Φροντίδα Τοποθέτηση εξωτερικής μπανιέρας σε κινεζική ζευγαρώστρα

@TZANNSPY αν εννοεί την Dina ζευγαρωστρα τότε ψιλοισχυει αυτό που λέει γτ αν βγάλεις την σχάρα και βγει το συρταρακι λίγο τότε από πίσω έχει αρκετό να βγει το πουλί, εμένα μου βγήκε αλλά ευτυχώς από κάτω είχα πλαστικό "βρακάκι" οπότε παγιδεύτηκε και δεν το έσκασε.
 
@alexisthes Δεν ξέρω καμία Ντίνα...😜
Μιλάμε για τις συγκεκριμένες κινέζικες ζευγαρώστρες σε 40, 60 & 90 εκατοστά καθώς και για συγκεκριμένες εξωτερικές μπανιέρες, αυτές των φωτογραφιών.
Η πιθανή απόδραση για την οποία μιλάμε έχει να κάνει με το υποτιθέμενο κενό που υπάρχει στη σύνδεσή της με την πόρτα, κάτι το οποίο δεν ισχύει, από πουθενά αλλού ειδικά αν μιλάμε για αφαίρεση σχάρας ή ταψιού...
[automerge]1656724320[/automerge]
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συζητάμε 3 σελίδες για το αυτονόητο...
[automerge]1656724424[/automerge]
Πολλώ δε μάλλον όταν υπάρχει φωτογραφικό υλικό που αποδεικνύει του λόγου το αληθές...
 
Έχω τη συγκεκριμένη μπανιάρα και το καναρίνι μου φοβάται να μπει μέσα. Όσο μπάνιο κάνει, το κάνει από το σκαλοπατάκι σκύβοντας και βουτώντας το κεφάλι μέσα. Έχω την εντύπωση ότι φοβάται μην πέσει επειδή είναι διάφανη. 😆
Προτιμήστε καλύτερα κάποια χρωματιστή.
Το προηγούμενο καναρίνι μου από την άλλη έμπαινε για πλάκα. Είναι θέμα καναρινιού.

Σήμερα του την έχω όλη μέρα στο κλουβί χωρίς νερό, κι έχω ρίξει κάτι καναβούρια στο βάθος. Προσπαθεί από το σκαλοπάτι να τα φτάσει, αλλά δε μπορεί. Πιστεύω σε λίγες μέρες θα τον "σπάσω".
Θα πρότεινα δυο πραγματάκια. Λίγο νερό στην αρχή, να μην φτάνει δηλ. μέχρι το χείλος του σκαλοπατιού.
Αν έβαζες από την έξω μεριά, στον πάτο της μπανιέρας, ένα κομμάτι χρωματιστό χαρτί, ώστε να "σπάσεις" την διαφάνεια; Να το κόλλαγες με σελοτέιπ πχ.
 
@Elli τσαμπα περίμενα την κατακρεούργηση του σύκου! Έδωσα στον Σοφοκλή ένα μικρό κομμάτι σύκο (ωραιότατο κόκκινο χωρίς φλούδα) κ μου γύρισε επιδεικτικά την ουρά (όση του απέμεινε λόγω πτερόροιας) κ έφυγε. Με το ζόρι σχεδόν, του έδωσα από το χέρι μου λίγο σύκο κ το έτρωγε σαν να μου έκανε χάρη. Σαν λόρδος που τρώει ένα φριγανισμενο ψιχουλο σε ακριβό εστιατόριο. Το ξερα ότι θα ακολουθούσε την μοίρα του μίλλετ! Απλά τώρα με το ζόρι δοκίμασε. Ψάχνω την έκπληξη για να γουρουνιασει. 🧐
 
Back
Top