Γενικά Τι καναρινάκι είναι αυτό;

George111

PB New Member
Εγγραφή
26 Μαϊ 2021
Μηνύματα
11
Πόλη
Τρίκαλα
Μπορεί κάποιος να μου πει τι καναρινακι είναι αυτό γεννήθηκε πριν 34 ημέρες το αρσενικό που έχω είναι ένα ιαπωνικο καμπουρακι hoso και η θυληκια είναι ένα απλό σκουφατο.

20210524_110218.webp
 
Καλημέρα.
θέλω να πω...είναι κάποια ράτσα η απλό καναρινακι.συγνώμη είμαι πρωτάρης
Μια φιλική συμβουλή, είναι καλό όταν έχουμε ένα καναρίνι ράτσας να το ζευγαρώνουμε με καναρίνι της ίδιας ράτσας, έτσι διατηρούνται τα χαρακτηριστικά τους και μας δίνει ώθηση να ασχοληθούμε και να μάθουμε περισσότερα για την ράτσα αυτή.
Είναι κοινό καναρίνι, φορέας γερμανικού σκουφάτου
Τα Γερμανικά σκουφάτα είναι μια συγκεκριμένη ράτσα, το συγκεκριμένο πουλάκι είναι απλά ''σκουφάτο''.

Έχει ωραία κατανομή στα χρώματα του, είναι πανέμορφο, να το χαίρεσαι !
 
Μπορεί κάποιος να μου πει τι καναρινακι είναι αυτό γεννήθηκε πριν 34 ημέρες το αρσενικό που έχω είναι ένα ιαπωνικο καμπουρακι hoso και η θυληκια είναι ένα απλό σκουφατο.

View attachment 81886
Καλε τι κουκλακι ειναι αυτο? 🥰 😀 Να το χαιρεσαι ειναι πανεμορφο!
Ειχα παλια σκουφατα πρεπει να ηταν απλο καναρινι οπως εγραψαν τα παιδια εδω,και οταν ζευγαρωσε με ενα κανονικο καναρινι,γιατι δεν ηταν ρατσες αυτα που ειχα,ηταν τα κλασικα καναρια τα κιτρινα των πετ σοπς,εβγαλε μωρα σκουφατα,και ειχαν πλακα γενικα με την εμφανιση αυτη,ειναι πανεμορφα,να τα χαιρεσαι και να τα αγαπας! Φαινεται οτι τα αγαπας,αφιερωνεις χρονο και μερακι και αγαπη,να σαι καλα!
 
Back
Top