Γενικά Τι ράτσα είναι το καναρίνι μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stavros

Administrator
Staff member
Εγγραφή
7 Απρ 2006
Μηνύματα
20.401
Αν θέλετε να μάθετε τι ράτσα είναι τα καναρίνια σας, ανεβάστε φωτογραφίες ή βίντεο των πουλιών για να σας πούμε.
 
Μπορει καποιος να μου απαντησει τι ρατσα ειναι τα καναρινια μου;
Εβαλα και φωτο και βιντεο γιατι δεν μπορουσα να βγαλω καλη φωτογραφια.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

  • SP_A0422.webp
    SP_A0422.webp
    10,2 KB · Προβολές: 1
  • SP_A0425.webp
    SP_A0425.webp
    16,8 KB · Προβολές: 1
Δεν μπορώ να καταλαβω τις ρατσες, μόνο οτι το κιτρινο είναι του 2003 (μπλέ δαχτυλίδι) και το σκούρο του 2006 (κοκκινο). Μπορεις να μας πεις τι γραφουν, για να σου δωσουμε και αλλεςπληροφοριες;

Θεωρώ ότι τα κλουβιά τους είναι πολυ ψηλά και όχι αρκετά μακρυα. Τα καναρινια κινουνται μπρος πισω όχι πανω κατω. Παρατηρησε τα.
 
Τα δακτυλίδια τους είναι κλειστού τύπου;
Οι φωτό και τα βίντεο δεν βοηθούν για κάποια σίγουρη γνώμη.
Αν έχεις κάτι καλλύτερο ίσως να μπορούσαμε να πούμε με ασφάλεια.
-Θα διακυνδήνευα οτι είναι δύο κοινά καναρίνια.
 
θα διακινδυναυα να πω το κιτρινο μαλινουα και το πρασινο χαρτζερ ρολλερ αλλα οχι με τοσο σιγουρια για το δευτερο πουλι το πρωτο πρεπει να ειναι μαλινουα
 
Βασικα δεν ειναι 2 κλουβια ειναι 1 και ειναι ζευγαρωστρα. Δεν καταλαβα τι εννοεις πανε μπρος πισω. Η κινησεις τους νομιζω πως ειναι φυσιολογικες εκτως αν εννοεις κατι αλλο. Οτι ειναι ψηλα ειναι αληθεια. Υπαρχει προβλημα σαυτο; Οσο για τα δαχτυλιδια τους δεν ξερω τι ειναι γιατι δεν ξερω και πολλα.Αν μου εξηγουσες τι ειναι κλειστου τυπου θα σου ελεγα.Αν σας πω τι γραφει το δαχτυλιδι τους μπορειτε να μου πειτε;

Ευχαριστω εκ των πρετερων.
Φιλικα,
Χρηστος.
 
Μπρος πίσω σημαίνει κίνηση κατά μήκος. (καναρίνια). Πηδάνε από κλαδάκι σε κλαδάκι.

Πανω κατω κατά υψος, (παπαγαλοι) σκαρφαλώνουν.

Κλειστού τύπου σημαίνει ότι το δαχτυλίδι δεν έχει κούμπωμα, είναι ενιαίο-συμπαγές.

Γράψε μας τί λέει.
 
Νομιζω οτι ειναι ενιαιο. Θα προσπαθησω να δω τι γραφουν γιατι πρεπει να τα πιασω πρωτα και δεν θελω να τα τρομαξω.
 
Παιδια τζιφος η υποθεση. Το δαχτυλιδι τους δεν εχει κωδικο αλλα θα ρωτησω και θα μαθω. Το δαχτυλιδι δεν εχει κουμπωμα. Ευχαριστω για το ενδιαφερον.:)
 
Είναι δακτυλίδια ανοιχτού τύπου.
Μια λεπτομέρεια που συνηγορεί οτι ΜΑΛΛΟΝ
έχεις δύο όμορφα, κοινά, κανάρια
 
Παιδια τζιφος η υποθεση. Τα δαχτυλιδια δεν γραφουν τπτ. Οσο για την ρατσα θα ρωτησω και θα μαθω.Αν και πιστευω οτι ειναι 2 κοινα καναρινια. Θα μαθω και θα σας πω. Ευχαριστω!
 
Είμαι 2 όμορφα καναρίνια ράτσας smentika (σύμφωνα με τις σημειώσεις μου) :)


Χεχε!ΩραιοςΝαι τελικα ειναι smentika(καινουρια ρατσα).


ΥΓ. Οποιος θελει να αποκτησει smentika πρεπει να περιμενει ως τον Μαρτιο που θα αρχισει η αναπαραγωγη τους κι ετσι θα διαιωνιστει η νεα ρατσα.
Τιμη:100 ευρω ο νεοσσος. ( ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΗ).:)
 
Τελικα ρωτησα και εμαθα για την ρατσα τους. Δυστυχως ή ευτυχώς ειναι δυο απλα(κοινα) αλλα συγχρωνως ομορφα καναρινια.
 
SMENT είπε:
ειναι δυο απλα(κοινα) αλλα συγχρωνως ομορφα καναρινια.
Συμφωνώ απολύτως με το όμορφα. Να τα χαίρεσαι τα Smentακια σου!
 
Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι ράτσα είναι το καναρίνι μου; Και αν ξερει κάποιος αν είναι καλα που δίνω στο καναρίνι μου και στον παπαγάλο μου εμφιαλομένο νερο! 🙄
 
Back
Top