Φροντίδα Τι παιχνίδια χρειάζεται το κοκατίλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anast7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
δεν υπαρχει καποιο παιχνιδι για συγκεκριμενη ηλικια... Ολα τα παιχνιδια κανουν για ολες τις ηλικιες.
Προσοχη ομως να μην ειναι αιχμηρο και τραυματιστει ο παπαγαλος μας.
 
My cockatiels απολαμβάνουν shreddable παιχνίδια σαν αυτές:

http://theperchstore.net/toys-shreddable-toys-pinatas-and-more-planet-pleasures.html

Ενδέχεται να μπορείτε να τους βρείτε online στην Ευρώπη ή σε καταστήματα πώλησης ζώων συντροφιάς. Επίσης, αν είστε δημιουργικοί, μπορεί να έχετε τη δυνατότητα να κάνει παρόμοια παιχνίδια από τον εαυτό σας εφημερίδα.
 
Jamie πολυ ωραια τα παιχνιδια που προτεινεις!

δυστυχως pinatas εγω δεν εχω δει εδω σε οσα μαγαζια εχω παει... ☹🙄

μερικα απο αυτα εχουνε μεσα κρυμμενες λιχουδιες για παπαγαλους, σωστα;
 
Jamie πολυ ωραια τα παιχνιδια που προτεινεις!

δυστυχως pinatas εγω δεν εχω δει εδω σε οσα μαγαζια εχω παει... ☹🙄

μερικα απο αυτα εχουνε μεσα κρυμμενες λιχουδιες για παπαγαλους, σωστα;




Ναι, είναι αλήθεια. Ορισμένα από αυτά έχουν τρύπες για να μπορείτε να προσθέσετε νοστιμιές. Όλα μου τα πτηνά απολαμβάνουν αυτά τα παιχνίδια. Είναι δυνατόν να γίνει piñata με τα δικά σας με μερικές απλές προμήθειες. Θα στείλετε κάποιες οδηγίες.
 
Ορισμένες οδηγίες για τη λήψη piñata

1. Πάρτε ένα μπαλόνι και φουσκώνουν στο κατάλληλο μέγεθος. Μπορεί να είναι μικρές ή μεγάλες, ανάλογα με το μέγεθος της παπαγάλος.
2. Χρησιμοποιήστε μια κόλλα που είναι ασφαλή για parrots: η λευκή κόλλα που χρησιμοποιείται από παιδιά είναι εντάξει, να αναμιχθεί με νερό για να γίνει υγρό. Μπορείτε επίσης να κάνω μια κόλλα από αλεύρι και νερό.
3. λαμβάνουν μικρά κομμάτια χαρτιού τα οποία είναι ασφαλή για σας πτηνό. Κόλλα τα κομμάτια χαρτιού με το μπαλόνι. Καθιστούν αρκετά παχιά στρώματα.
4. Αφήνεται να στεγνώσει η κόλλα.
5. Όταν στεγνώσει, stick μια βελόνα μέσα για να σκάσει το μπαλόνι.
6. Χρήση ασφαλών τροφίμων χρωστική να ζωγραφίσει στο χαρτί και κόλλα χαρτί χρωματισμένο περισσότερο προς τα έξω.
7. Μπορείτε επίσης να ταινιόπλεγμα λωρίδες χαρτιού, ή οι φλούδες από καλαμπόκι και την χρήση τους μαζί με το χαρτί.

birdsnways.com/wisdom/ww5e.htm
birdsnways.com/birds/ideas.htm
 
Back
Top