Ασθένειες Το καναρίνι κάθεται στο πάτωμα και δεν κελαηδάει

FB_IMG_15822984482123041.jpgFB_IMG_15822987431244312.webpαυτο είναι το αρσενικό Σήμερα Κ οι κουτσουλιες του. Παίρνει αντιβίωση Κ βιταμίνες από τη Δευτέρα Κ έφαγε ζοχο (τσοχο) έχει όρεξη για φαγητό Κ πίνει νερό. Νομίζω φαίνεται από την εικόνα τα κενά από το χάσιμο φτερών. Η κουτσουλια φαίνεται φυσιολογική; αφαίρεσα Καθε πηγή ασβεστίου ώστε να δράσει ή αντιβίωση. Κ Σήμερα βρήκα πουπουλα στο κλουβι. Τα αφαιρώ ώστε αν. Μια μέρα Δεν δω να καταλάβω ότι συνερχεται.
 
Γενικά Διονύση, όταν τα πτηνά βρίσκονται σε θεραπεία με φάρμακα τα οποία διαλύονται στο νερό, αποφεύγουμε να δίνουμε άλλες πηγές νερού όπως χόρτα και λαχανικά ή φρούτα, μεταξύ άλλων και επειδή το πτηνό θα χρειαστεί να πιει λιγότερο νερό (μια και ο οργανισμός του θα παίρνει π.χ. από τα χόρτα), οπότε θα καταναλώσει λιγότερη π.χ. αντιβίωση από αυτήν που αναμένουμε.
 
Γενικά Διονύση, όταν τα πτηνά βρίσκονται σε θεραπεία με φάρμακα τα οποία διαλύονται στο νερό, αποφεύγουμε να δίνουμε άλλες πηγές νερού όπως χόρτα και λαχανικά ή φρούτα, μεταξύ άλλων και επειδή το πτηνό θα χρειαστεί να πιει λιγότερο νερό (μια και ο οργανισμός του θα παίρνει π.χ. από τα χόρτα), οπότε θα καταναλώσει λιγότερη π.χ. αντιβίωση από αυτήν που αναμένουμε.
Δεν το σκεφτηκα... Πφφ ευχαριστω παρα πολυ!
 
@ianos Οσον αφορα το καναρινι που ειχε σταματησει να κελαιδαει εχανε πουπουλα και ηταν αδυναμι και αρρωστο θελω να σας ενημερωσω οτι Ακολουθησα την αγωγη του ιατρου κ τις συμβουλες που με ενδιαφερον και προθυμια δωσατε και τωρα (μεσα Μαιου) ειναι σαν να μην αρρωστησε ποτε. Κελαιδαει φουλ. Πολυ σας ευχαριστω.ηθελα να γνωριζετε οτι ολα πηγαν καλα μια που μπηκατε στον κοπο να μου γραψετε τοτε τι να κανω.
[automerge]1589574119[/automerge]
@Stavros Οσον αφορα το καναρινι που ειχε σταματησει να κελαιδαει εχανε πουπουλα και ηταν αδυναμο και αρρωστο (φλεβαρης)θελω να σας ενημερωσω οτι Ακολουθησα την αγωγη του ιατρου κ τις συμβουλες που με ενδιαφερον και προθυμια δωσατε και τωρα (μεσα Μαιου) ειναι σαν να μην αρρωστησε ποτε. Κελαιδαει φουλ. Πολυ σας ευχαριστω.ηθελα να γνωριζετε οτι ολα πηγαν καλα μια που μπηκατε στον κοπο να μου γραψετε τοτε τι να κανω.
[automerge]1589574137[/automerge]
@patrickios Οσον αφορα το καναρινι που ειχε σταματησει να κελαιδαει εχανε πουπουλα και ηταν αδυναμι και αρρωστο θελω να σας ενημερωσω οτι Ακολουθησα την αγωγη του ιατρου κ τις συμβουλες που με ενδιαφερον και προθυμια δωσατε και τωρα (μεσα Μαιου) ειναι σαν να μην αρρωστησε ποτε. Κελαιδαει φουλ. Πολυ σας ευχαριστω.ηθελα να γνωριζετε οτι ολα πηγαν καλα μια που μπηκατε στον κοπο να μου γραψετε τοτε τι να κανω.
[automerge]1589574172[/automerge]
@Tony Forpus Οσον αφορα το καναρινι που ειχε σταματησει να κελαιδαει εχανε πουπουλα και ηταν αδυναμι και αρρωστο θελω να σας ενημερωσω οτι Ακολουθησα την αγωγη του ιατρου κ τις συμβουλες που με ενδιαφερον και προθυμια δωσατε και τωρα (μεσα Μαιου) ειναι σαν να μην αρρωστησε ποτε. Κελαιδαει φουλ. Πολυ σας ευχαριστω.ηθελα να γνωριζετε οτι ολα πηγαν καλα μια που μπηκατε στον κοπο να μου γραψετε τοτε τι να κανω.
 
Back
Top