Γενικά Το θυληκό κοκατίλ μου είναι φωνάρα

Εγγραφή
29 Ιουν 2015
Μηνύματα
522
Πόλη
Αθήνα
Όπως τα λέει ο τίτλος! Ακόμη και τη φωνή του αρσενικού έκλεψε αλλά μετά τα βρήκαν... 😀
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Φυσιολογικό δεν είναι; 😕
 
Όπως τα λέει ο τίτλος! Ακόμη και τη φωνή του αρσενικού έκλεψε αλλά μετά τα βρήκαν... 😀
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Φυσιολογικό δεν είναι; 😕
Bρε μπας και ειναι αρσενικο :D συνηθως το 2% των θηλυκων κελαιδαει ειναι διαπιστωμενο θηλυκο σου χει γεννησει ποτε;Επσης ο κυριος προσπαθει να την καβαλησει😛
 
Bρε μπας και ειναι αρσενικο :D συνηθως το 2% των θηλυκων κελαιδαει ειναι διαπιστωμενο θηλυκο σου χει γεννησει ποτε;
Βαγγέλη, ο πετσοπάς μου είπε ότι είναι θηλυκό αλλά...


κελαηδά σαν αρσενικό, έχει λεπτή φωνή
το λοφίο είναι το ίδιο μέγεθος με του αρσενικού, τα βρίσκουν τα 2 τους
αυγό ΠΟΤΕ! , έχει πιτσίλες στην ουρά

Τώρα ας ελπίσουμε πως ο πετσοπάς είχε δίκιο...
 
Εγω στο βιντεο βλεπω ενα κλουβι με ακαταλληλες ταιστρες μικρο για δυο κοκατιλ. Να τα χαιρεσαι παντως.
 
Εγω στο βιντεο βλεπω ενα κλουβι με ακαταλληλες ταιστρες μικρο για δυο κοκατιλ.
Δεν είναι μικρό. Και τα φτερά τους απλώνουν και πηδούν από κλαρί και κλαρί και όλα.
Για μεγαλύτερο... Εεεε, ταξιδιάρες ψυχές είμαστε😛...
 
Βαγγέλη, ο πετσοπάς μου είπε ότι είναι θηλυκό αλλά...


κελαηδά σαν αρσενικό, έχει λεπτή φωνή
το λοφίο είναι το ίδιο μέγεθος με του αρσενικού, τα βρίσκουν τα 2 τους
αυγό ΠΟΤΕ! , έχει πιτσίλες στην ουρά

Τώρα ας ελπίσουμε πως ο πετσοπάς είχε δίκιο...
Γιάννη εγώ θα σου πρότεινα να τους κάνεις ένα τεστ dna για να σιγουρευτείς για το φύλο τους. Μην έχεις εμπιστοσύνη στους πετσοπάδες. Πόσο καιρό τα έχεις και δεν έχεις δει αβγό; Πάντως είναι πολύ γλυκούλια και τα δύο. Να τα χαίρεσαι!
 
Ευχαριστώ Παναγιώτα.
Πήγα να κάνω τέστ DNA αλλά μου είπαν ότι μόνο στο εξωτερικό γίνεται👎. Αυγό δεν έχει κάνει και είναι 2 χρονών. Εσύ ξέρεις πού μπορώ να το κάνω μέσα στην Αθήνα;
 
Δεν ξέρω Γιάννη, αλλά σίγουρα η Μαριλένα και η Σίσσυ θα ξέρουν. Πιστεύω θα σου δώσουν πληροφορίες αφού ενδιαφέρεσαι.
 
Kοιτα υπαρχει και αλλος τροπος να δεις αν ειναι κυρια το κιτρινο τα προετοιμαζεις διατροφικα βαζεις φωλια και προσευχεσαι στο θεο να σου κανει αυγο η κοπελια 😛 την καταλληλη εποχη βεβαια:D
 
Το να στειλεις στο εξωτερικο τουλαχιστον Γερμανια που ειμαι εγω θα κανει να φτασει πανω κατω 1 με 2 βδομαδες το κοστος θα ειναι το πολυ 5 ευρω διοτι δεν θα εχει καθολου βαρος. Μολις παραλαβουν τα φτερα σε 1-2 μερες θα σου στειλουν τα αποτελεσπατα. Δεν ειναι τπτ η διαδικασια παιρνεις τα φτερα τα τοποθετεις οπως θα διαβασεις στο κεντρο που θα το στειλεις πας σε ενα ταχυδρομειο και τελος απλα περιμενεις.
 
Βρήκα και άλλο τρόπο.
3227135_orig.jpg


Νομίζω θα πιάσει!
 
Μόνο δεν ξέρω πως να την πιάσω (ξέρω όμως πως να την κρατήσω στο χέρι μου) γιατί δεν είναι εκπαιδευμένη, φοβάται πολύ και χτυπιέται άσχημα.
Καμιά ιδέα;
 
Back
Top