Γενικά Το αχατάκι και τα άλλα καναρίνια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Aineias
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ειναι οντως αχατης;
Να σου ζησουν και τα 2 ειναι πολυ γλυκα πουλακια.
Αυτο το κιτρινο ειναι βιταμινη; Αν ναι μονο καλο δεν τους κανει.
Καλυτερα να παρεις μια καλη συσκευασμενη αυγοτροφη και μια συσκευασμενη τροφη (αν παιρνεις χυμα) και φυσικα να τους δινεις και λαχανικα, φρουτα και βοτανα :D
 
Βρε παιδιά εδώ είναι το θέμα παρουσίασης, σε άλλο θέμα τα περί διατροφής. :)
Αν δεν ρωτησει ποτε ομως; Τοτε απλα τα καναρινια του θα τρωνε αυτη την χυμα βιταμινη για οσο ζουν 😛
 
Αν δεν ρωτησει ποτε ομως; Τοτε απλα τα καναρινια του θα τρωνε αυτη την χυμα βιταμινη για οσο ζουν 😛
Α δεν ξέρω. Εγώ πάντως αν δω κάτι που δεν μ'αρέσει" στέλνω πμ;)
 
Βρε παιδιά εδώ είναι το θέμα παρουσίασης, σε άλλο θέμα τα περί διατροφής. :)
Ναι, μα η παρουσίαση εκτός των ευχών, έχει την έννοια να γίνουν και επισημάνσεις για βελτίωση.
Απλώς δεν θα γίνεται επέκταση των επιμέρους συζητήσεων επί μακρόν.
Γενικά οι παρουσιάσεις προσφέρονται κατά την γνώμη μου για πιο ποικίλες συζητήσεις.
 
Το αχατάκι μου κ το άλλο δεν είμαι σίγουρος.
..όμορφα και υγιή να είναι, να μοιραστείτε όμορφες στιγμές και.. Ας μην είναι αχάτης κανένα από τα δύο! 😉👍🙂
 
Μια καλυτερη photo τι ειναι αν δεν ειναι αχατακι;
Αυτή η φωτογραφία είναι με το ίδιο πουλί ή παρέθεσες μια παραπλήσια;
Το θέμα δεν είναι μόνο αν είναι αχάτης αλλά ποιά μετάλλαξη φέρει ακόμα. Η αραίωση της μελανίνης είναι πολύ μεγάλη για να είναι απλός αχάτης.Απο μια φωτογραφία ακόμα και αν πάρεις απάντηση να ξέρεις οτι δεν θα είναι και απαραίτητα σωστή. Θα ήταν επιθυμητό να έβγαζες μια παρόμοια με την τελευταία αλλά να βλέπει πλάτη και ουρά αυτή τη φορά.
Αν και αυτός που σου είπε πως δεν είναι αχάτης δεν είναι τυχαίος, εγώ συνεχίζω να βλέπω αχάτη, πιο συγκεκριμένα, μάγουλα και φρύδι αυτό μου δείχνουν. Ένας κακός φαινότυπος όμως μια δεύτερης μετάλλαξης ανοίγει την γκάμα των επιλογών. Η δική μου άποψη είναι οτι έχουμε ένα θηλυκό αχάτη οπάλ κόκκινου μωσαικού,γραμμής θηλυκού.
Απο φωτογραφίες βέβαια μπορώ να παραθέσω πουλιά απο μαύρο σε καφέ που να είναι ίδια.
Έχει καθόλου κόκκινα μάτια ή σκούρο κόκκινα και δεν φαίνονται;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
είναι πάντως ένα πολύ ωραίο πουλάκι.. Και τέλειος αχάτης να μην είναι δεν πειράζει κατά την γνώμη μου.. Και οι ατέλειες έχουν ομορφιά. εκτός αν έχεις σκοπό την έκθεση οπότε αλλάζουν τα κριτήρια.
 
Μια καλυτερη photo τι ειναι αν δεν ειναι αχατακι;
Μα τι ομορφο καναρινακι εχω εκπλαγει🙂τι κουκλι δν ξερω απο καναρινακια εκτος απο το κλασικο κιτρινουλι κ αμα βλεπω ετσι περιεργα μου μοιαζουν τοσο ξεχωριστα να σου ζησει πτου πτου το αστερακι σου ♥
 
Back
Top