Γενικά Τι παπαγαλο μου προτεινετε για αγορα;

Τι θα ελεγες για ενα μωρο ringneck?
Εχουν και την δυνατοτητα ομιλιας, ειναι σχετικα ησυχα και ομορφα!
 
εξαρτάται το είδος.
Ξέρω κάποιους πολύ καλούς αλλά εκτρέφουν συγκεκριμένα είδη.
Οπότε πρέπει πρώτα να αποφασίσετε.
 
οκ. Οταν εχω νεα θα σου πω.
(ρωταω γιατι εχω ακουσει για εκτροφεις εκτως αθηνων-πχ ροδο- αλλα δε μου αρεσει η ταλαιπορια που τραβανε κατα τη μεταφορα...)
 
Eγω δεν το βλεπω σαν ταλαιπορια...
Ερχονται παντα με συνοδεια που τα εχουν μαζι τους στην καμπινα.
 
Αθηνα μενω.
Για το κτελ το ανεφερα για αλλες περιπτωσεις, οχι για μενα.
Σε μπερδεψα, ε; 😛
Απλα δε μου αρεσει να ταλαιπορουνται τα ζωα! Γι αυτο και ζηταω εκτροφεα απο Αθήνα.
 
A!Eιπα και εγω...
Εγω παντως εαν εμενα εκτος Αθηνα θα φροντιζα να βρω χρονο και να ερθω να το παρω απο το πλοιο μονο και μονο για να μην ταξιδεψει μονο του.
 
κοριτσάρα καλωσήθρες και να χαίρεσαι τα λοβι σου :)
με τα στοιχεία που μας δίνεις μπορούμε να σου προτείνουμε άπειρα είδη παπαγάλων,θέλεις να μας πείς λίγο τι ζητάς απο έναν παπαγάλο [εκτός απο ομιλία] για να μπορέσουμε να σου προτείνουμε και εμείς κάτι πιο συγκεκρημένο; :) τιμές μπορείς να βρείς απο 10 ευρω μέχρι και ένα ολόκληρο σπίτι 😛
φιλια
 
μπατζι! Ταϊσμενο στο χερι... Αν βγει αρσενικο.. Πιθανο να μιλισει... Αν οχι, δεν εγινε και τιποτα...
 
Καλημερα σε ολους 🙂
Μαρια τον ειδα χτες τον συγκριτικο πινακα και ηταν πολυ ενημερωτικος! Σ'ευχαριστω για την πληροφορια.
Μετα απο ολες τις συμβουλες που μου δωσατε μαλλον σε μπατζι ή parrotlet καταληγουν.
 
Καλημερα Κωνσταντινα η επιλογη σου ειναι αρκετα καλη,τα Budgie και τα parrotlet ειναι καταπληκτικα πουλια.
Προσοχη ως προς την αγορα τους, να ειναι σιγουρα ταισμενο στο χερι, πολλοι πετσοπαδες θα σου πουλησουν ηρεμα ενω δεν ειναι.
Πολλοι τα παιρνουν απο την φωλια οσο ειναι μωρα τους κοβουν τα φτερα και τα πουλανε για ηρεμα.
Να εισαι προσεχτικη 😉
 
to idio λεμε, απλα το εγραψα με μικρα εγω και εσυ με κεφαλεα...

εκτος αν λες στην αρχη που δεν το εγραψα καλα.. Αλλα το διορθοσα... 😉
 
Back
Top