Γενικά Τι πρεπει να προσεχω αν παρω ένα παπαγαλο;

Ωραία τοτε με ανταλλαγές μπορει να το κερδίσεις εγω κέρδισα το παραδεισιο και πραγματικά μου φτιάχνει τη διάθεση. Άμα θες ανταλλάσουμε αυτα τα χαρτάκια γιατι μαζευω και εγω με μανία
 
Χωρις κλουβι εγω προσωπικα δεν θα σε ηθελα. 😛
να παρεις αλλο αλμπουμ με αυτοκολητα για να παρεις κλουβι οχι ολα μαζι! 🙂
Και να ζεις με τον φοβο μην σε κερδισουν; Θα χτυπησουν μια μερα το κουδουνι σου και θα σε βαλουν σε κλουβι; (συγνωμη ειπαμε χωρις κλουβι.. 😛
εσυ εισαι εκτως διαγωνισμου γιατι υπαρχει θεμα στο Μαρκος ποιος θα απανταει;υπαρχει θεμα 😉
 
Τωρα αληθεια γινεται κουβεντα μεσα σα ολα γι ανταλλαγη των πουλιων απο τα αυτοκολλητα; Μιλαμε σοβαρα; Και τα πουλακια απο που τα παραλαμβανεις;
 
Σε περνούν τηλεφωνο και σου λενε ενα πετς σοπ της περιοχής σου εγω απο εκει πήρα το πουλάκι μου
 
Αν υποθεσουμε οτι σου δινει ενα απλο παπαγαλακι 10 ευρω ειναι.. Τα παραδεισια ειναι 4 ευρω. Αυτο που υπαρχει διαγωνισμος, συλλογη για να δωσεις μια ψυχη ειναι λιγο... Πως να το πω..

Αν εδιναν κλουβι που η τιμες ειναι αρκετα τσιμπιμενες τοτε ενταξει.. Αλλα για πουλακια που θα δωσεις πεισσοτερα λεφτα για να κανεις την συλλογη παρα να τα αγορασεις..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
Εγω το κ´ανω για το παιχνιδι (μιας και ειμαι κατα βάθος κι εγω παιδί:D)
 
Εγω το κ´ανω για το παιχνιδι (μιας και ειμαι κατα βάθος κι εγω παιδί:D)
Μπορώ να επισυμάνω κάτι, όταν λες το κάνεις για το παιχνιδι.. Παιχνίδι δεν νομίζω πως είναι μία ζωντανή ψυχη.. Που κριτήριο του ιδιοκτήτη θα είναι το "ποιος θα μαζέψει τα περισσοτερα αυτοκόλλητα", δήλαδη αν πέσει σε ανέυθυνα χέρια το ζώντανο που θα "κληρώσουν" πάει είναι καταδικασμένο..

(Εκτός απο αυτό, νόμιζα πως το θέμα της συζήτησης ήταν το "τι πρέπει να προσέχω αν πάρω έναν παπαγάλο")
 
Χαρτάκια τα μαζεύω για παιχνιδι το πουλι δεν το ήξερα οτι το είχαν βάλει και μου αρεσε. Μην ανησυχείς εγω τα πουλιά τα αγαπάω και τακα συμπαθώ απο μικρό παιδί. Απο τοτε που πήρα το μικρο παραδεισιο το κοιτάω κ´αθε δευτερολεπτω για να δω άμα χρειάζεται κατι. (Έχεις δίκιο που λες μήπως πέσει σε λάθος χέρια γιατι δεν ξέρουμε πιος ειναι αυτος που θα το παρει) εγω εχω παρει και την εταιρία γιαυτο το λόγω
 
Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις και ένα ακόμα του αντίθετου φύλλου για να έχει παρέα. Από όσο ξέρω τα παραδείσια χρειάζονται παρέα γιατί μόνα τους μελαγχολούν.
 
Το ξέρω θα έπαιρνα σημερα αλλα δυστυχώς δεν πρόλαβα γιαυτο μάλλον μετα της διακοπές γιατι αυριο πάω διακοπές
 
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη, κατά την γνώμη μου κάθε ζωάκι ανεξαρτήτου είδους πρέπει να έχει παρέα απο ένα αλλο ζώο του είδους του, όπως και να έχει δεν μπορούμε να αντικαταστήσουμε πλήρως τις ανάγκες και την παρέα ενώς ζώου που θα έχει στο κλουβι
 
Ωραία τοτε με ανταλλαγές μπορει να το κερδίσεις εγω κέρδισα το παραδεισιο και πραγματικά μου φτιάχνει τη διάθεση. Άμα θες ανταλλάσουμε αυτα τα χαρτάκια γιατι μαζευω και εγω με μανία
εγω εχω συμπληρωσει για το παπαγαλακι αλλα να πω την αληθεια δεν πιστευα οτι αληθεια σου δινουν και για αυτο δεν το χω στειλει ακομα
 
Back
Top