οταν θα ειναι σε θεση να τρωει μονος του, μπορεις να τον παρεις και παλι εσυ.

Παρακληση" μην εμπιστευεστε αυτου του ειδους τους εκτροφεις! Ο σωστος εκτροφεας ειναι παντα διπλα σε αυτον που του εμπιστευτηκε (πουλησε) τον νεοσσο του.

Οι υπολοιποι ειναι' και το γραφω πολυ ευγενικα! απατεωνες και εμποροι αθωων ψυχων μονο για το χρημα.
 
Την κρεμα του οταν την καταπινει ο νεοσσος θα πρεπει να ειναι μεταξυ των 39 και 40 βαθμων για να μην κολλησει μερος της στον προβολο του και του δημιουργησει μυκητες.

Επισης οταν τα πτηνα ειναι ακομα νεοσσοι και δεν ειναι με τους γονεις τους οπως θα επρεπε τοτε πρεπει να μενουν σε ειδικους θερμοθαλαμους για πτηνα (Brooder).

Ο εκτροφεας που επελεξες, αντιλαμβανομαι απο την κατασταση οτι κοιταει ξεκαθαρα μονο την τσεπη του, που σου εδωσε με τοση περισσια αδιαφορια τοσο μικρο νεοσσο χωρις να εχεις την παραμικρη εμπειρια.

Εσυ παλι απο την μερια σου γιατι τον πηρες;

Στο γραφω οσο πιο απλα γινεται! Εαν δεν βρεις καποιον με εμπειρια να μεγαλωσει σωστα τον νεοσσο σου, θα σου πεθανει.

Αργοτερα οταν θα ειναι σε θεση να τρωει μονος του, μπορεις να τον παρεις και παλι εσυ.

Παρακληση" μην εμπιστευεστε αυτου του ειδους τους εκτροφεις! Ο σωστος εκτροφεας ειναι παντα διπλα σε αυτον που του εμπιστευτηκε (πουλησε) τον νεοσσο του.

Οι υπολοιποι ειναι' και το γραφω πολυ ευγενικα! απατεωνες και εμποροι αθωων ψυχων μονο για το χρημα.

φίλε μου τον περνο συχνά τηλέφωνο αλλά για να μην τον ζαλίζω είπα να ρωτήσω και εδώ λίγα πράγματα προς το πάρω το παπαγαλάκι παι καλά από τη περασμένη κυριακή το έχω και τώρα ήμαστε σε καλό δρόμο ευχαριστώ παντός για της σιβουλες σου!
 
μην το περνεις τοσο προσωπικα και εσυ ειναι λιγο δυσκολα να γνωριζες ποτε πρεπει να χωρισουν τα μικρα απο τους γονεις.
ο lagreco 69 σου μιλαει για την αδιαφορια του εκτροφεα
στο forum ολα τα μελη νοιαζονται για τον καλυτερο τροπο φροντιδας των φτεροτων μας φιλων
ενα απλα μελος ειμαι και εγω και ακουω με πολυ προσοχη ολους
το πουλακι επειδη ειναι μικρο και δεν ξερει να φαει μονο του, ειναι πολυ δυσκολη η εκτροφη απο καποιον χωρις εμπειρια και χωρις γνωσεις
χωρις καλη διατροφη ειναι πιθανο να επελθει και ο θανατος του μικρου γιαυτο πρεπει να σε βοηθησει καποιος με γνωσεις
 
Back
Top