Διατροφή Τι τροφές να δίνω σε lovebirds με νεοσσούς;

Geriol1996

PB New Member
Εγγραφή
22 Μαϊ 2021
Μηνύματα
60
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω τι τροφή πρέπει να τρώει ένας νεοσσός επειδή είδα μόλις ότι έχει σπάσει ένα αυγό . Πρέπει να αγοράσω κάποια κρέμα να του δίνει η μητέρα η από την τροφή που τρώνε γενικά να βάζω μπόλικα φρούτα και βραστό αυγό;
 
Έχω ένα ζευγάρι love birds τρώνε african vitacraft
[automerge]1627480594[/automerge]
Και γενικά τους δίνω μήλο ροδάκινα και μερικά άλλα φρούτα
 
Να δίνεις βάση στα λαχανικά κι όχι τόσο στα φρούτα που περιέχουν αρκετά σάκχαρα. Υπάρχουν πολλά λαχανικά εποχής που είναι πολύ ωφέλιμα. Μπορείς να προσφέρεις και κρέμα νεοσσών στους γονείς σε μια ταΐστρα χωρίς να είναι απολύτως απαραίτητο.
 
Α οκαυ ευχαριστώ πολύ την κρέμα νεοσσών που μπορώ να την βρω έχει γενικά σε φαρμακεία η πετσοπ και ποια να πάρω άμα έχω την δυνατότητα;
 
Κρέμες νεοσσών μπορείς να βρεις στα πετσοπ.Προτείνω την κρέμα της Versele Laga .Αγοράζω το μείγμα σπόρων της για καναρίνια και μπατζι και έχω μείνει ευχαριστημένος.Έχω ακούσει επισης καλά λόγια για την κρέμα από φίλους που ασχολούνται με εκτροφή.Περιέχει όλα τα απαραίτητα ιχνοστοιχεία ,βιταμίνες και πρωτεΐνες που χρειάζεται ένας νεοσσός για να μεγαλώσει σωστά.Δεν έχω εμπειρία από αναπαραγωγή και νεοσσούς όμως γνωστοί και φίλοι που ασχολήθηκαν στο παρελθόν μου σύστησαν την συγκεκριμένη κρέμα για δικές μου μελλοντικές αναπαραγωγές.
Να σου ζήσει το νεογέννητο!Με το καλό και τα υπόλοιπα!
 
Back
Top