Γενικά Τι πρεπει να προσεχω αν παρω ένα παπαγαλο;

petrosxortofagos

PB New Member
Εγγραφή
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
74
πηρα ενα αλμπουμ που εχει αυτοκολλητα και σε μια σελιδα αν φτιαξεις δυο παζλ πουλιων απο αυτοκολλητα κερδιζεις ενα παπαγαλακι ή ενα παραδισιο κατι σαν σπινος. Τι πρεπει να προσεχω αν παρω πουλι;λεει και οτι δεν δινουν και κλουβι
 
Φυσικά θα χρειαστείς να αγοράσεις κάποιο κλουβί ανάλογα με το είδος του παπαγάλου που θα κερδίσεις. Τι άλμπουμ είναι; Μπορείς να μας το δείξεις; Πρέπει να ψωνίζεις κάτι για να συμπληρωθεί το παζλ;
 
Φυσικά θα χρειαστείς να αγοράσεις κάποιο κλουβί ανάλογα με το είδος του παπαγάλου που θα κερδίσεις. Τι άλμπουμ είναι; Μπορείς να μας το δείξεις; Πρέπει να ψωνίζεις κάτι για να συμπληρωθεί το παζλ;

κλουβια εχω. Ειναι ενα αλμπουμ με ζωα που το δινουν δωρεαν και εχει κατι παζλ και αν συμπλιρωσεις 2 παζλ με παπαγαλο περνεις ενα παπαγαλακι, αν φτιαξεις 2 παζλ με ενα πολυχρωμο στρουθιομορφο περνεις αυτο. Τα δυο παζλ θελουν 16 αυτοκολλητα και ενα τυχερο κουπονι και τα αυτοκολλητα τα πουλανε στα περιπτερα
 
Ένα παπαγαλάκι Budgie το αγοράζεις περίπου 15 ευρώ και ένα ζεμπράκι περίπου 12 ευρώ. Φαντάζομαι τα αυτοκόλλητα που πρέπει να αγοράσεις για να βρεις τα 16 σωστά θα είναι πολύ παραπάνω. Κάνε τους λογαριασμούς και δες αν σε συμφέρει να τα συμπληρώσεις.
Πάντως τα κλουβιά που έχεις πρέπει να τα κοιτάξεις καλά - καλά μήπως έχουν σκουριές αφού είναι αχρησιμοποίητα.
Ό,τι άλλο χρειαστείς ρωτησέ μας :)
 
Κατάλαβα και για το παιχνίδι. Εντάξει, αποφάσισε τι στόχο θα βάλεις, παπαγαλάκι ή παραδείσιο και θα σου προτείνουμε κάποια πράγματα για διάβασμα.
 
Κατάλαβα και για το παιχνίδι. Εντάξει, αποφάσισε τι στόχο θα βάλεις, παπαγαλάκι ή παραδείσιο και θα σου προτείνουμε κάποια πράγματα για διάβασμα.

δεν παμε καλα. Το πουλι παιχνιδι; Ο αλλος λογος ειναι οτι αν τους περισεψει πουλι τι θα το κανουν; Πιθανο θα το πεταξουν στον δρομο. Δεν εχω βαλει στοχο αλλα ειμαι πιο κοντα στον παπαγαλο. Τα αυτοκολλητα τυχεα ειναι δεν μπορω να διαλεξω

αλλα νομιζω οτι παπαγαλο κερδιζεις πιο ευκολα. Για παπαγαλο εχω 4 στα 17 αυτοκολλητα και για τα αλλα εχω 2 στα 17

Ποιος τα μοιραζει αυτα τα αλμπουμ που κερδιζεις ζωντανα πουλια; 😱 Τι αλλο θα ακουσουμε...
ηρθε ενας/μια και μιραζε αλμπουμ. Γεμισεις ολο το αλμουμ αυτοκολλητα μπαινεις σε κληρωση για ενας αφρικανικο γκρι παπαγαλο που μιλαει αλλα δεν μπορω να τον φροντιζω
 
Για το παιχνίδι Πέτρο μου, εννοούσα το να μαζέψεις τα χαρτάκια και να γεμίσεις το άλμπουμ. Πάμε καλά τώρα;
Σε ποιους θα περισσέψουν τα πουλιά και θα τα βγάλουν στον δρόμο;
Όταν συμπληρώσεις τα αυτοκόλλητα από που θα πάρεις το πουλί;
 
Για το παιχνίδι Πέτρο μου, εννοούσα το να μαζέψεις τα χαρτάκια και να γεμίσεις το άλμπουμ. Πάμε καλά τώρα;
Σε ποιους θα περισσέψουν τα πουλιά και θα τα βγάλουν στον δρόμο;
Όταν συμπληρώσεις τα αυτοκόλλητα από που θα πάρεις το πουλί;

δεν ξερω ακριβως. Πηγαινε στο περιπτερο εκει που εχει τις καρτες για τα παιδια και θα δεις κατι φακελακια που γραφουν. Το αλμπουμ δεν ξερω απο που το δινουν
 
Καλησπέρα. Ρε παιδιά αυτό το άλμπουμ έχει ο αδερφός μου εδώ και πολύ καιρό και συνήθως κανένας δεν καταφέρνει να συγκεντρώσει όλα τα αυτοκόλλητα. Πάντως κι εγώ δεν πιστεύω ότι το δώρο να είναι ζωντανό παπαγαλάκι! Άσε που δεν αξίζει να δόσεις όλα αυτά τα χρήματα για να πάρεις (αν πάρεις)όλα τα αυτοκόλλητα...
 
οχι ζωντανα ειναι αφου παντου γραφει δωρο ζωντανα παπαγαλακια (δεν περιλαμβανετε κλουβι)

το αλμπουμ λεγετε the jungle απο την golden shop
 
Αυτο το αλμπουμ το γνωρίζω γιατι μαζεύω και εγω τέτοια χαρτάκια και εχω ολοκληρώσει αυτη τη σελίδα. Αλλα άμα θες παραδεισιο η παπαγάλο θα περιμένεις πολυ. Εγω μια βδομάδα περίμενα αλλα το πήρα. Και κατι άλλο το τυχερό κουπόνι σπάνια θα το βρεις. Μόνο μια φορά το βγάζουν. Άμα θες να το κερδισης πρεπει να πας στο μπλογκ αυτο αυτοκόλλητα golden η ζούγκλα adslgr.com
 
ελεος παιδια! Θα βγαλω και μενα σε αυτοκολητα δεν ειναι γκριζος ομως αλλα λευκος και μηλαω δινομαι χωρις κλουβι τι λετε; 😱
Και να ζεις με τον φοβο μην σε κερδισουν; Θα χτυπησουν μια μερα το κουδουνι σου και θα σε βαλουν σε κλουβι; (συγνωμη ειπαμε χωρις κλουβι.. 😛
 
Back
Top