Αναπαραγωγή Τοποθέτηση αυγών ορτυκιών στην εκκολαπτική μηχανή

thodgeo

PB New Member
Εγγραφή
5 Αυγ 2023
Μηνύματα
3
Καλησπέρα, πρόσφατα μου χάρισαν μια εκκολαπτική μηχανή για 4 αυγά. Σκέφτηκα μήπως αγοράσω 4 αυγά από ορτύκια τζάμπο για να τα βάλω στη μηχανή. Ωστόσο δεν βρίσκω κάπου στην Αθήνα και κάποιον εκτός Αθηνών που να κάνει αποστολές για 4 αυγά. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος οδηγός για την τοποθέτηση αυγων στην εκκολαπτική μηχανή καθώς αυτή δεν είναι και αυτόματη.
ευχαριστώ
 
Θα ειχε πλακα ενα πειραμα εαν εχεις τη διαθεση με αυγά απο καποιο μεγαλο σουπερ που εχει αυγα αρτυκιου!
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Θα ειχε πλακα ενα πειραμα εαν εχεις τη διαθεση με αυγά απο καποιο μεγαλο σουπερ που εχει αυγα αρτυκιου!
Δεν φαντάζομαι ότι έχουν και "σύντροφο" τα ορτύκια του εκτροφείου. 😊 Είναι σχεδόν σίγουρο ότι τα αυγά τους δεν είναι γονιμοποιημένα.
 
@sarpijk νομίζω ότι σκέφτηκες τον κύριο που έχει φτιάξει ένα κανάλι στο yt με όνομα a chick called Albert. Αυτός έχει φτιάξει ένα βιντεάκι όπου βρήκε γόνιμο αυγό ορτυκιού σε αυγά του σούπερ μάρκετ κ αφού το έβαλε σε εκκολαπτικη μηχανή, βγήκε ο Άλμπερτ.
 
@sarpijk νομίζω ότι σκέφτηκες τον κύριο που έχει φτιάξει ένα κανάλι στο yt με όνομα a chick called Albert. Αυτός έχει φτιάξει ένα βιντεάκι όπου βρήκε γόνιμο αυγό ορτυκιού σε αυγά του σούπερ μάρκετ κ αφού το έβαλε σε εκκολαπτικη μηχανή, βγήκε ο Άλμπερτ.
Ναι ισχυει το εχω δει να γινεται και για το λόγο αυτό το πρότεινα.
 
@sarpijk δεν σε κατάλαβα. Εννοείς έχεις δει το βιντεάκι όχι ότι έχεις δει να γίνεται. Προσωπικά πιστεύω ότι οι πιθανότητες να κερδίσει κάποιος το τζόκερ είναι πολύ πολύ περισσότερες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kika
Back
Top