Αναπαραγωγή Το αρσενικό κοκατίλ δε δέχεται το θηλυκό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Irene V
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Στη Ζακυνθο ειμαι, δεν εχουμε προβλημα με καρακαξες εδω *απο οτι ξερω..

:)Το θέμα δεν είναι το είδος του αρπακτικού που υπάρχει σε κάθε πόλη, αλλά ότι σε όλες τις πόλεις (ακόμα και στο κέντρο-κέντρο των Αθηνών) έχουν υπάρξει πουλιά θύματά τους.
*φρόντισε το, γιατί θα ήταν κρίμα να μάθεις... 😉
 
Καλησπερα σε ολους! Τελικα, μετα απο 3 μηνες σχεδον, μου ζητησαν πισω τον αρσενικο παπαγαλο αφου δεν εγιναν ζευγαρι με τη δικια μου! Ετσι η κοκατιλινα μου εμεινε παλι μονη της! Τωρα τη λυπαμαι κ σκεφτομαι να της παρω αλλο κοκατιλ για παρεα.. Αν παρω καποιο μικρο σε ηλικια αρσενικο, για να μαθει απο μικρο στο χερι κ να μη μας φοβαται, ενω η κοκατιλινα μου ειναι τωρα 1 ετους, θα μπορεσουν αργοτερα ισως να γινουν ζευγαρι, η θα ειναι μεγαλη η διαφορα ηλικιας τους;!
 
Γίνεται, δεν υπάρχει πρόβλημα για την διαφορά ηλικίας αλλά για αναπαραγωγή φυσικά θα συζητήσουμε μετά από 1,5-2 χρόνια.
Βιάζεσαι;
 
Σωστο αυτο! Οχι δεν βιαζομαι, απλα να εχει παρεα και να τα πηγαινουν καλα σε πρωτη φαση, μετα βλεπουμε :)
 
Μας είπαν ότι αν το αρσενικό είναι μικρότερο πιθανότατα η θηλυκιά να το απορρίψει... Θέλετε να πείτε ότι δεν έχει σημασία η ηλικία; Μπαρμπουτσαλα μου έλεγαν; Αν και το πιο πιθανό είναι να πάρω άλλο ένα κοριτσάκι αργότερα τελικά για τον αρσενικό. Η μικρή μας μοιάζει ολίγον σουφραζέτα...
Η απορία της @Doritaki μεταφέρθηκε εδώ https://community.petbirds.gr/threa...αι-μικρότερο-η-θηλυκιά-θα-το-απορρίψει.27905/
 
Back
Top