Γενικά Το θυληκό κοκατίλ μου είναι φωνάρα

Αυτη η μέθοδος που προτείνεις την εχω ξανακούσει και δεν είναι οτι καλύτερο ούτε για το πουλί ούτε για σένα μπορεί να κανεις ζημιά είναι ευαίσθητα και επίσης η μέθοδος χρησιμοποιειται σε πουλιά τα οποία έχουν γεννήσει! Ποιο ασφαλές είναι να κανεις τεστ dna τραβώντας δύο φτερά και πληρώνοντας 5 € παρά να ρισκάρεις να σπάσεις κανα κόκκαλο στο πουλί ούτως ή άλλως η φωτογραφία που ανεβάσες το επισημαίνει ''very fragile'' πολύ εύθραυστα
 
Θα πάω μάλλον από Δευτέρα τότε.
Βρήκα γιατρό κοντά στην περιοχή μου.
Τα φτερά τα κόβω είπαμε από το στήθος και ψηλά στη φτερούγα και ύστερα τα βάζω σε ένα σακουλάκι καθαρό, σωστά;
 
Καλησπέρα.
Για DNA με την καμία.
Ποιο ασφαλές είναι να κανεις τεστ dna τραβώντας δύο φτερά και πληρώνοντας 5 €
Που μωρέ τα είδες εσύ τα 5€;
150 το λιγότερο κάνει και το ξέρω γιατί τον πήρα τηλέφωνο τον γδάρτη🤬😡!
παρά να ρισκάρεις να σπάσεις κανα κόκκαλο
Νομίζω θα πρέπει να το ρισκάρω... Τόσο καιρό αναρωτιέμαι και θέλω μια απάντηση.
Καθώς της (ή του) κόβω τα νύχια θα την ψάξω και λίγο.
 
Καλησπέρα.
Για DNA με την καμία.

Που μωρέ τα είδες εσύ τα 5€;
...

4,5 ευρώ. http://www.sexadodeaves.com/tienda/en/ Τα φτερά δεν τα κόβεις, τα τραβάς. Και για να σε προλάβω δεν πονάει καθόλου. Αν το κάνεις γρήγορα κι απότομα αλλά συγχρόνως ευγενικά, δεν καταλαβαίνουν τίποτα.
 
150 ευρώ Φοίβο.
Τον πήρα τηλέφωνο. Επίσης για τα φτερά τα ξέρω. Με έχουν ''προλάβει'' άλλοι.
Επίσης σ' αυτό το σάιτ πού τα στέλνω τα φτερά;
Εγώ 1 λύση βλέπω...
9768183.jpg
 
150 ευρώ Φοίβο.
Τον πήρα τηλέφωνο. Επίσης για τα φτερά τα ξέρω. Με έχουν ''προλάβει'' άλλοι.
Επίσης σ' αυτό το σάιτ πού τα στέλνω τα φτερά;
Εγώ 1 λύση βλέπω...
9768183.jpg

Aν πατήσεις στο λινκ που σου έβαλα κι ακολουθήσεις τα βήματα που σου δίνει, θα βρεις και την διεύθυνση και θα πληρώσεις 4,5 ευρώ.
 
Εγώ θα πληρώσω, αλλά αυτοί θα κάνουν αυτό που λένε;
Εδώ σου λέω 150 ευρώ η κάθε εξέταση. Σαν διαφήμιση για αδυνάτισμα ακούγεται. Δεν μπορώ να το εμπιστευτώ αυτό.
 
Οκ ακυρο το ποστ ηταν η ιδια σελιδα που ανεβασε ο Ανεστης..Αλλα αν σου παιρνει 150 ευρω για ενα κοκατιλ στον σκυλο τι παιρνει δηλαδη;
 
Εγώ θα πληρώσω, αλλά αυτοί θα κάνουν αυτό που λένε;
Εδώ σου λέω 150 ευρώ η κάθε εξέταση. Σαν διαφήμιση για αδυνάτισμα ακούγεται. Δεν μπορώ να το εμπιστευτώ αυτό.

Για να σου το προτείνω με τόση άνεση, σημαίνει ότι είναι δοκιμασμένο. 😉
 
Αλλα αν σου παιρνει 150 ευρω για ενα κοκατιλ στον σκυλο τι παιρνει δηλαδη;
Πτηνά αναλαμβάνει μόνο. Όχι σκύλους 🙂
Για να σου το προτείνω με τόση άνεση, σημαίνει ότι είναι δοκιμασμένο. 😉
Πληρώνω δηλαδή μέσω κάρτας από το ίντερνετ;
Επίσης πού τα στέλνω γιατί το σαιτ δεν γράφει.
 
Επίσης πού τα στέλνω γιατί το σαιτ δεν γράφει.

Ναι, πληρώνεις μέσω κάρτας.
Γράφει αλλά πρέπει να κάνεις την αγορά του προϊόντος. Το βάζεις στο καλάθι σου (αγοράζεις) κι αφού εγγραφείς στο σάιτ στη φόρμα που σου εμφανίζει, σου δίνονται οι οδηγίες.
 
θα σε στεναχωρησω γιατι περιμενες κοριτσακι και εμπιστευεσαι τοσο ευκολα πετσοπαδες αλλα εχεις 2 αρσενικα κοκατιλ και το Normal Και το Lutino ειναι και τα 2 αρσενικα!
Τα θηλυκα ναι μεν καποια μπορουν και σφυριζουν αλλα οχι ετσι! Το lutino σου κανει καμακι! 😛
Και απο τα σφυριγματα και απο τη σταση στο σωμα του και τα μισανοιχτα φτερα ολα φανερωνουν οτι ειναι αρσενικο οποτε ενα τεστ dna θα ηταν πεταμενα λεφτα.

Οσο για το τεστ εγω κανω απο ενα διαγνωστικο κεντρο στην Ισπανια με 4.5 ευρω και τα στελνω μεσω ταχυδρομειου.
και απο Γερμανια που εστελνα παλια 150 ευρω δεν ηταν ποτε ενα 20ρικο ηταν μαζι με εξοδα αποστολης.
 
4,5 ευρώ. http://www.sexadodeaves.com/tienda/en/ Τα φτερά δεν τα κόβεις, τα τραβάς. Και για να σε προλάβω δεν πονάει καθόλου. Αν το κάνεις γρήγορα κι απότομα αλλά συγχρόνως ευγενικά, δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

...

Οσο για το τεστ εγω κανω απο ενα διαγνωστικο κεντρο στην Ισπανια με 4.5 ευρω και τα στελνω μεσω ταχυδρομειου.
και απο Γερμανια που εστελνα παλια 150 ευρω δεν ηταν ποτε ενα 20ρικο ηταν μαζι με εξοδα αποστολης.

Αυτό το ίδιο δεν είναι;
 
Συγνώμη για την έκφραση αλλά εδώ πρέπει απλά να πούμε όλοι μαζί ένα τεράστιο...
ΣΚΑΤΑ!
Τον έχω όμως αγαπήσει τώρα... Τι να τον κάνω. Να τον δώσω πίσω στον πετσοπά; Να τον κρατήσω και να μην πάρω όμως θηλυκό για αναπαραγωγή γιατί δεν γίνεται να έχω 4 (+ ένα παιδάκι που θα ήθελα να κρατήσω).
Τώρα δεν γίνεται τίποτα. Θα δώ...
 
Αυτό το ίδιο δεν είναι;

ναι το ιδιο λεμε

Συγνώμη για την έκφραση αλλά εδώ πρέπει απλά να πούμε όλοι μαζί ένα τεράστιο...
ΣΚΑΤΑ!
Τον έχω όμως αγαπήσει τώρα... Τι να τον κάνω. Να τον δώσω πίσω στον πετσοπά; Να τον κρατήσω και να μην πάρω όμως θηλυκό για αναπαραγωγή γιατί δεν γίνεται να έχω 4 (+ ένα παιδάκι που θα ήθελα να κρατήσω).
Τώρα δεν γίνεται τίποτα. Θα δώ...

αντι να παρεις καποιο αλλο μηπως να τους επαιρνες ενα πιο ανετο κλουβακι;
αυτο φαινεται μικρο, οι πατηθρες πλαστικες η ταιστρες για μπατζι..
 
Μαριλένα εγώ ταξιδεύω αρκετά και δεν βολεύει.
Επίσης μόλις το θηλυκό κοκατίλ μου έγινε άντρας και εσύ μου λές για το κλουβί.
Το λιγότερο είναι αυτή τη στιγμή.
Τα βγάζω και έξω να πετάνε.
 
Μαριλένα εγώ ταξιδεύω αρκετά και δεν βολεύει.
Επίσης μόλις το θηλυκό κοκατίλ μου έγινε άντρας και εσύ μου λές για το κλουβί.
Το λιγότερο είναι αυτή τη στιγμή.
Τα βγάζω και έξω να πετάνε.

σε καταλαβαινω γιατι και εμενα ο μακαο μου 7 ολοκληρα χρονια τον ειχα για αρσενικο και με ενα τεστ DNA Μου βγηκε female! ακομα δεν μπορω να το δεχτω και μερικες φορες του λεω "τι κανει το αγορι μου"! 😛
Ακριβως επειδη οπως λες ταξιδευεις συχνα αρα δεν μπορεις να παρεχεις πιο καταλληλο κλουβι ισως ειναι καλητερα που βγηκαν 2 αγορακια απο ζευγαρι. (περισσοτερα πουλια μεγαλητερο κλουβι)
Εφοσον ειδα το κλουβι δεν μπορουσα να μην στο πω.. μπορει να βγαινουν εξω να πετανε αλλα ενα μεγαλο μερος της ημερας ζουν εκει μεσα..
 
Ρε Μαριλένα μου όμως τώρα...
Την αναπαραγωγή την θέλω και νομίζω και τα πουλιά την χρειάζονται...
Το lutino σου κανει καμακι! 😛
Το αρχικό μου παπαγαλάκι όχι ακόμη αλλά, αρχίζουν να το μαστιγώνουν το δελφίνι 😉 if you know what i mean...
 
Back
Top