Γενικά Το καινουριο μου μωρο lovebird

Maria01

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουν 2015
Μηνύματα
380
Όπως οι πεεισσοτεροι γνωριζετε. ... Πριν από 2 εβδομάδες περίπου απεκτησα ενα Μωρακι lovebird 20 ημερών 😛... είναι ένα κουκλακι και όσο πάει μεγαλώνει και μας διχνει ποσό έξυπνο είναι.. Εδώ θα βλέπετε την προοδο του μωρό μας και θα μου λέτε εντυπώσεις... :)όσα μέλη ήταν στο προηγουνενο θέμα ας μεταφερθουν εδώ 😉

Να και μερικές φωτογραφιες για αυτούς που δεν το έχουν γνωρίσει. /παλαιοτερες και σημερινες:

me-and-baby-cockatiel.webp
IMG_20150711_103753.webp
IMG_20150711_103653.webp

🙄μα δεν είναι γλυκαα;
 
Προσεχε το εξω μην φυγει, βλεπω εχει νγαλει μπολικα φτερα:DΝα σουζησει το γλυκουλινη😛
 
Ευχαριστώ πολύ... :) είναι πολύ ήμερο.. με το π σνοιγω την πόρτα του κλουβιου πετάει πάνω μ 👍
 
Να σου ζησει, πολυ ομορφο και αντε με το καλο να του μαθεις να πηγαίνει περιπατο με harness.:)
 
😀 μακάρι.. Αλλά τώρα αδύνατον να πάρω λουρακι!
 
Μη το πολυβγαζεις εξω βολτες γιατι, ετσι μικρο που ειναι, μπορει ευκολα να αρρωστησει!
 
😀 μακάρι.. Αλλά τώρα αδύνατον να πάρω λουρακι!
Δεν σου ειπα για τωρα αλλα μαθε του απο τωρα να δεχεται να το χειρίζεσαι και με αυτο εννοω να του ανοίγεις τα φτερα του και να τον χαϊδεύεις παντου χωρις προβλημα
 
Μαυτο έχουμε ήδη πρόβλημα! Δε δέχεται τα χαδια παντού
 
Μαυτο έχουμε ήδη πρόβλημα! Δε δέχεται τα χαδια παντού
Το χαδια οχι ακριβος αλλα να μπορεις να του κρατας π.χ το κεφαλι ή τον λαιμό για να του το βαλεις. Για τα φτερα να θυμάσαι να μπορεις να του τα κρατας πανω και τα δυο για 3-5 δευτερολεπτα. Αν μπορεις να τα κανεις αυτα με λιγη προσπαθεια θα τα καταφερεις αν ομως δεν μπορεις να τα κανεις αυτα που σου ειπα τοτε θα ειναι πολυ δυσκολο να του το βαλεις εως απιθανο.
 
Πολυ χαιρομαι! Μπραβο! Κουκλακι το μωρο και απ' οτι φαινεται οι φωτογραφιες ειναι το φορτε του!
 
Καλησπέρα.. σήμερα έφτιαξα λουρΚι για το μωρό.. Δεν είναι καθόλου επικινδυνο.. είναι απολυτως ασφαλές αλλά προσωρινο μέχρι να πεομηθευτω ένα.. Θα αντιβασιλιάς και φωτογραφία αργότερα... Το θέμα είναι ότι δεν κάθεται να του το φορεσω.. Είμαι να κάνω;
 
Καλησπέρα.. σήμερα έφτιαξα λουρΚι για το μωρό.. Δεν είναι καθόλου επικινδυνο.. είναι απολυτως ασφαλές αλλά προσωρινο μέχρι να πεομηθευτω ένα.. Θα αντιβασιλιάς και φωτογραφία αργότερα... Το θέμα είναι ότι δεν κάθεται να του το φορεσω.. Είμαι να κάνω;
Μπορεις να κανεις αυτα που σου ειπα; Το λουρι δεν φοριέται απο την πρωτη μερα χρειαζονται πολλες μέρες εκπαιδεύσεις.
 
Back
Top