Ασθένειες Το ενα ρουθουνι του budgie ειναι πιο μικρο και κλειστο απο το αλλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mihalis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδιά, το χαμομήλι στους ανθρωπους ´μαλακωνει ´ τα κόπρανα και τα κάνει πιο υδαρή. Στα πουλάκια μήπως εχει ανάλογη επίδραση; Γιατί το συγκεκριμένο έκανε αραιές κουτσουλιές, τώρα έσφιξαν κάπως, και με το χαμομήλι ίσως να ξαναγίνουν αραιές.
 
Καλημέρα, δεν εννοώ αυτό, η τράπουλα από το ένα ρουθουνι είναι μικρότερη, είμαι σίγουρος απλά στην φώτο δεν φαίνεται. το ξέρω ότι πήρα μεγάλο ρίσκο να τα έχω μαζί από την αρχή αλλά δεν είχα ούτε δεύτερο κλουβί ούτε και χώρο στο σπίτι... Πάντως σήμερα το πρωί που έβαλα χαμομήλι, τους αρέσει πολύ γιατί ήπιαν αρκετές φορές, επίσης οι κουτσουλιές του μικρού ήταν πολύ καλύτερες και αρκετά σφιχτες... Αυτό είναι καλό! Θα συνεχίσω την παρατήρηση, όταν γυρίσω από την δουλειά... Καλημέρα σε όλους!
Καλημερα, εχε στον πάτο του κλουβιού λευκο χαρτί κουζίνας που και τοξικό δεν είναι Και πιο εύκολα θα παρατηρείς τις κενώσεις τους. Περιμένουμε νέα σας.
 
Ναι το χαμομήλι είναι διαρροικό, καλύτερα ρίγανη στην παρούσα φάση. Γενικά φυσικά προτείνεται.
 
Ναι το χαμομήλι είναι διαρροικό, καλύτερα ρίγανη στην παρούσα φάση. Γενικά φυσικά προτείνεται.
Αληθεια;δεν το ηξερα! Συνισταται για κρυωματα.χριστε μου έκανα λάθος.ζητω συγνωμη.
 
Αληθεια;δεν το ηξερα! Συνισταται για κρυωματα.χριστε μου έκανα λάθος.ζητω συγνωμη.
Δεν νομιζω να εχεις λαθος γιατι στο αρθρο για τα βοτανα, αναφερει οτι συνισταται για κρυολογημα του πουλιουκαι θεραπευει την διαροια που δημιουργειται απο λαθος η αλλαγη διατροφης!

https://community.petbirds.gr/threa...πτική-και-θεραπευτική-χρήση-στα-πουλιά.19081/
 
Δεν νομιζω να εχεις λαθος γιατι στο αρθρο για τα βοτανα, αναφερει οτι συνισταται για κρυολογημα του πουλιουκαι θεραπευει την διαροια που δημιουργειται απο λαθος η αλλαγη διατροφης!
Ωραία η επισήμανσή σου, γιατί αυτό που αναφέρεται στο άρθρο είναι λάθος και πρέπει να το ψάξουμε.
 
Λοιπον, εχω αρχισει να ανησυχω διοτι το μικρο συνεχιζει να κανει υδαρες κουτσουλιες, για την ακριβεια μερικες φορες κανει σχηματισμενες υδαρες και αλλες μονο υγρο με λιγο ασπρο και η αμαρα του ειναι συνεχως λερωμενη με ασπρα υγρα... Το θεμα ειναι οτι αυριο θα φυγω για το χωριο και θα επιστρεψω την τριτη... Να τα παρω στο ταξιδι μαζι μου φανταζομαι δεν προβλεπεται γιατι ειναι 5 ωρες και περναει απο το μυαλο μου το εφιαλτικο σεναριο να πεθανει και να μεινει στο κλουβι με την θηλυκια μεχρι να επιστρεψω...Βεβαια δεν δειχνει να ειναι στα τελευταια του,τρωει και πινει, περιποιειται το φτερωμα του, αλλα ειναι πολλες φορες που το βλεπω να καθεται λιγο φουσκωμενο!
 
Αν δεν έχεις άλλη επιλογή είναι προτιμότερο να το πάρεις μαζί σου
 
Πέντε ώρες με αυτοκίνητο; Αν μπορείς πάρε τα. Να καλύψεις το κλουβί με πανί ή χαρτί παντού εκτός ενός σημείου της πρόσοψης.
 
Ναι με αυτοκινητο... Δεν θα στρεσσαριστει περισσοτερο ομως;
 
Αν έχεις καλύψει το κλουβί, όχι. Απλά έχετε χώρο στο αυτοκίνητο στην καμπίνα; Καπνίζετε κατά το ταξίδι;
 
οχι δεν καπνιζω και εχω χωρο στην καμπινα... Ευχαριστω για τις συμβουλες, μαλλον θα τα παρω μαζι μου!
 
Τι εγινε με το παπαγαλακι τελικα; Ολα καλα;
Το παπαγαλακι ειναι μια χαρα, εχει συνελθει και μεγαλωνει... Μαλλον η διαροια θα ηταν απο την αλλαγη και τωρα προσαρμοστηκε!
 
Back
Top