Γενικά Τι ράτσα είναι το καναρίνι που βρήκα;

ΑΝΤΙΝΟΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
21 Φεβ 2016
Μηνύματα
117
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα παιδια ειμαι και πολυ χαρουμενος και τυχερος γυρναω απο το πανεπιστημιο μου για να παω σπιτι μου βρησκω ενα καναρινι στο δρομο αρχικα δεν το καταλαβα τι ηταν αυτο αλλα μολις ειδα και το επιασα με την ζακετα μου... Το βρησκω ηρεμο αλλα πιθανοτητα θα ξεφυγε απο το κλουβι του... Δεν το βλεπω να πεταει μαλλον θα ξεφυγε σημερα...
ειναι αρσενικο και δεν εχει δαχτυλιδι και το κραταω μαζι με τα αλλα που εχω αφου χαρηκα που βρηκα και το επιασα λοιπον θα μου πειτε τι ρατσα ειναι εγω πιστευω ειναι καθαρος αχατης!
new.webp new1.webp
 
σε ευχαριστω πολυ @maria p λοιπον επειδη εχω 2 κλουβια ζευγαρωστρες και δεν εχω αλλο κλουβι να βαλω το καναρινι αλλα το ενα που ειναι στα καρδερνια μου τα χωρισα να μεινει μονο του χωρις να πανε κοντα προτα να μαθουν να γνωριστουν και μετα βγαζω την χωριστρα οσο που διαβαζα τρωει σαν πεινασμενο το βλεπω και νερο πινει ψεκασα φαρμακο για τις ψειρες φοβαμαι μην πανε στα αλλα... Δεν ξερω τι αλλο να κανω απλα δεν μπορω να ηρεμησω απο την χαρα μου χεχε
 
δεν ξερω τι αλλο να κανω
Για τα υπόλοιπα οι καναρινάδες.
απλα δεν μπορω να ηρεμησω απο την χαρα μου χεχε
Κι εγώ έτσι θα ήμουν. 🙂 Κάποιος το κλαίει βέβαια, αλλά τουλάχιστον είχε καλή τύχη το πουλάκι, έπεσε σε καλά χέρια.
 
σε ευχαριστω πολυ @Vasilis74!
Απο οτι βλεπω κιτρινο ολοσωμο 2-3 βουλιτσες πορτοκαλι την φατσα της και βεβαια γραβατα (δλδ κατω απο το ραμφος)
και γκρι ανοικτο μαζι στη πλατη του μεχρι ουριτσα 😎
 
Για το είδος για πιο σίγουρα, θα σου πει ο κ. Μάκης @mgerom όταν μπει.
 
Λοιπον παιδια δεν παμε ολοι εξω μπας να βρουμε κι αλλα...; Σημερα τυχερη μερα μου φαινεται 😛

σε ευχαριστω πολυ @mgerom.. ας ειναι αχατης oπαλ... Να ειναι καλα! Οποτε ο Τυχερος εχει πλεον σπιτι και νεος μελος της οικογενειας μου θα εχει νεους φιλους τα καναρινια μου που γεννηθηκαν το 2015!
πολυ μικρουλης φαινεται δεν νομιζω οτι ειναι πολλων μηνων πρεπει να ειναι γεννημενο το 2016 γιατι βλεπω τα ποδια ειναι σαν καινουργια!
Βεβαια σε ευχαριστω σε ολους τις ευχες σας να ειστε παντα καλα!
 
Να σου ζήσει!
Τι έγινε σήμερα παιδιά; Λέτε να πάω καμιά βόλτα μπας και βρω μακάω; :)
Καραντίνα!
Θέλω και εγω να βρω... 😉 Αντε να βγούμε όλοι, να βρούμε κανένα μωρουλι...
 
Καλημερα! ξυπναω με ομορφη μερα αλλα δεν με πειραζε η βροχη... Βλεπω τα παιδια μου σαν να εχω πολλα μου θυμησε παλιες καλες εποχες απο τοτε που ειχα αποκτησει 27 καναρινια και καρδερινιες μαζι νιωθω περιφανος που ξαναγυρισα το χομπυ μου για το νεο μου καναρινι και τα αλλα πουλια που εχω! Ο Τυχερος πολυ φιλικος για μενα και τα αλλα! αλλα δεν συνηθησε ακομη το περιβαλλον και λιγο φοβητσαρη.. Τεσπα ολα θα τα φτιαξουν... ευχομαι να ακουσω την φωνη του! 🙂😛😎🙄🙂
 
ο Τυχερος πολυ φιλικος για μενα και τα αλλα! αλλα δεν συνηθησε ακομη το περιβαλλον και λιγο φοβητσαρη.. Τεσπα ολα θα τα φτιαξουν... ευχομαι να ακουσω την φωνη του! 🙂😛😎🙄🙂
Μπλέξατε ο Τυχερός και ο βιαστικός :)
Περίμενε, χτες το βρήκες, ποιος ξέρει τι τρομάρα πήρε περιπλανώμενος στους αφιλόξενους δρόμους, νέο περιβάλλον. Υπομονή :)
 
Μπλέξατε ο Τυχερός και ο βιαστικός :)

Δεν φταιω εγω... Ο Τυχερος ειναι πολυ βιαστικος, πολυ ζωηρουλης και χαρουμενος που γυρισε στη κλουβα απο το αφιλοξενο περιβαλλον που περιπλανεται στο δρομο πιστευω χαρη για μενα που με βρηκε και το αυξησε να ζει νεα ζωη του!
 
Back
Top