Αναπαραγωγή Τι να κάνω όταν έρθουν αυγά από τις ροζέλες;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tmairoula
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τρωνε τις ξεραμενες κουτσουλιτσες
Αυτό δε το συνηθίζουν οι παπαγάλοι..
Βάλε παιχνίδια να έχουν να τρώνε και δίνε μεγάλη ποικιλία τροφών 🙂
 
Αυτό δε το συνηθίζουν οι παπαγάλοι..
Βάλε παιχνίδια να έχουν να τρώνε και δίνε μεγάλη ποικιλία τροφών 🙂
Ευχαριστωωω
[automerge]1552076486[/automerge]
Παιδιά δεν είναι βέβαιο ότι ο μικρός ή η μικρή θα διεκδικήσει να αναπαραχθεί με τον γονιό του αντίθετου φύλου. Το πιθανότερο κατά τη γνώμη μου είναι να μην συμβεί εάν το αρχικό ζευγάρι είναι "δεμένο" και δεν του αφήσει το περιθώριο ούτε να το σκεφτεί. Μπορούν όμως ξαφνικά να αρχίσουν να τον χτυπάνε εάν προχωρήσουν σε άλλη γέννα. Και οι ροζέλες μπορούν να κάνουν μεγάλη ζημιά, δεν είναι τα πιο φιλειρηνικά πουλιά.
Πηρα αποφαση να μην προχωρησουν σε αλλη γεννα για πολλους λογους. Δεν θα βαλω καθολου φωλιτσα.
[automerge]1552076625[/automerge]
Αχ βρε παιδια... σας ευχαριστω παααρα πολυ για την προθυμία σας να μου απαντατε σε ολα! Γιατι μπορει ενα χρονο και κατι, να ειμαι παπαγαλομαμά αλλα η ασχετίλα μου βρωμαει απ το χιλιομετρο!
 
Ευτυχως ασχετη ξεασχετη το κλουβι ειναι σαν πολυκατοικια τουλαχιστον! Καπου γραφει για πουλακια σε χωρο κουζινας τι να προσεχεις (για δηλητηριασεις απο τεφαλ, για υδρατμους κλπ) πιστευω να τα διαβασεις!
 
Ευτυχως ασχετη ξεασχετη το κλουβι ειναι σαν πολυκατοικια τουλαχιστον! Καπου γραφει για πουλακια σε χωρο κουζινας τι να προσεχεις (για δηλητηριασεις απο τεφαλ, για υδρατμους κλπ) πιστευω να τα διαβασεις!
Αχ παναγια μου, αληθεια; Θα τα βγαλω εξω και τα τρια μου φαινεται και θα μπω εγω. Για σιγουρια!
 
Ποσο μακρυα ειναι η κουζίνα απο το κλουβι;
2 μετρα και κατι. Αλλά η κουζινα μου (ο χωρος εννοω) ειναι ανοιχτη και σουπερ αεριζόμενη οπότε δεν φανταζομαι πως εχω θεμα. Δεν εχουν καμία επαφη με υδρατμους και τετοια. Θα εβαζα φωτογραφια αλλά εχω απλυτα τα πιατα!
 
Να ξερεις τα τεφλον στα τηγανια ειδικα οταν εχει λιγο λαδι μεσα κ ανεβάζει θερμοκρασια ειναι βλαβερο για τα πουλια και θελει αερισμο οταν μαγειρευεις κ δεν μπορεις να απομακρυνεις τα πουλακια
 
Back
Top