Γενικά Τι να κάνω το καναρίνι που μου χάρισε η αδελφή μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tasos71
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tasos71

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαϊ 2016
Μηνύματα
67
Πόλη
Αίγινα
εχω 4 μουλαρια και η αδερφη μου που μενει ακριβος διπλα πηγε και μου εφερε ενα κιτρινο καναρακι (σαν και αυτα που εχουν κατι γεροντακια παλαιου τυπου) χα χα. μαζι με τους μουλους ρε γαμωτο; να το αμολυσω το βραδυ; και να της πω οτι το εφαγε η κουκουβαγια; χα χα!
 
να το αμολυσω το βραδυ; και να της πω οτι το εφαγε η κουκουβαγια; χα χα!
Τρελαθικες. Αν δεν το θελεις χαρισε το σε καποιον που να το θελει...
 
Καταρχήν να μην τρολάρεις. Είναι κανόνας εδώ και μάλιστα βασικός.

Κατά τα άλλα, ευχαρίστησε την αδελφή σου για το δώρο και ενημέρωσε την ότι δεν μπορείς να το κρατήσεις. Αν θέλει να το κρατήσει η ίδια, μπορούμε να τη βοηθήσουμε με συμβουλές για τη φροντίδα του. Διαφορετικά, καλύτερα να το επιστρέψει στο κατάστημα.
 
Να πεις χίλια ευχαριστώ στην αδερφή σου. Εάν δεν το θες δωστω σε εμένα.

Διαφορετικά, καλύτερα να το επιστρέψει στο κατάστημα.
Να μην το επιστρέψει γιατί εάν δεν έχει συνεννοηθει με αυτόν που το πήρε θα του το δώσει και πίσω και τα λεφτά της δε θα τα πάρει.
 
Αγαπητέ Τάσο,
Πρώτα - πρώτα, μουλάρια ειναι τα... Μουλάρια! Μουλος, ειναι ο όρος που θα πρέπει να χρησιμοποιείται, αν δεν θελεις να εισαι πιο συγκεκριμένος και να γράφεις π.χ. καρδερινοκαναρο, φλωροκαναρο κλπ.
Δεύτερον, ειμαι σιγουρος οτι αστειεύεσαι με την πιθανότητα να το αμολησεις, αν και δεν θα ήταν απίθανο σε αυτην την περίπτωση να το φάει όντως η κουκουβάγια. Οποτε, εφόσον αστειεύεσαι, βάλε καποια φατσούλα ή έστω εξήγησε οτι κανείς πλάκα.
Φυσικά, αν δεν το θελεις χάρισε το, κάπου που θα το αγαπούν, φροντίζουν...όπως δλδ του αξίζει! Σε δυο μερες θα το εχεις δώσει αν το βάλεις σε αγγελία.

Όπως και να εχει όμως, μην το αφήσεις στον ιδιο χώρο με τα άλλα σου πουλακια. Τωρα το τελευταίο που έγραψα με προβληματίζει κάπως... Αν θελεις θα εξηγήσω όταν το δώσεις το πουλάκι.
 
πρωτον τι σημαινει τρολαρεις; δευτερων δεν το εφερε σε εμενα, δικο τησ ειναι. απλα τα σπιτια μας ειναι κολητα. Και τριτον ενοειται οτι δεν θα το αφησω, απλα αστειευομουν. ( να στερηθω τετοιο, του του του πιου πιου.) !
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
πρωτον τι σημαινει τρολαρεις? δευτερων δεν το εφερε σε εμενα, δικο τησ ειναι. απλα τα σπιτια μας ειναι κολητα. Και τριτον ενοειται οτι δεν θα το αφησω, απλα αστειευομουν. ( να στερηθω τετοιο, του του του πιου πιου.) !
Ενωει ότι θες να μας παραπλανησεις, να μας μπερδεψεις, να μας κάνεις να τρελαθούμε κλπ.
 
Όπως και να εχει όμως, μην το αφήσεις στον ιδιο χώρο με τα άλλα σου πουλακια. Τωρα το τελευταίο που έγραψα με προβληματίζει κάπως... Αν θελεις θα εξηγήσω όταν το δώσεις το πουλάκι.
καταλαβα τι ενοεις. Οτι θα μου χαλασει τις φωνες των δικων μου;
 
Οχι, δεν εννοούσα αυτό. Μιλούσα για καραντίνα και θέματα υγείας.
Τελος πάντων, απο ο,τι καταλαβαίνω το καναρινι θα μείνει εκεί που ειναι δλδ στής αδερφής σου, οποτε δεν τίθεται θέμα, η κουκουβάγια θα βρει κάτι άλλο να τσιμπήσει.
Το θέμα σου νομίζω οτι δεν εχει νόημα να συζητηθεί πλέον περισσότερο απο πλευράς μου τουλάχιστον. Ειναι πολυ εξωραϊσμένο τόσο ως προς την φρασεολογία σου: μου έφερε, όσο και ως προς το χιούμορ του για ευνόητους λογους...😱
 
αντε να δουμε και το δικο σου χιουμορ βρε πανιωνακι ποσο καλυτερο ειναι;
 
Αφού κάνουμε χαβαλέ κίτρινα καναρινάκια έχει όλος ο κόσμος. Μούλους, καρδερίνες κτλ. έχουνε κάτι γεροντάκια που δεν σεβάστηκαν ποτέ τα πτηνά και στήνανε ξόβεργες και κραχτόκλουβα για να πιάσουνε ότι 'ναι για να 'χαμε να λέγαμε στους φίλους για τα κατορθώματά μας.
 
Τελος πάντων, απο ο,τι καταλαβαίνω το καναρινι θα μείνει εκεί που ειναι δλδ στής αδερφής σου,
Ευτυχώς για το καναρίνι.
αντε να δουμε και το δικο σου χιουμορ
Αν ήσουνα καιρό στην παρέα @tasos71 θα διαπίστωνες και το τέλειο χιούμορ που τη διακατέχει μαζί με τον σεβασμό προς το συνομιλητή, τις απόψεις και τις θέσεις του.
Θα κατανοούσες το επίπεδο, τη χρησιμότητα και την άμεση διάθεση βοήθειας του καθένα μας.. Προς τον καθένα μας.
Θα διαπίστωνες την σοβαρότητα των απαντήσεων και την απουσία κάθε χαβαλέ από αυτές.
Θα ήξερες τη βάση των δεκάδων χιλιάδων πληροφοριών και τον απαραίτητο σεβασμό στο χώρο που μας επιτρέπει να τις αντλούμε..
Και αφού ήξερες όλα αυτά... Θα στεκόσουν κι εσύ σωστά και με σεβασμό κι όχι ανάγωγα και ανεύθυνα σε όλα τα παραπάνω.
Συνήθως άτομα με αυτή την συμπεριφορά αποχωρούν γρήγορα ή συνετίζονται ακόμη γρηγορότερα, κάτι που εύχομαι να κάνεις αμέσως κι εσύ.
Άλλωστε το petbirds έχει όλες τις δικλείδες ασφαλείας που χρειάζονται για να προστατέψει τα "σωστά" μέλη του από κακόβουλες επιθέσεις.
 
Αφού κάνουμε χαβαλέ κίτρινα καναρινάκια έχει όλος ο κόσμος. Μούλους, καρδερίνες κτλ. έχουνε κάτι γεροντάκια που δεν σεβάστηκαν ποτέ τα πτηνά και στήνανε ξόβεργες και κραχτόκλουβα για να πιάσουνε ότι 'ναι για να 'χαμε να λέγαμε στους φίλους για τα κατορθώματά μας.
Ναι σωστο και αυτο. Καρδερινα, λουγαρακι και στην μεση καπατζες και καρελλια κασετινα.χα χα χα.
 
Ναι σωστο και αυτο. Καρδερινα, λουγαρακι και στην μεση καπατζες και καρελλια κασετινα.χα χα χα.
Αυτό κρίνεις πως βοηθάει στην επίλυση του αρχικού θέματος ή πιστεύεις ότι ακολουθεί όσα έγραψα στο 13 πόστ?
 
Εσύ άραγε Τάσο χρησιμοποιείς καπάτσες;
Συνήθως μετά απο τέτοιες ερωτήσεις ακούγεται εκείνο το "κουάκ, κουάκ, κουάκ.. Κουάκ" αλλά θα μας πεί ο @George98 αν είναι πρασινοκέφαλη.
Χιουμοράκι τρελό τριτιάτικα!:D
 
Συνήθως μετά απο τέτοιες ερωτήσεις ακούγεται εκείνο το "κουάκ, κουάκ, κουάκ.. Κουάκ" αλλά θα μας πεί ο @George98 αν είναι πρασινοκέφαλη.
Χιουμοράκι τρελό τριτιάτικα!:D
Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ μια ανεξέλεγκτη χιουμοριστική διάθεση απο όλους! 😀 δεν ξέρω τι μας έχει πιάσει!😎😛

*Κοκκινοκέφαλη θα έλεγα απλά είναι μικρό μέγεθος και τις περνάτε για καρδερίνες :D
 
Back
Top