Γενικά Τι πουλι ειναι αυτο;

Λουγαροκάναρο (μικρό)
DSC03292.JPG
 
Ξεγελαει παντως απο φωνη αλλα και απο τσ χρωματα του!
Ειναι πολυ μικρο ομως
Τρωει δυσκολσ τα σπορακια κ κανει το τσουρ της καναρας οταν θελει να ζευγαρωσει και νομιζω οτι ειναι θηλυκο
 
Δεν είναι δικό μου το πουλί ρε φιλαράκια.. Το έβαλα για να δούμε το υβρίδιο. 🙂
 
Αν το λες για μένα, το κατάλαβα, αλλιώς θα ήμουν πιο κομψή :)
 
Όχι Μαρία...Ίσα ίσα που σε τέτοια θέματα (όπως η καθαριότητα και η υγιεινή των χώρων που φιλοξενούμε τους μικρούς μας φίλους), οι κριτικές μεταξύ μας θα πρέπει να είναι πιο αυστηρές!
 
Μα δεν θα μου πέρναγε καν από το μυαλό ότι θα είχες ένα πουλί σ' αυτή την κατάσταση.
 
Κρίμα και είναι και γνωστού εκτροφέα.. Αλλά έχω δει και πολύ πολύ χειρότερα από ''ονόματα'' του χώρου.
Αλλά -ως συνήθως- βγήκαμε εκτός θέματος...
 
Παντως ειναι πολυ ομορφο. Το λουγαρο επιτρεπεται σε κλουβι;Ενας φιλος μου ειπε οτι κανονικα οχι
 
Πως βεβαιώθηκες; Από τα όργανά του ή έκανε αυγό;
 
οχι ειναι πολυ μικρο για ν ακανει αυγο..
το ειδα απο τα οργανα του..
αν και ειναι μικρο ακομα το πουλακι
αλλα κανει το τσουρ που κανει ενα θηλυκο καναρινι
 
Άρα πιθανόν να είναι στείρο. Ίσως είναι καλή παραμάνα, θα δεις με τον χρόνο του τι θα δείξει.
 
Έλα ντε, κανείς δεν είναι σίγουρος, ίσως λείπουν και κάποια παιδιά που θα μπορούσαν να πουν μια γνώμη.
 
Περίμενε μπορεί όταν περάσει η πτεροροια να τραγουδήσει! Άσε που τώρα για να καταλάβεις από κάτω πρέπει να έχεις πολύ εμπειρία... :) την άνοιξη θα φαίνεται καλύτερα! Αν κάνει αυγό θα βεβαιωθεις! 😉
 
Οτι και να ναι σε διαλεξε θελει να ναι κοντα σου για να το φροντισεις :)

Ειναι κουκλακι με πολυ ωραιο φτερωμα και με την φροντιδα σου και την αγαπη σου θα περασει ομορφες στιγμες :)

Καλοριζικο 😉
 
Back
Top