Γενικά Το δευτερο ζευγαρι με τα μικρα τους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikosk1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
αυτή είναι και η ομορφια απο τα κοινα καναρινια, παντα εχει εκπλήξεις!
Συμφωνώ απόλυτα! Όπως συνηθίσω να λέω το κάθε αυγό από κοινά καναρίνια είναι Kinder εκπληξη! 😛 Να τα χαίρεσαι και αυτά τα κουκλιά!
 
Μην κακολογείτε το κοριτσι μου είναι κυρια δεν κανει τετοια πραγματα. 🙂
Ποτέ μην είσαι σίγουρος α😀

Έλα Νικόλα άλλαξε πατήθρες δεν μπορώ να τις βλέπω αυτές που γυρίζουν τα άντερα! (με όλο το θάρρος ξέρω δε θα παρεξηγηθείς 😛 )
 
Δεν παρεξηγώ Αλίκη μου αλλά ακόμα και να της αλλάξω πάλι πλαστικές στρογγυλές θα βάλω.
 
Δεν παρεξηγώ Αλίκη μου αλλά ακόμα και να της αλλάξω πάλι πλαστικές στρογγυλές θα βάλω.
Γιατί;

Οι καλύτερες είναι ή από φυσικό ξύλο ή αυτές:
_________________4e7e2107d1caf.jpg

Εγώ αυτές έχω σε όλα μου τα κλουβιά και δεν τις αλλάζω...
 
Το πλαστικό καθαρίζει πολύ πιο εύκολα ενώ το ξύλο έχει πόρους που αν δεν καθαριστή καλά μπορεί να δημιουργήσει μικρόβια που να μεταφερθούν στα μικρά. Στης ζευγαρωστρες μόνο πλαστικά 3 μήνες είναι μόνο ποτε δεν μου επάθαν κατι με τα πλαστικά τόσα χρονια.
 
Και από αυτά υπαρχουν 3 ειδων
1) το ακρως ακαταλληλο μην το βαζεται για κανενα λογο στα πουλια σας, στραβονουν τα νυχια και μπορει να κανει αμυχες στα ποδια τους με ότι αυτό συνεπάγεται για την υγεια τους.
WP_20160613_015.webp
WP_20160613_018.webp
2) Υπαρχουν αυτά που μοιαζουν με κλαδακι αλλα είναι πολύ εύκαμπτα, γυαλιστερα, πλατια και με πολύ κακο τελειωμα στης ακρες τους.
WP_20160613_021.webp
WP_20160613_022.webp
3) Και αυτά είναι που χρησιμοποιώ εγω είναι σκληρα και εχουν στρογγυλεμένες ολες της γωνιες τους.
WP_20160613_019.webp
WP_20160613_020.webp
 
Back
Top