Ασθένειες Το θηλυκό lovebird μου έγινε φαλακρό μέσα σε μια μέρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gordons
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αφου αυτη καθεται δεν πιστευω πως το κανει ο αρσενικος διοτι αν της τραβουσε τα φτερα θα πονουσε και δεν θα καθοταν. Πιστευω πως απλα το επαθε και επειδη ισως την φαγουριζει το φαλακρο σημειο καθεται να την ξυσει... Εκτος και αν τον ειδες με τα φτερα στο στομα η να τα τραβαει και να τα ξεριζωνει...😕
Τα παρατηρησα το απογευμα, κ ειδα οτι παει κ ξυνει το κεφαλι της στα καγκελα. Το θεμα ειναι γιατι το κανει, μηπως κολλησε κανενα παρασιτο; Αν ναι τι να τησ δωσω;
 
Τα παρατηρησα το απογευμα, κ ειδα οτι παει κ ξυνει το κεφαλι της στα καγκελα. Το θεμα ειναι γιατι το κανει, μηπως κολλησε κανενα παρασιτο; Αν ναι τι να τησ δωσω;


Φιλε μου ειναι ρισκο να παρει καποιος ευθυνη και να σου πει καποιο φαρμακο ενω δεν ειναι ειδικος... Ο Νασος αν θυμαμαι καλα δεν ειχε βαλει κατι στο πουλι αλλα δεν ξερω αν ειναι παρομοια περιπτωση η κατι αλλο. Παντως παοψη μου ειναι πως κατι εχει, δεν ακουγεται για πτεροροια... Ουτε η εποχη ειναι για πτεροροια ουτε εχει τετοια σημαδια η πτεροροια. Σιγουρα δεν μπορεις να βρεις καποιον κτηνιατρο με γνωσεις για πουλια; Ρωτα σε καποιον κτηνιατρο που ξερεις αν εχει αυτος καποιον γνωστο του συναδελφο που να μπορει να σε βοηθησει...
 
τα πουλακια ζευγαρωνουν; Οπως ειπε κ η γιωργια μπορει να θελουν φωλια! Οποτε μαζευουν υλικο! Η απλα ο αρσενικος γινεται πιο βιαιος απο ο,τι συνηθως!

παρακολουθησε τι κανει αυτα τα φτερα μολις τα βγαζει!
 
Φιλε και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω την τελευταια εβδομαδα και δεν λεει να ηρεμησει το σκασμενο.. Σε λιγο ηρεμιστικα θα του δωσω δεν παει αλλο
 
Back
Top