Αναπαραγωγή Τι να κάνω που η κανάρα γέννησε στο πάτωμα;

Μόνο γι' αυτό το αυγό... Περισσότερο για να τσεκάρουμε και την συμπεριφορά της κανάρας.
Νομίζω πως η απομάκρυνση των αυγών από τη φωλιά με υψηλές θερμοκρασίες στο περιβάλλον τα βάζουν σε κίνδυνο.
οποτε αστο εκει που ειναι δν πειραζει... Ειμαι πλ απειρος με αυτα τα θεματα και δν θελω να κανω πειραματα θα αφησω την φυση να κανει την δουλεια της μονη της. Στο σαλονι τα εχω δν τα βγαζω εξω απλα στην φαση που εινα τωρα τα πουλεια απο τρογη μονο νερο και σπορους;
 
οποτε αστο εκει που ειναι δν πειραζει... Ειμαι πλ απειρος με αυτα τα θεματα και δν θελω να κανω πειραματα θα αφησω την φυση να κανει την δουλεια της μονη της. Στο σαλονι τα εχω δν τα βγαζω εξω απλα στην φαση που εινα τωρα τα πουλεια απο τρογη μονο νερο και σπορους;
Ναι. Για τις επόμενες 12-13 μέρες να είναι λιτή... μόνο με τα απαραίτητα.
 
Ναι. Για τις επόμενες 12-13 μέρες να είναι λιτή... μόνο με τα απαραίτητα.
εχει 4 αυγα στην φωλια και κλωσσαει ασταματητα.. Οταν βγαινει για να φαει κλωσσαει το αρσενικο, αυτο δεν ειναι ενδειξη καλου ζευγαριου;
 
εχει 4 αυγα στην φωλια και κλωσσαει ασταματητα.. Οταν βγαινει για να φαει κλωσσαει το αρσενικο, αυτο δεν ειναι ενδειξη καλου ζευγαριου;
Καλό θεωρείται το ζευγάρι που θα φτάσει τα μωρά του στον απογαλακτισμό...
Οι ενδείξεις που έχεις συντείνουν σ' αυτό...
Δεν έχουν παρά να μας "αποδείξουν" (τα πουλιά) πως δίκαια περιμέναμε όσα περιμέναμε απ' αυτά...
 
μακαρι... 8α βγαλω το ψευτικο αυγο απο την φωλια μολις γεννη8ει το πρωτο μικρο δν 8ελω να την πειραξω τωρα ειναι πλ συγκεντρομενη στο εργο της και δν 8ελω με λα8ους χειρισμους να την αποσπασω..
 
Back
Top