Γενικά Το ζευγάρι καναρίνια μου

Καλησπέρα Αντώνη! Είναι πανέμορφα, πολύχρωμα και φοβερά όλα σου τα καναρίνια! Και εγώ δηλώνω μια αδυναμία στο λευκό! Έχουν κληρονομήσει λίγο τον σωματότυπο του gloster. Να τα χαίρεσαι και να σου ζήσουν πολλά πολλά χρόνια!
 
Νομίζω έχουν πάρει τα όμορφα στοιχεία απο τους δύο γονείς κι αυτό είναι το καλύτερο :)
Μου φαίνεται ότι έχουν πάρει το φτέρωμα και το "στρογγύλεμα" του gloster και την γλυκιά φατσούλα της μαμάς.
 
Μαλλον εννοουσε μια πιο κοντινη ο @ianos 😛
Ναι, προφανώς δεν το έθεσα με ακρίβεια, στην πρώτη φωτό μου φάνηκε ότι θα ήθελα να δω αν το πουλάκι είχε ακάρεα, μεγενθυνα όσο γινόταν αλλά και πάλι δεν τα κατάφερνα, και για αυτό ζήτησα και άλλη.
 
Να τα χαίρεσαι και να σου ζήσουν πολλά πολλά χρόνια!
σε ευχαριστω παρα πολυ. Οντως δε περιμενα να βγουν σε τετοια χρωματα. Αλλα εχω να πω οτι τα προσεχω παρα πολυ. Ειμαι σχεδον συνεχεια απο πανω τους και τα φροντιζω . Και οτι.φροντιζεις σε ανταμοιβει.

Νομίζω έχουν πάρει τα όμορφα στοιχεία απο τους δύο γονείς κι αυτό είναι το καλύτερο
ακριβως ετσι θα λεγα κι εγω

θα ήθελα να δω αν το πουλάκι είχε ακάρεα, μεγενθυνα όσο γινόταν αλλά και πάλι δεν τα κατάφερνα, και για αυτό ζήτησα και άλλη.
τα κοιταω για τετοια εννοια σου

εν τω μεταξυ σημερα η ασπρουλα μου μου κανε ενα αυγουλακι. Την εχω χωρισει απ τα υπολοιπα. Για να δουμε τι θα ναι ασπορο ή με πουλακι..
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
22.webp
εδω εχω την μοζαικ μου φετινη που σας ανεφερε σε αλλο topic που οι γονεις της πεθαναν απο επιθεση σαινιου

rsz_1rsz_20180323_212843.webp
και τελευταια η αλλη μου οικογενεια με τα μαλινουα τα 3 μικρα στην ιδια σειρα και οι γονεις πιο κατω
τα 2 μικρα τα εδωσα ηδη.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
εν τω μεταξυ σημερα η ασπρουλα μου μου κανε ενα αυγουλακι. Την εχω χωρισει απ τα υπολοιπα. Για να δουμε τι θα ναι ασπορο ή με πουλακι..

Έχεις ακόμη φωλιές; Προτείνω να αντικαταστήσεις αυτό και όλα όσα έρθουν με ψεύτικα και με το που ξεκινήσει την επώαση να αρχίσεις να τα αφαιρείς σταδιακά μέχρι να σηκωθεί. Προέχει η υγεία της μητέρας, η οποία αν μπει σε διαδικασία ολοκλήρωσης της αναπαραγωγικής διαδικασίας αυτή την εποχή, διατρέχει κίνδυνο. Εντελώς φιλικά.
 
το ξερω αν και πιστευω οτι πρεπει να ναι κλούβια διοτι ο αρσενικος δεν ειχε επαφη τελευταια μαζι της
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Κλούβια ή μη, σταμάτησε αυτή την κατάσταση.
Είναι πάρα πολύ επίπονη και δεν θα υπάρχει ούτε ανάσα ξεκούρασης όταν μπουν τα πουλιά σε πτερόρροια... (εικάζω πως ο αρσενικός ξεκίνησε ήδη)
 
Back
Top